Екстремальні пляжі під Одесою:  Де відпочити біля моря, але без людей 

Берегова лінія Одеси – це понад 30 кілометрів міських пляжів і приватних пляжних клубів, від Лузанівки до Аркадії. Але якщо дійсно хочеться поєднатися з природою, треба шукати інші місця

Екстремальні пляжі під Одесою:  Де відпо…

Depo.Одеса знає, де відчути запах моря, а не шашликів, почути хвилі, а не шансон, і не побачити при цьому жодного "мажорного" відпочивальника. 

Одразу хочемо попередити, що для дітей такий відпочинок може бути небезпечним. Далі йтиметься про необлаштовані пляжі у селах під Одесою – зі слизькім камінням, де в будь-який момент можуть відбутися зсуви на схилах і де немає поблизу рятувальних станцій і медпунктів. У зв'язку з цим тут треба відпочивати, як мінімум, удвох, з добре зарядженим телефоном, запасом води, в кросівках, панамці і з сонцезахисним кремом.

Отже, плануємо маленький відрив від офіса разом, тому що, як то кажуть, саме "дикунами", можливо відчути захоплюючу атмосферу зустрічі моря і степу.

Фонтанка – рай з кам'яними пляжами

Населений пункт був заснований переселенцями з Київщини у 1892 році. А ось статус села він отримав лише у 1949-му. Відстань до Одеси становить лише 12 кілометрів.
 
Поруч із селом, уздовж берега, поряд з приватними пляжами, тягнеться дика зона без інфраструктури. Немає шезлонгів, парасольок, кафе, оренди скутерів. При цьому, завдяки поєднанню моря і степу, повітря в цій рекреаційній зоні сприятливо впливає на органи дихання, серцево-судинну і нервову систему.

Тут можна зупинитися з наметами, вночі слухати морський бриз, а вранці зустріти світанок. Ще однією перевагою відпочинку на березі моря в Фонтанці є те, що пляж розділений камінням на маленькі бухти, завжди можна усамітнитися своєю компанією.

Територія пляжу вистелена великими "черепашками", а також дрібними камінчиками. Дно моря також кам'яне. Обриви глиняні, часто обвалюються, особливо після дощу. Справа в тому, що це територія з підводними джерельними водами, які стікають у море, що також є причиною зсувів.

Маршрутки на Фонтанку з Одеси відправляються від "Молодої гвардії" кожні 20 хвилин. Також можна дістатися безкоштовними автобусами, які їздять до ТРЦ "Рів'єра".

Санжійка – довгі пляжі з чистим піском

Це невелике село знаходиться в 35 кілометрах від Одеси. Місце привабливе тим, що тут розташовані довгі пляжі з чистим піском, чистою водою, а з високих обривів відкриваються захоплюючі морські пейзажі.

Фото: Facebook/Олена Горянська

Фото: Facebook/Олександр Кирпиченков

Фото: Facebook/Павло Спинжа

Відомо, що село Санжійка розташоване на території, що входить у пояс древніх курганів Овідіопольського району. Між Санжійкою і Овідіополем археологи виявили поселення скіфських часів з ознаками культур сарматів і раннього слов'янства. У 1973 році Днестро-Дунайська експедиція вивчала Санжійскій курган, розташований поруч з селом Санжійка, на березі річки Барабой. Існує припущення, що десь в цих місцях було стародавнє місто Фіск. Історики також вважають, що в причорноморських степах, зокрема, біля села Санжійка, селилися українські козаки. Одним із свідчень цього факту є збережені до теперішнього часу старовинних кам'яних надмогильних хрестів.

З урвищ біля Санжійки видніється вдалині маяк – одна з визначних пам'яток села. У цьому районі Чорного моря зустрічаються підводні течії з Босфорської і Керченської проток, що є небезпечним для судів. У 1792 році для попередження аварій був заснований військовий пункт Санджак, що складався з сторожової вежі та землянки. У 1921 році на цьому місці збудували маяк. Море швидко підмиває берег, тому маяк переносили вже кілька разів. Так, у 2010 році його будівлю перенесли приблизно на 100 м від берега. У дещо зміненому вигляді маяк працює і зараз.

Фото: Facebook/Відпочинок на морі у Санжейці

Автобуси на Санжійку з Одеси відправляються з автостанції "Привоз" через кожні дві години маршрутом Одеса –Грибівка. 

Лебедівка – пляжі у сусідстві з лісами

Невелике селище у Татарбунарському районі розташоване між Чорним морем і лиманом Бурнас. Це протяжні піщані пляжі в сусідстві з дубовими і хвойними лісовими масивами з практично відсутньою інфраструктурою.

Крім степів, моря і лиману, Лебедівка має мальовничі обриви і лісові масиви. Таким чином, повітря у селищі насичене не тільки іонами йоду, брому, фітонцидами степових трав, але й ароматом хвої, що особливо відчутно у вечірній і нічний часи, коли бриз спрямований з суші на море.

Фото: Facebook/Наталія Кравець

Фото: Facebook/Василь Козак

Зазначимо, що ще на початку минулого сторіччя у куточку, заснованому німецькими колоністами, відпочивали і лікувалися відомі люди: перший голова відродженої польської держави Юзеф Пілсудський з родиною, король Румунії Міхай і багато інших. Місцеві жителі переповідають, що на цьому курорті лікувалася і українська поетеса Леся Українка. 

Фото: Facebook/Маріанна Бей

Автобуси з Одеси до Лебедівки відправляються з автостанції "Привоз" кожні дві-три години маршрутами через Овідіополь та Затоку.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme