Двоє полонених Росією моряків отримали офіцерські звання (ФОТО)

В Одесі 26 курсантів інституту ВМС отримали офіцерські погони

Двоє полонених Росією моряків отримали о…

В Одесі сьогодні, 9 лютого, 26 курсантів випускного курсу Інституту Військово-Морських сил Національного університету "Одеська морська академія" отримали перше офіцерське звання "лейтенант", військово-морські кортики та дипломи за освітньо-кваліфікаційним рівнем "магістр". Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-центр командування ВМС ЗСУ.

Вручити погони та привітати молодих офіцерів прибув командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко.

Випускники, серед яких повинні були стояти і захоплені в полон 25 листопада 2018 року Російською Федерацією курсанти Богдан Головаш та Владислав Костишин, отримали довгоочікуване первинне офіцерське звання. Командувач ВМС ЗС України особисто вручив лейтенантські погони батькам полонених та висловив вдячність за виховання мужніх синів, патріотів, справжніх героїв України.

"Можу запевнити, що по поверненню додому, наші лейтенанти обов'язково стануть командирами катерів, і я впевнений, вони впораються з усіма труднощами. Події 25 листопада 2018 року сколихнули увесь світ, який вкотре мав змогу побачити справжнє обличчя РФ, як агресора, нападника і нахабного гравця світової політики, – наголосив адмірал Ігор Воронченко. — Серед сьогоднішніх випускників є й ті, хто у 2014 році був курсантам І-го курсу цієї академії, — це ядро, навколо якого формуються сучасні українські ВМС. Вони є зразком відданості Військовій Присязі і своїй державі".

Під час заходу випускники підняли таблички з написом "Волю бранцям війни" на знак підтримки своїх побратимів. Традиційно відбувся урочистий ритуал випуску, який включав прощання з Бойовим прапором, складання клятви кодексу честі офіцера, а також вручення військово-морського кортику ВМС Італії кращому випускнику інституту.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook