ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Коні і корови довели дунайський біосферний заповідник до межі зникнення

Біосферний заповідник Кілійського району під загрозою зникнення
Depo.
5 серпня 2015 13:15
ФОТО: depo.ua
Коні і корови довели дунайський біосферний заповідник до межі зникнення
Коні і корови довели дунайський біосферний заповідник до межі зникнення

Дунайський біосферний заповідник є одною з головних спадщин Одеської області і тепер він знаходиться під загрозою, пише Depo.Одеса.

Степ з його безмежними луками сформувалася завдяки випасу худоби, а саме диких коней та інших стародавніх копитних, що мешкали на півдні України. Тепер цю роль виконують здебільшого корови і вівці, а в останні роки стали збільшуватися стада кіз. Всі ці види тварин по-різному впливають на рослинність.

У місцях, де пасуться вівці, гинуть деякі види рослин, так як тварини об'їдають їх до корневої системи. Кози харчуються більш високими видами рослин, випасають їх через це у лісовій зоні. Це також призводить до знищення дерев та нанесення шкоди лісу. 

Корови ж під час годування поїдають трав'янисті рослини на висоті від 5-7 см і вище. При помірному навантаженні і достатньому зволоженні це не призводить до стравлювання рослинності, лише в місцях їх відпочинку або на стежках.

Коні під час годування в природних умовах переміщаються на значні відстані, що також в меншій мірі впливає на рослини. Тому там, де годуються корови і коні, завжди присутня деревно-чагарникова рослинність.

Дунайський біосферний заповідник знаходиться під загрозою - фото 1

Основна частина степу перетворена на орні угіддя, що в останні роки були розпайовані. Для випасу домашніх тварин лишилися невеликі острівці земель. Це лісопосадки, затоплювані ділянки близько старих русел річок, райони ярів та інші території. Тому відсутність великих пасовищних територій призводить до високої пасовищної навантаженності та до скорочення поголів'я худоби в степових регіонах. Як наслідок - в останні десятиліття все більше використовуються території біля самих водойм, що неприпустимо як з метою збереження джерел прісної води, так і для запобігання ерозії берегів, змиву грунту у водойми.

Дунайський біосферний заповідник знаходиться під загрозою - фото 2

Проблеми розвитку цієї зони не повинні лишатися без уваги, впевнені співробітники Дунайського заповідника, так як деякі з них можуть стати незворотними.

Більше подробиць та новин з життя Одещини можна знайти на Depo.Одеса