ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Доступ до інформації про трагедію 2 травня 2014 в Одесі залишили відкритим

Доступ до інформації про причини смерті жертв подій 2 травня 2014 року на Куликовому полі в Одесі залишили відкритим для журналістів
Depo.
15 вересня 2015 18:06
ФОТО: depo.ua
Доступ до інформації про трагедію 2 травня 2014 в Одесі залишили відкритим
Доступ до інформації про трагедію 2 травня 2014 в Одесі залишили відкритим

Апеляційний суд Одеської області залишив у силі рішення Одеського окружного адмінсуду про можливість доступу журналістів до інформації про причини смерті жертв трагедії 2 травня 2014 року в одеському Будинку профспілок, пише Depo.Одеса.

Таке рішення суд прийняв у ході засідання 15 вересня. Йдеться про позов, який подали одеські журналісти Сергій Дібров і Леонід Штекель (члени "групи 2 травня") до МВС і Бюро судово-медичних експертиз, в якому зажадали надання у відповідь на їх запит протоколів розтину тіл людей, загиблих 2 травня.

На думку позивачів, дана інформація має великий суспільний інтерес, який перевищує необхідність збереження таємниці слідства.

Раніше суд першої інстанції підтвердив думку позивачів, однак відповідачі подали апеляцію, яку також програли.

Чи будуть вони оскаржувати рішення апеляційної інстанції в касаційному порядку - невідомо. Разом з тим, це рішення вже не може вплинути на необхідність виконати рішення суду.

Самі дані повинні бути надані в знеособленій формі.

При цьому журналісти припускають, що після публікації цих даних може постати питання про додаткові експертизи, тому причини смерті деяких загиблих не були встановлені.

Нагадаємо, що в ході громадянських зіткнень 2 травня 2014 в Одесі загинули 48 чоловік і більше 200 отримали поранення. Більшість жертв трагедії загинули в приміщені одеського Будинку профспілок.

Інші новини з життя Одеси читайте на Depo.Одеса.