"Донбас" - це дурна комедія, - Лозниця розповів, як необхідно сприймати його гучний фільм

Сьогодні, 18 липня, український режисер Сергій Лозниця представив на ОМКФ свій фільм "Донбас", який отримав рівно два місяці тому нагороду за кращу режисуру в рамках програми Каннського кінофестивалю "Особливий погляд"

Після закритого показу режисер поспілкувався з глядачами, повідомляє кореспондент Depo.Одеса.

"Мене часто запитують, в якому жанрі знята картина. Швидше за все, це чорна, дурна комедія, трагікомедія, трагіфарс, як і наше життя, в якому, при цьому, страждають люди. Подивіться на недавню зустріч Трампа і Путіна - це ж фарс, і ми учасники цього великого шоу. Як до цього ставиться? Для фільму же мене надихнули відеоролики, зняті в "ЛНР/ДНР" у 2014-15 роках. Раніше на нас сильно впливав текст, тепер же відео", - пояснив свою позицію Сергій Лозниця.

За його словами, він хотів зазирнути в світ, який існує по той бік патріотичної проукраїнської позиції, не претендуючи при цьому на об'єктивність, відсилаючи до гоголівської гіперболи. "Кіно - це не реальність, будь-яка історія перероблена, тут все підпорядковано драматургії - є зав'язка, кульмінація, кінець, інакше це ніхто не буде дивитися, - зізнався Лозниця. - Я просто хотів показати, до чого призводить розкладання пострадянського суспільства. І дуже важливо зрозуміти: ті, хто починав репресії під них же перший і потрапляє".

За словами продюсера фільму Дениса Іванова, зараз картину "Донбас" подали на конкурс "Золотий глобус", хоча це і пов'язано, за його словами, з великими фінансовими витратами.

Відзначимо, що сьогодні для широкого глядача фільм покажуть о 21:00 у Фестивальному палаці, який розташований в Одеській музкомедії. Пізніше фільм поїде до Німеччини, Франції, Польщі, а потім до Бельгії.

Зараз в планах Лозниці зняти фільм "Бабин яр", під який він шукає гроші.

Нагадаємо, фільм "Донбас" українського режисера Лозниці презентували на Каннському фестивалі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса