До Одеського порту завітав американський ракетний есмінець

Триденний візит вмериканського ракетного есмінця "Дональд Кук" відбувається в рамках запланованих заходів українсько-американського двостороннього співробітництва

Сьогодні, 25 лютого, до Одеси прибув американський ракетний есмінець "Дональд Кук" (DDG 75) класу "Арлі Берк", повідомляє Depo.Одеса з посиланням на телерадіостудію "Бриз" Міноборони України.

Корабель востаннє заходив у Чорне море у січні 2019 року, коли відвідав грузинське місто Батумі. Там він провів навчання з двома кораблями берегової охорони Грузії. 

За повідомленням Посольства США в Україні, дії корабля у Чорному морі зміцнять оперативну сумісність із союзниками по НАТО і партнерами, і продемонструють колективну рішучість щодо захисту безпеки Чорного моря в рамках операції «Атлантичне завзяття». Кораблі військово-морського флоту США регулярно заходять в Чорне море відповідно до Конвенції Монтре та міжнародного права. 

"Кожен візит сюди дає нам унікальну можливість співпрацювати з нашими регіональними партнерами, - зазначив командор Метью Пауел, командир корабля "Дональд Кук". – Екіпаж і я з нетерпінням чекаємо на знайомство з багатою історією та культурою цього регіону"

"Дональд Кук" – корабель передового базування, приписаний до бази ВМФ США у місті Рота в Іспанії. Він здійснює військово-морські операції в зоні відповідальності 6-го флоту США на підтримку національних інтересів і безпеки США, а також безпеки та стабільності в Європі і Африці. 6-й флот США має штаб-квартиру в Неаполі в Італії і здійснює повний спектр спільних і військово-морських операцій, часто спільно із союзниками і міжвідомчими партнерами, з метою захисту національних інтересів і безпеки США, а також безпеки та стабільності в Європі та Африці.

Фото: dumskaya.net

Нагадаємо,  днями до протоки Босфор курсом на Стамбул увійшов флагман Постійної протимінної групи НАТО №2 Standing NATO Mine Countermeasures Group Two (SNMCMG2) - німецький корабель комплексного постачання FGS Werra (А 514) типу "Ельба".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса