Деволанівский узвіз: Де у самому центрі Одеси знайти містичну місцину поза межами цивілізації (ФОТО)

Деволанівський узвіз, найвідоміші нетрі Одеси, викликають двояке відчуття: з одного боку, це страшні будівлі, які можуть ось-ось остаточно обвалитися, притулок для наркоманів і бомжів в самому серці міста, з іншого, це світ цікавих графіті, живий майданчик для апокаліптичних фотосесій та чергова локація для любителів "заброшок"

Деволанівский узвіз: Де у самому центрі…

Кореспондент Depo.Одеса побував у знаменитій "Канаві" (саме так це місце називають одесити), практично зруйнованому мікрорайоні, розташованому лише в десяти хвилинах від будівлі міськради.

Деволанівський узвіз - це вулиця, що проходить по дну Карантинної балки. На карті 1812 року сучасний узвіз вказаний, але він тоді ще не був так названий. Нинішню назву вулиця носить з 1995 року - вона дана на честь видатного інженера, будівельника Одеси, Франца де Волана. Крім цього, нинішня "заброшка" іменувалася Карантинним узвозом, узвозом Новікова, Практичним, узвозом Сикарда, Левашовським, а також Вакуленчука.

Минулого року в управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради презентували комплексну схему благоустрою в межах Деволанівського і Польського узвізів. Говорилося про капітальний ремонт будівель, відновлення зеленої зони, освітлення та вуличні меблі. Планувалося, що після ремонту там будуть прокладені туристичні маршрути.

Таким бачила Деволанівський узвіз Одеська міськрада

Тоді міський голова Геннадій Труханов, який зараз перебуває у відпустці, заявив, що "все складно": необхідно відновити колектор під Деволанівськім узвозом, знайти власників будинків. "Все будівлі, що там є, - це приватна власність", - пояснив тоді мер.

З тих пір нічого не змінилося. Цією частиною міста, як і раніше, можна жахатися.

Однак можна і по-іншому перетворити це проблемне місце. Ще в 2015 році одесит Олександр Горенюк, навчаючись в київській школі урбаністики, пропонував переробити Деволанівський узвіз на справжній креативний кластер з хостелами, барами, магазинами і іншими об'єктами туристичної інфраструктури, але для успіху проекту на узвозі потрібно, на його думку, залишити і історичні місця. Зберегти урбаніст пропонував будівлю згорілого колись нічного клубу "Крістал Пелас", а фасади новобудов прикрасити за допомогою нової технології озеленення. Також необхідно відновити зруйновані будівлі, а де це вже неможливо - розташувати гаражі, в яких розмістяться хіпстерські кафе та магазини. "Така практика існує в усьому світі", - висловлював ще тоді впевненість хлопець.

Відзначимо, що гаражі там зараз якраз і є, саме тому фотографи люблять знімати там шикарні іномарки на тлі розрухи. Також руїни – розкішне місце для любителів чорно-білих світлин.

Вже давно облюбували це місце і любителі графіті, які намагаються самореалізуватися. У когось це виходить краще, а хтось спотворює ще більше й без того непривабливі напівзруйновані будівлі.

Зазначимо, що навіть у такому жахливому стані Деволанівський узвіз привертає увагу туристів. Проте це аж ніяк не додає туристичній привабливості Одесі, про яку так полюбляють на кожному кроці кричати чиновники.

Ось ще декілька кадрів з Деволанівського узвозу.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme