Котеджі та Фонтан без пожежників: Як "дерибанили" Одесу на останній сесії міськради

На останній сесії міськради в Одесі традиційно голосували за всі рішення, які потрапили до порядку денного, пакетами продавали майно та роздавали землю.

Котеджі та Фонтан без пожежників: Як "де…

Минулого тижня, 26 липня, одеські депутати востаннє в попередньому політсезоні "виконали свій обов'язок". Щоправда, перелік "освоєних" ними об'єктів не був опублікований. На сайті міськради він з'явився лише сьогодні, та й те без згадки нових власників. Тож Depo.Одеса вирішили нагадати, що ж наготували місцеві "обранці" для міста перед тим, як розбігтися по відпустках.

Остання сесія пройшла відносно тихо, без бійок під стінами мерії та "наїздів" на активістів та журналістів. Можливо, причиною цього стали високі гості – чотири нардепи, що були присутні на засіданні.

Одразу слід зазначити, що так звана "опозиція" – "Опоблок" та "Самопоміч" – у своїй масі не голосувала: лише декілька осіб "демонстрували громадянську позицію" та натискали кнопки "проти". А підтримували "мир та спокій в мерії" відразу чотири нардепи, два з яких, Олександр Пресман та Віталій Барвиненко – соратники мера Геннадія Труханова по "Партії регіонів", а Дмитро Голубов обирався під гаслами Труханова "Довіряй справам" за його ж округом.

Фото:omr.gov.ua

Півсотні об'єктів без аукціону

49 голосами депутати ухвалили зміни до Переліку об'єктів комунальної власності територіальної громади Одеси, що підлягають приватизації. Це більш ніж 50 приміщень, в числі яких і ті, що розташовані в центрі міста, а також табори та потенційне пожежне депо.

Фото: omr.gov.ua

На погоджувальній раді за день до сесії, 25 липня, депутат Ганна Позднякова підняла це питання, повідомивши, що документи по всім цим приміщенням з'явилися лише напередодні, і тільки на прочитання у неї пішло близько 40 хвилин.

"Я сумніваюся, що всі депутати ознайомилися і в повній мірі вивчили документи по цих об'єктах", - зазначила вона. Не зважаючи на це, депутати голосували "за". Зберегти вдалося тільки дитячій садочок на Сегедській, 8-а. Проти висловилися лише депутати Вадим Терещук, Ганна Позднякова з "Самопомочі", Олексій Єреміца з "Опоблоку" та Лілія Леонідова з БПП. Перелік, всупереч всім нормам, був опублікований лише сьогодні, за п'ять днів після сесії.

Чому його не публікували заздалегідь, цілком зрозуміло: багато будівель, зазначених у документі, розташовані на узбережжі, в центрі Одеси та інших важливих місцях. По суті, місто ризикує отримати чималі проблеми із розвитком інфраструктури через таку тіньову приватизацію.

Назвемо кілька таких об'єктів. Зокрема, йдеться про покупку ТОВ "Дельфін" будівлі площею в 21 кв. м. за адресою Шампанський провулок, 1-б. Фірма тут планує організувати кафе, а можливо, й нову будівлю. Місто не отримає з цього великих коштів, тому що оцінка 20 метрів буде вкрай низька, це не сто або тисяча метрів.

Другий об'єкт хоче використати ТОВ "Тантор-К" нібито для розміщення туалету площею в 31,6 кв.м в пляжній перлині Одеси - Аркадії. Третій, у Ванному провулку, 2-б, викуплений депутат-друг нардепа Дмитра Голубова. Зазначається, що ФОП Григор'єв Д.С. буде надавати "побутові послуги" на 10-й станції Великого Фонтану на площі в 81,2 кв.м. Договір на оренду він отримав лише в травні, але депутати дивним чином дуже поспішає продати майно. Більше того, Сам Голубов особисто прийшов на сесію, щоб слідкувати за подіями.

Одне з найважливіших приміщень для Фонтану – приміщення ТМО (Теплопостачання міста Одеса) на Недєліна, 82-а, площею 635,8 кв.м. Тут пожежні хотіли організувати депо, але замість нього нібито з'явиться торговий об'єкт від фірми з групи компаній "Будова" (ТОВ "Софіївський-Інвест") бізнес-партнера мера Володимира Галантерніка.

Фото: УСІ

Голова Департаменту комунальної власності Олексій Спектор пояснив, що ДСНСники натомість отримали ділянки на… Хуторській та на Заставі – 1, тобто в іншій частині міста.

Також в мерії дали добро СПД Соколової І.О. на викуп будівлі в 276,1 кв.м на Бугаєвській, 58-а. Це теж квартал, де планується масштабна забудова. Крім того, до списку потрапила ціла база відпочинку за адресою Дача Ковалевського, 86. Об'єкт продається двома частинами, щоб уникнути продажу як цілісного майнового комплексу. Вартість буде в такому випадку нижчою, ніж із землею. Фірма, що купує нерухомість, створена сім місяців тому, в статутному фонді у неї 1 тисяча гривень.

Ось хто з депутатів виступив за "дерибан" Одеси.

Серед іншого в міськраді визначилися з "органом, вповноваженим управляти комунальною власністю тергромади Одеси". У розпорядженні Depo.Одеса є перелік поіменного голосування депутатів з цього питання.

Нові котеджі та старе нове місто в центрі

Земельні питання зовсім не привернули уваги громадськості, хоча в них, наприклад, 53 "сотки" землі передали під забудову фірмі, яка в минулому була пов'язана з дружиною "будівельного віце-мера" Петра Рябоконя. Міськрада віддала цю ділянку під будівництво котеджного селища на мікрорайоні Дачі Ковалевського по вулиці Довгій (1-а, 1-б, 1-в, 1-г). Земля відводиться фірмі "Інкам прожект", засновниками якої є одесит Сергій Красноруцький і ТОВ "Науково-технічне виробниче підприємство "Ініціатива". Єдиним засновником останнього до недавнього часу була Світлана Бородачева - дружина заступника міського голови Одеси Петра Рябоконя. Також фірма претендує на 19 "соток" по сусідству - на вулиці Дача Ковалевського, 28.

Фото: Думська

Крім того, депутати вирішили передати Нацполіціі 68 "соток" землі в постійне користування за адресою: вулиця Розкидайлівська, 67. Там планується будівництво житлових будинків.

Найскандальніші питання у земельному блоці, що викликали суперечку у сесійній залі, – дві дев'ятиповерхівки у приватному секторі за адресою: 2-й провулок Сурікова, 2, та вулиця Святослава Ріхтера (Щорса), 2. Йдеться про дві прилеглі ділянки, на яких без санітарних відступів до сусідів та на червоних лініях нагло будують будинки. Лобіював рішення лідер фракції мера "Довіряй справам" Олег Бриндак. Ця людина до останнього намагалася протягнути рішення. Проти ухвалення цього рішення виступив депутат Богдан Гіганов.

Фото: Facebook/Богдан Гіганов

"Між будинками повинні бути розриви не менше 20 метрів, а в реальності там відстань - 20 сантиметрів. Будівництво виходить за червоні лінії. Один будинок побудований, але навіщо ми дозволяємо будівництво ще одного будинку?" - сказав він.

Фото: Facebook/Богдан Гіганов

Гіганов розповів, що звертався в обласну ДАБІ, але там не відреагували. Рябоконь попросив звернутися повторно. Олексій Єремиця відповів на це, що "всю вину покладати на обласний ДАБК несерйозно, тому що депутати несуть відповідальність за те, що відбувається в місті".

А ось депутат Олег Бриндак запевнив, що рішення законне і, таким чином, документи приводяться у відповідність до законодавства. Крім того, за зонінгом це зона громадської забудови. Бриндак повідомив, що забудовник (фірма "Фамільний будинок") залагодив всі конфлікти з місцевими жителями - зокрема, провели каналізацію, заасфальтували дорогу, упорядкували територію. Цю заяву спростував депутат Олег Звягін, на окрузі якого ведеться будівництво. За його словами, місцеві жителі все ж незадоволені, що по сусідству з ними побудували висотку. Хоча люди змирилися з цією ситуацією і розуміють, що не в їхніх силах щось змінити.

Фото: Facebook/Богдан Гіганов

Врешті решт, депутати проголосували тільки за затвердження призначення ділянки під багатоповерхівку тільки для однієї з двох ділянок.

І станній приклад з двохсот ділянок, які віддали в приватні руки: офшорна фірма отримала в оренду 45 "соток" землі під одеським пам'ятником архітектури на вул. Гоголя, 4. Товариство "Старий город" викупило всі квартири і приміщення в будівлі, відомій як прибутковий будинок Бурназо. За словами голови комісії, депутата Олега Бриндака, фірма хотіла викупити землю, однак натрапила на заборону відчуження в центрі міста, та ще й в історичному ареалі, тому вирішила брати ділянку в оренду. Причому землю передали не тільки під будинком, а й всіма руїнами та прилеглою територією.

Згідно зі статутними документами фірми, кінцевим бенефіціарним власником є уродженець Кіпру Міхалакіс Ціцеккосе, який мешкає в місті Аглація. Фірма вже намагалася в минулому році оформити землю під цим же будинком, однак питання не було проголосоване на сесії.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme