Депутати Одеської міськради звернулися до Зеленського щодо введення мораторію на забудову 

Депутати міськради підтримали звернення до президента України Володимира Зеленського з приводу можливості мораторія на забудову

Депутати Одеської міськради звернулися д…
Фото: omr.gov.ua

Відповідний проєкт рішення депутати підтримали сьогодні, 6 лютого, під час сесії Одеської міськради, повідомляє Depo.Одеса.

Як йдеться у документі, у зв’язку із нагальною необхідністю закріплення на законодавчому рівні умов, за яких територіальні громади матимуть реальну можливість впливати на регулювання питань забудови відповідної території громади вони просять законодавчих змін.

"На сьогоднішній день жодний закон України не наділяє органи місцевого самоврядування повноваженнями щодо введення мораторію на забудову відповідної території громади.  Законодавчі зміни у сфері будівництва, що відбулись останнім часом, направлені, перш за все, на забезпечення доступності та зручності отримання забудовниками послуг у сфері будівництва, прозорість надання таких послуг. Але залишено поза увагою питання надання можливості територіальній громаді негайно зупиняти хаотичну забудову, яка руйнує рекреаційну, історико-архітектурну та туристичну привабливість міста", – йдеться у документі.

В мерії зазначають, що прийняття органом місцевого самоврядування рішення щодо мораторію не породжуватиме правових наслідків для зупинення забудови. "Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" серед підстав відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт та серед підстав анулювання такого дозволу не містить можливості територіальної громади в особі органу місцевого самоврядування прийняти рішення щодо мораторію на забудову, яке має стати правовою підставою для відмови або анулювання дозволу на будівництво. Питання знесення самочинно збудованого об’єкта, у разі добровільної відмови забудовника, може вирішуватись лише у судовому порядку", – зазначається у зверненні.

Депутати просять президента внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкту з питань делегування органам місцевого самоврядування повноважень щодо введення мораторію на забудову окремих територій відповідних територіальних громад.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"