Де росте амброзія: В Одесі створили інтерактивну карту

Громадські працівники спільно з екологами склали карту амброзії, на якій кожен охочий може відзначити місця масового зростання амброзії в Одесі

Де росте амброзія: В Одесі створили інте…

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на КП "Міськзелентрест".

На карті є чимало відміток різного кольору. Очищені від амброзії ділянки позначаються зеленим, очищені державними службами –  помаранчевим, ділянки зростання амброзії – червоним, а локації, де збираються активісти для видалення бур'яну (із зазначенням контактних осіб), – синім.

Крім того, у пресслужбі комунального підприємства розповіли, що фахівці "Міськзелентресту" знищують амброзію, видаляючи її разом з коренем із землі та викошують, щоб запобігти повторному висіванню у ґрунт. "Також озеленювачі застосовують спеціальний препарат "Стоп амброзія". Цей засіб розпорошується за допомогою обприскувачів, які підприємство закупило торік. Потрапляючи на листя бур'яну - алергену, він проникає всередину рослини і викликає його швидке в'янення. Перевагою такого способу боротьби з амброзією є природне походження препарату, що дозволяє його використовувати в населених пунктах без шкоди для людей і навколишнього середовища", – йдеться у повідомленні комунальників.

Також інспектори підприємства у приватному секторі та житлових кварталах видають розпорядження власникам або обслуговуючим компаніям стосовно виділення алергенного бур'яна. "У разі невиконання вимог щодо знищення бур'яну інспекторами відділу контролю будуть складатися адміністративні протоколи, які передаються на розгляд адміністративній комісії Одеської міської ради. Протоколи складаються відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою штрафні санкції в розмірі: для громадян - від 340 грн до 1360 грн, для посадових осіб та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 грн до 1700 грн", – зазначили у пресслужбі.

Нагадаємо,  для боротьби зі шкідливою рослиною в Одесі використовують препарат Бішофіт, який розпиляють за допомогою спеціального обладнання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook