"Чорна п’ятниця" в мерії: Чому силовики "штормлять" Труханова

Останній робочий день тижня для одеських чиновників став надзвичайно складним, і не тільки через купу справ, які традиційно накопичуються наприкінці року, а перш за все – через щільну увагу силовиків

"Чорна п’ятниця" в мерії: Чому силовики…

У п’ятницю, 22 листопада в одеській мерії відбулися обшуки, ініційовані та проведені Службою безпеки України. В той же час, напередодні увечері мер Одеси Геннадій Труханов був екстренно госпіталізований та прооперований. Співпадіння? Навряд чи… Depo.Одеса розбиралося що ж насправді сталося.

Власне, обшуки у мерії відбувалися і раніше, тому нічого фантастичного не сталося, проте ні для кого не є секретом, що подібні дії в Україні, як правило, проводяться для того, щоб "надавити" на певних посадових осіб та дати зрозуміти, що вони мають щось робити. Наприклад, піти у відставку, втекти з країни, заплатити хабаря або ще щось таке цікаве. В той же час, в офіційному полі СБУ повідомила про зловживання одеських чиновників, що призвело до шалених фінансових втрат. "Встановлено, що чиновники міськради у змові з комерційними структурами привласнили майже 100 мільйонів гривень під час погашення кредитної заборгованості комерційному банку. Зловмисники штучно створили кредитну заборгованість комунального підприємства перед банківською установою. Право вимоги на борги у банку викупила приватна фірма афілійована з чиновниками мерії. Після цього комерсанти, завищивши суму заборгованості на 100 мільйонів гривень, звернулися до мерії із вимогою її погашення. Рішення щодо оплати завищеного боргу приймалося на основі недостовірних матеріалів, свідомо підготовлених посадовцями кількох департаментів мерії. Потім бюджетні гроші були привласнені учасниками оборудки", – йдеться в офіційній заяві пресцентру СБУ.

За даними Depo.Одеса, мова про погашення заборгованності з бюджету міста за кредитом, що взяло КП "Теплопостачання міста Одеси" у банку "Надра". У межах досудового слідства співробітники СБУ та прокуратури провели слідчі дії у приміщеннях структурних підрозділів Одеської міської ради та фірм, причетних до протиправної діяльності. 

Епізод глобальної боротьби

Того дня, 22 листопада, Одеський міській голова Геннадій Труханов мав бути у Києві на засіданні Вищого антикорупційного суду України, проте до столиці він не приїхав. З'ясувалося, що увечері, напередодні суду, мера госпіталізували в одну з міських лікарень, де його терміново прооперували. Днем пізніше він записав відеоролик, де пояснив, що проблеми із здоров’ям викликані занадто активними заняттями спортом. Труханов запевнив, що вже у понеділок буде на робочомі місці.

Таким чином, у п’ятницю 22 листопада дивним чином співпали одразу три знакові події – обшуки у мерії, засідання ВАКСУ та хвороба Геннадія Труханова. "В українській політичній культурі таких співпадінь не буває, все взаємопов’язане одне з одним, тут сумнівів бути не може. Я гадаю, що ми є свідками чергового тиску центральної влади на міського голову Одеси, проте цілі можуть бути різні. Можливо його примушують піти або, наприклад, прийняти певні правила гри чи прийняти ті чи інші рішення, погоджуватися на які він не хоче", – вважає політолог Дмитро Поливанов. 

За інформацією Телеграм-каналу "Легітимний", причиною тиску на Труханова є буцімто його входження у союз, який нібито уклали олігархи Сергій Львочкін та Ігор Коломойський. "Наше джерело в Офісі Президента повідомляє, що Коломойський створив зараз ситуативний союз з Льовочкіним. Також в Одесі Льовочкін і ІВК "підминають" під себе всю проросійську політику і весь політичний бомонд. В їхній ситуативний союз вже увійшли Ківалов та Труханов", – йдеться на каналі.

Непрямим підтвердженням цього може бути призначення екснардепа Віталія Барвіненка радником Труханова. Цей політик  восени 2014 року іменував себе не інакше як "комендант Бесарабії", підтримуючи сепаратистські настрої на півдні Одещини. Таким чином, тиск на міського голову Одеси може бути одним з епізодів боротьби між політико-олігархічними кланами, які вмонтовані у владну вертикаль.

Впевненість після одужання

За інформацію Depo.Одеса, хірургічне втручання у тіло одеського мера дійсно мало місце, проте воно не було таким вже невідкладним – Труханова могли прооперувати і через тиждень, і через два – просто так склалося, що саме нагода сама прийшла, і тому було вирішено лягати в лікарню в четверг увечері – як-то кажуть лікарняний чиновника завжди збереже.

Зазначимо, що в цей же день СБУ провела обшуки і в админістрації Одеського порту – посадовців підозрюють у організації злочинної схеми, внаслідок якої держава втратила 54 мільйони гривень. Щоправда, за ходять чутки, що діяльність силовиків у даному випадку ніяк не пов’язана із обшуками в мерії. 

До речі, Геннадій Труханов, як і обіцяв, у понеділок з’явився на робочому місці і провів апаратну нараду. Наприкінці він прокоментував ситуацію з обшуками, наголосивши на готовності співпрацювати зі слідством. "Багато пишуть про ці слідчі дії, про обшуки та виймання документів. Дуже шкода, що певні посадові особи взяли на себе відповідальність заявляти, що вони вже знають склад злочину. Це так зараз модно. У нас є правова позиція, рішення щодо погашення боргу було колегіальним, воно пройшло через дві сесії, тому я не бачу проблем. Усі документи будуть надані правоохоронцям", – заявив Геннадій Труханов. 

У той же час, джерела Depo.Одеса у правоохоронних органах повідомляють, що на цьому тижні можна очікувати продовження слідчих дій та нових обшуків.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme