ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому український уряд повинен тиждень прожити у потязі

Цього року ми обрали для літнього відпочинку Бердянськ: українське, економно, до того ж неглибоке Азовське море в червні вже тепле. Що було в Бердянську – окрема історія, а от зворотній шлях на потязі запам'ятається назавжди
Depo.
8 липня 2015 12:00
ФОТО: depo.ua
Чому український уряд повинен тиждень прожити у потязі
Чому український уряд повинен тиждень прожити у потязі

Білети у Бердянськ та в зворотному напрямку купити значно важче, ніж, наприклад, у Львів - на відміну від усіх інших продаються вони тільки за 20 діб до поїздки. Мабуть, у контексті боротьби з тероризмом - сто кілометрів від Маріуполя усе ж таки.

До Бердянська їхали ще більш-менш. Звісно, на верхніх полках - нижні не змогли придбати за 16 діб до рейсу. Потяг як потяг: тіснота, задуха.

От скажіть, а прибити третю полицю, на яку речі кладуть, трохи вище не можна було? Перенести її так, щоб на другій полиці сісти можна було не вдарившись головою об цю третю? У мене 159 см зросту і я б'юся, а що робити людині, яка добряче вимахала? Голову собі під пахви запхати?

А встановити маленький ліхтарик, щоб пасажир собі підсвітити міг у темряві також зробити не можна? Чи навмисно робиться так, щоб людина, яка купила найдешевший квиток, відчувала себе худобою у загоні? Причому одразу в'яленою.

І скажіть будь ласка, чому палити у потягах заборонено і провідниця увесь час на курців кричить і з тамбура ганяє, а так само заборонених торговок, що носять вагонами пиво, не ганяє ніхто? Чому я не можу покурити, а сусід по купе може дихати на мене триденним перегаром, закріпленим щойно купленим пійлом?

Але це ще невеличкі негаразди до яких ми, купуючи плацкарту були, у принципі, готові. До того жаху, що чекав нас на зворотньому шляху підготуватися в нас можливості не було.

За 10 діб плацкартні місця на потяг "Київ-Бердянськ" вже розкупили, залишилися тільки два бокових, верхня та нижня полиці. Біля туалету. Коштувало це задоволення десь близько двох сотень гривень. Діватися нікуди, купили квитки.

Чому український уряд повинен тиждень прожити у потязі - Фото 1

Чому до них пропонують чай та постіль і не пропонують протигаз? Без нього на плацкартних місцях біля туалету можна учадіти. Холера, навіть якщо занурити голову у пакет із сушеними бичками замість аромату риби відчуваєш це амбре!

Спочатку було ще нормально, тільки двері брязкали з таким звуком ніби тевтонські лицарі у повному обладунку стрибають з третього поверху на бетонні плити. Оббити двері гумою і зробити такий замок, щоб тихо зачинявся не можна ж. Я вже не кажу про таку казкову річ, як самодовід.

Ти сидиш на нижній полиці і всі пасажири на шляху до туалету об тебе чіпляються, а на виході норовлять заліпити дверми в око. Вікно не відкривається. Вікно навпроти закрите бо дитині по сусідству дує. Через три години ти вже хочеш зламати те кляте вікно і вистрибнути, тому що дихати стає неможливо.

Ніч, задуха, брязкання дверей, нестерпний запах туалету в'їдається в одяг, волосся, від нього дере у горлі. Ми живо пригадували розповіді депортованих кримських татар про те, як їх везли у забитих вагонах із відром замість туалету. Ми тричі вже пошкодували, що вирішили зекономити. Це не людські умови.

Знаєте, директора Укрзалізниці треба посадити на ці місця і тиждень возити, доки не "принюхається". А потім президента там катати, голову уряду, депутатів, які так за українській народ переживають, що аж між собою б'ються.

Треба примусити їх їздити у відрядження виключно у плацкарті на бокових місцях біля туалету. І нехай дорогою ще спілкуються з людьми. І вішають свої дизайнерські піджаки на гачок у проході. І зачіску роблять, дивлячись у дзеркало в смердючому туалеті.

Чому український уряд повинен тиждень прожити у потязі - Фото 2

Вони не заслужили на літаки та службові автівки поки прості українці їздять, як каторжани на етап. Ціною цих польотів та роз'їздів можна було б дообладнати хоча б старі вагони, щоб двері не брязкали, вікна нормально відкривалися (і взимку з них не дуло), а аромати вбиральні залишалися б у вбиральні. Щоб там хоча б зливалася вода після того як людина тим "троном" скористувалася!

Нехай урядовці з пересічними українцями катаються, доки в потягах не з'являться нормальні умови. Може в них мізки за той час на місце встануть, прийде розуміння, що не з пивом треба боротися Україні і не геїв забороняти. Є в українців інші проблеми. Ближче до тіла, образно кажучи.