Чого хочуть одесити: Алеї, котокотеджі та нові сайти

На порталі "Соціально активний громадянин" триває збір підписів за проєкти Громадського бюджету – 2020

Чого хочуть одесити: Алеї, котокотеджі т…

Загалом цьогоріч одесити подали 141 проєкт, а до голосування спеціальна комісія допустила рівно сто. Серед проєктів 27 малих на загальну суму 12 341 183 грн, та 73 великих на 102 832 633 грн. Проте переможцями стануть тільки ті, які наберуть більшу кількість голосів одеситів. На малі проєкти Одеська міськрада готова витратити 5,5 млн грн, а на великі – 44,5 млн грн. Depo.Одеса дізнавався, які саме зміни хочуть бачити одесити наступного року у місті.

Одразу зазначимо, що чимало проєктів стосуються благоустрою окремих дворів, мікрорайонів та зон відпочинку. Проте Depo.Одеса вирішило розповісти про ініціативи містян, реалізація яких охопить не лише якийсь конкретний район або двір, а значну частину одеситів та гостей міста. Варто зауважити, що цьогоріч деякі одесити подали на Громадський бюджет проєкти, які подавали і торік, проте тоді вони не знайшли необхідної підтримки та не були реалізовані.

Голосування триватиме до 16 грудня включно. Звертаємо увагу, що кожен одесит може проголосувати за п'ять проєктів, які йому сподобалися.

Всі дитячі майданчики на одній карті

Громадська організація Комітет молодіжних організацій Одеси подала проєкт під назвою "Odessadvor". Автори пропонують створити сайт, на якому буде зібрана інформація по ігрових та спортивних майданчиках міста. Завдяки цій онлайн-платформі можна буде контролювати створення нових майданчиків і слідкувати за існуючими задля їхньої реконструкції або ремонту.

Ціна питання: 1,032 млн грн. Термін реалізації: з 1 березня до 30 листопада 2020 року.

Історія Одеси на сторінках рідкісних періодичних видань 

Одеситка Тетяна Авер'янова пропонує оцифрувати унікальні періодичні видання з фонду Одеської національної наукової бібліотеки, які становлять виняткову історико-краєзнавчу та культурно-просвітницьку цінність у вивченні та популяризації історії Одеси, а потім викласти оцифровану літературу на онлайн-ресурс. На думку автора проєкту, такий сайт дозволить задовольнити культурні, освітні, інформаційні, науково-дослідні та інші потреби одеситів, у тому числі тих, що мешкають за кордоном, а також дослідників історії Одеси з усього світу шляхом надання доступу до краєзнавчої інформації, зокрема до унікальних періодичних видань.

Ціна питання: 1,29 млн грн. Термін реалізації: до кінця 2020 року.

Музичний фонтан біля Оперного

Автор проєкту одеситка Ганна Єсманська, надихнувшись музичними фонтанами у Барселоні, Тбілісі, Батумі на інших містах запропонувала провести конкурс проєктів, щоб обладнати фонтан, розташований перед Оперним театром, спеціальним обладнанням, яке дозволить створювати справжнє музичне шоу. На її думку, це буде цікавим не тільки одеситам, а й дозволить залучити до міста більше туристів. Зазначимо, що у проєкті одеситки йдеться не про встановлення спеціального обладнання, а поки що про конкурс для визначення найкращого проєкту та його узгодження.

Ціна питання: 1,5 млн грн. Термін реалізації: квітень-червень 2020 року.

Алея одеський науковців

В Одесі на вулиці Ланжероновській є алея, на якій щороку відкривають зірки на честь видатних одеситів. Але у Міжнародній асоціації випускників та друзів Одеського нацуніверситету ім. І. Мечникова вважають, що цього замало і пропонують створити Алею одеських науковців. Це місце, на думку авторів проєкту, має розташовуватися на вулиці Дворянській біля будівлі університету. Ширина запропонованої алеї має складати 5 метрів, а довжина - 50 метрів. 

Ціна питання:  1 485 510 грн. Термін реалізації: листопад 2020 року.

Місто скульптур та одеські котики

В останні роки в Одесі у рамках проєкту "Місто скульптур" з'явилося чимало нових пам'яток, причому не тільки у центрі міста, а й в інших районах. Одеситка Анастасія Паркс пропонує не зупинятися на досягнутому та продовжити встановлювати скульптури в Одесі. На її думку, нові пам'ятки мають з'явитися у Міському саду, на Приморському бульварі, на набережній Ланжерону, Соборній площі, Грецькій площі, Морвокзалі, у парку Шевченка, на "Привозі" та залізничному вокзалі. 

Своїм другим проєктом "Маршрут одеських котів" Анастасія Паркс пропонує продовжувати створення в Одесі скульптур котиків.

Ціна питання: 1,5 млн грн на кожен. Термін реалізації: листопад 2020.

Парк мистецтв

Одеситка Ірина Кавун пропонує встановити на території парку Юність різноманітні скульптури та інсталяції, створивши таким чином Парк мистецтв. За її словами, на створення проєкту її надихнув подібний парк у Барселоні. Вона зазначила, що для реалізації її задуму знадобиться оголосити низку тендерів, конкурсів та ідей, проте вже зараз є чимало готових варіантів лавок та інсталацій, які б могли прикрасити парк. Зазначимо, що минулого року авторка вже подавала такий же проєкт, проте він тоді набрав лише 14 голосів, що було недостатньо для перемоги.

Ціна питання: 1,5 млн грн. Термін реалізації: травень-листопад 2020 року.

Парк мініатюр

Ще один парк, який пропонують створити в Одесі, - парк мініатюр. Авторка проєкту Ганна Жарова у якості прикладу наводить подібні парки у Києві, Канаді, Китаї та інших куточках світу. В Одесі Парк мініатюр авторка пропонує створити на територї популярних зон відпочинку – парку Шевченка або парку Перемоги. 

Ціна питанння: 1,5 млн грн. Термін реалізації: листопад 2020 року. 

Переможимо амброзію

Одесит Андрій Войніков пропонує боротися зі шкідливим бур'яном у всіх районах Одеси. Для цього, на його думку, необхідно знищувати амброзію, оприскуючи її ростки спеціальними біопрепаратами. 

Ціна питання: 1,5 млн грн. Термін реалізації: вересень 2020 року.

Алея довгожителів

У сквері Мечникова одеситка Оксана Лісовицька пропонує створити Алею довгожителів, де розповідатиметься історія жителів Одеси у віці 100 та більше років. 

Ціна питання:  478 950 грн. Термін реалізації: вересень-жовтень 2020 року.

Будівництво та монтаж будинків для вуличних котів та собак

Ще один проєкт, який пропонує Оксана Лісовицька, це створення будинків для котів та собак, що живуть на вулиці. На її думку, житло для тварин-безхатченків потрібно встановити у різних районах Одеси. Вона пропонує побудувати утеплені будиночки - "КотоТЕДЖІ" - для котиків, та "ДОгоТЕДЖІ" - для собак, де вони знайдуть постійний або тимчасовий притулок.

Ціна питання: 449,5 тис. грн. Термін реалізації: І-ІІІ квартал 2020 року.

Створення студії мультиплікації (анімації)-для реабілітації дітей з інвалідністю

Ініцатором даного проєкту виступив одесит Олексій Уланов, а його реалізація має відбутися у співпраці з громадськими організаціями та комунальними установами. Автор проєкту пропонує створити студію мультиплікації, яка дозволить проводити реабілітацію дітей з інвалідністю та осіб з особливими потребами. 

Ціна питання: 490 140 грн. Термін реалізації: до кінці листопада 2020 року.

Карта добрих справ

Одесит Костянтин Васильєв пропонує надрукувати та роздавати у всіх районах міста буклети, у яких будуть вказані адреси і номера телефонів дитячих будинків, приютів, будинків для літніх людей, соціальних служб, притулків для тварин, ідеї, як можна допомогти тим, хто потребує допомоги та інша соціальна інформація. Також у карті-довіднику пропонують надати адреси, за якими можна буде звертатися у разі потреби. У якості прикладу автор проєкту навів подібну карту, випущену у 2015 році.

Ціна питання: 200 тисяч гривень. Термін реалізації: липень 2020 року.

Екологічні собакопакети у кожний сквер

ГО "Одеса під контролем" спільно з соціальною платформою "Добра справа" та одеситом Сергієм Басом розробили проєкт по встановленню у міських парках та скверах спеціальних урн для собак. Крім того, автори ініціативи пропонують обладнати ці урни пакетами, у які одесити зможуть збирати екстременти своїх чотирилапих друзів. 

Ціна питання: 497,5 тис. грн. Термін реалізації: січень-березень 2020 року.
 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme