Чим жила Україна: 300-кілограмова баба, моряк-шантажист та шафранові дива

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: 300-кілограмова баба,…

Зненацька на початку весни звалилась на Україну купа снігу, але народ цим не злякаєш, українці до всього готові. Детальніше про тиждень, що минає – у дайджесті Depo.ua.

Київ

Прибирати МАФи корисно. В цьому переконались комунальники, коли прибрали кіоски у центральному підземному переході на Майдані. Як виявилось, за кавовими та сувенірними ларьками ховалось дивовижне мозаїчне панно, створене майстрами 50 років тому. Тепер на стінах можна роздивитись об'ємних баранців, оленів, півників, фрукти та квіти. І хто його знає, скільки ще мистецтва в столиці затуляють собою МАФи.

Від мистецтва – до земних тем. Кияни все частіше намагаються заощадити. Будь на чому, а на проїзді - тим паче. Відтак, вдаються до ризикованих пригод – їдуть "зайцем", мовлялв, "пронесе". Згідно останній статистиці, у січні офіційно оштрафувано 2635 безквиткових пасажирів комунального транспорту Києва. Докаталися!

Мер столиці Віталій Кличко тим часом вигадав новий спосіб розчистки міста від снігових кучугур. У перший день весни він скасував засідання сесії Київради і запропонував депутатам приєднатись до очистки столиці від снігу. Кличко, звісно, закликав "координувати" підприємства, аби усунути проблеми, викликані складними погодними умовами. Хоча якби Кличко на власному прикладі показав, як треба якісно ліквідовувати кучугури лопатою, ціни б йому не було.

Донбас

Експерти ООН провели черговий моніторинг та прийшли до висновку, що КПВВ "Майорське", що на лінії розмежування на Донеччині, є найбільш несприятливим пунктом для перетину на всьому Донбасі. Останнє опитування показало, що на контрольному пункті "Майорськ" на черги скаржиться максимальна кількість людей - 63,4%. Але якби ж одними чергами обійшлось. Саме біля КПВВ "Майорське" люди найбільше переживають за своє життя, бо ж можна і під обстріл потрапити.

Український фільм "Кіборги" знайшов свою аудиторію і серед росіян. Режисер картини Ахтем Сеітаблаєв повідомив про велику кількість переглядів піратської версії в Росі. Лишається сподіватись, що фільм змінить думку росіян про те, що коїться на Донбасі, бо якщо росіяни так шалено качають "Кіборгів", можливо, що їхній мозок ще придатний до впливу об'єктивної інформації, інтерес до правди не втрачений.

Народ на Донбасі втомився від війни. Люди хочуть спокійно ходити на концерти, спортивні ігри, як і раніше, але, нема куди. Колись популярне місце - "Донбас Арену", остаточно "віджали" терористи. Вони обіцяли концерти світового рівня, спортивні змагання, але стан колись потужного стадіону з-року врік лише погіршується. Колись найпопулярніше місце для тусовок завмерло, наче пустир. Користувачі соцмереж пишуть, що люди не надалі полишають фейкову "республіку", бо зростає безробіття, а жити добре хочеться всім.

Львів

У Львові планують закупити 30 вживаних німецьких трамваїв із Берліна. І не простих, а з панорамними вікнами. "Фішка" такого трамваю в тому, що він призначений для експлуатації в містах з вузькими вулицями – саме таких, як Львів.

А прикордонники Львівщини вже відчули весну на повну. Саме на початку березня з-поміж звичних нелегальних речей, як то наркотики, цигарки, можна вилучити партію польських троянд у кількості 810 штук. Не зрозуміло, яка доля спіткала вилучені квіти, а от чоловік, що їх віз, тепер тягатиметься по судах.

Волинь

У Луцькій міській раді в ніч на 1 березня тривав справжній екшн. Тут влаштували "махач" депутати, муніципальна варта і невідомі чоловіки. "Розігрітись" чоловіків змусило голосування за питання №66, яким рада віддала в оренду землю на вулиці Рівненській. Дійство супроводжувалось традиційними вигуками "Ганьба!". Частина депутатів виступала за проведення аукціону, інші вимагали відправлення питання на доопрацювання. Після бійки рішення про те, аби віддати в оренду ділянку на Рівненській, все ж прийняли: "за" проголосували 23 депутати. Певне, для особливо енергійних депутатів міськради варто встановити в приміщенні спеціальний зал із "грушею", зайвим то не буде.

Дніпро

У Дніпрі все носяться з бабами. З кам'яними, скіфськими. Нещодавно до історичного музею Дніпра привезли соту кам'яну бабу. Стела була знайдена ще у 2011 році під час археологічної розвідки музею поблизу села Мости на підошві одного з курганів. Перевезення 300-кілограмової баби до музею спонсорували меценати. Таке життя: аби возитись із бабами, варто мати гроші.

З новин про прогрес. Директор державного підприємства "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова" підписав меморандум про запуск Hyperloop. Участь "Південмашу" в проекті буде полягати у створені інфраструктури для транспортної системи Hyperloop. Та про те, коли саме дніпряни "літатимуть" на Hyperloop зі швидкісю 600 кілометрів на годину, поки не йдеться. Зарано.

У Дніпрі, як і скрізь, навалило снігу по коліна, а то й більше. Військові Дніпра вмить зреагували і взяли до рук лопати. Щоб не сумно було відкидати, винайшли інноваційний спосіб розчистки – "Lopataloop". Для розчищення проходу від снігу один військовий стає на полотно лопати, а інший його тягне. По-перше – весело, а по-друге – ефективно.

Харків

"Наша пісня гарна й нова" – це про суд над колишнім мером Слов'янська Нелею Штепою. Захист Штепи заявив відводи головуючому судді Денису Чижиченку і запасному судді Наталії Васильєвій. Відводи задоволені, відтак, слухання буде починатися спочатку.

Снігові намети здаються суттєвою дрібницею, якщо є снігоход. Поки під час хуртовини харків'яни викликали таксі та стояли у заторах, кмітливий харків'янин стрибнув у свій снігоход та рушив кучугурами центральної частини міста. Містяни дивились та фотографували чоловіка. І потайки собі про снігоход подумували.

Ранок 1 березня змусив всіх містян покинути автівки та пірнути у метрополітен. Там всі харків'яни і зустрілись. Аби зайти до підземки теж варто було прикласти зусиль. На станції метро "Московський проспект", наприклад, сніг замів сходи станції, через що людям було складно заходити та виходити з підземки. Поки харків'яни прокладали собі шлях у метро, деякі приватні автівки стояли заметені аж по самий дах.

Одеса

Взимку одесити переважно гуляють біля моря, але є і такі, що, не зважаючи на мороз, роздягаються, пірнають та плавають подовгу. Одна справа стрибнути та вистрибнути, як на Хрещення, та зовсім інша – плавати у морозній воді, наче влітку. Словом, один такий морозостійкий одесит шокував своїм купанням не лише Одесу, а майже всю країну, бо відео з його плаванням у лютий холод набрало тисячі переглядів.

І до більш драматичних новин. Втративши надію на отримання зарплатні, в порту Чорноморська моряк забарикадувався на борту судна "WELBECK ех - AMUR 2521". Український судновласник "MD Shipping CO. Ltd.", вже не один рік значиться в міжнародному списку роботодавців, які порушують умови праці та побуту моряків. Як за таких обставин не забарикадуватись...

Якщо в Харкові містяни витягали снігоходи, то одесити літали схилами вулиць на сноубордах. Екстремали прив'язували себе до авто та щосили неслись на дошках. Хтось, побачивши таке, перехрестився б, але, схоже, літаючі одесити на сноубордах можуть пройти крізь вогонь, воду та снігові замети. Головне - розігнатися.

Запоріжжя

Нагадали про себе і запорізькі "моржі". Всю зиму вони пірнали у Азовське море при плюсовій температурі, але завершили зимовий сезон у відчутний мороз при -7 °С. Моржі із клубу любителів бігу кажуть, що занурення у мороз завжди особливе, на додачу морська вода за таких умов кришталево чиста та прозора.

В запорізькій школі вітром відіврало частину даху. Шматок даху так і висів над школярами, поки не прибув підрозділ ДСНС. Отака от цьогорічна зима, жорстока та непередбачувана. Навіть коли на календарі весна, вид з вікна повертає назад у зиму.

Неймовірною холодною красою заворожують мелітопольські пляжі. На узбережжі тихо, спокійно, мальовничо. Але насправді за якихось пару-трійку місяців від тиші не лишиться і сліду. Пляж заповнять торговці раками та пахлавою, на піску лежатимуть відпочивальники, з колонок на повну лунатиме музика.

Закарпаття

В Іршаві в одному магазинчику з'явився відділ безкоштовного одягу. Всі небайдужі люди, замість того, щоб викидати, можуть принести поношені речі сюди, аби "добро" не пропадало. Усі, кому не вистачає грошей для того, щоб купити одяг, можуть його просто взяти. Знайти цей магазин в місті можна по вулиці Б. Хмельницького.

ДСНСники – ще ті романтики. Рятувальник із Чернівецької області приїхав до зкарпатського Рахова, щоб освідчитися коханій. Чоловік зробив це прямо в аптеці, в які працює його дівчина: приїхав на службовій машині, зайшов у повній амуніції прямісінько до аптеки з величезним букетом квітів. Ну як після того "так" не сказати.

На засніжених карпатських вершинах уже цвітуть червонокнижні шафрани. Таку красу можна побачити лише високо у горах, у місцях, далеких від популярних туристичних маршрутів. Зривати шафран не можна – за це передбачено чималий штраф. А от милуватись та фотографувати диво-квітку можна скільки завгодно.

Фото: Facebook: Олег Григор'єв

Вінниця

Вінницька художниця Юлія Гушул перетворила звичайну глиняну хату у селі Канава на витвір мистецтва. Після того, як жінка попрацювала пензлями та фарбами, хатина наче "ожила". У селі цей будинок жартома називають "хатою-писанкою".

В Уладівському лісництві Хмільницького держлісгоспу інша радість. Тут на світ народилися аж семеро зубренят. Лісівники радіють поповненню, бо тепер у лісах Вінничини бігатимуть вже 93 зубри. Зубрики народжуються чималі, в середньому, їх вага складає 22-23 кг. Ще, поки вони малі, їх можна запросто гладити та чухати.

Вінницька красуня, лейтенант патрульної поліції Олена Вотякова у складі української делегації поїде до Вашингтона вивчати досвід американських поліцейських. Разом з вінничанкою також їдуть копи з Рівного, Маріуполя, Києва. За час перебування у США наші патрульні мають зустрітись із американськими конгрессменами, а потім пройти стажування у штаті Теннессі. От якби ж не чотирьом українським патрульним так пощастило, а всім...

Кропивницький

У Кропивницькому презентувaли короткометражку "Лялечкa", зняту зa п'єсою фрaнцузьського дрaмaтургa румунського походження Мaтея Вішнєкa "Пригоди ведмедиків пaндa". Правда, короткометражна не така вже й коротка – за 48-хвилинна стрічка розповідaє про кохaння нa межі. А для того, щоб зрозуміти, яке ж воно – те кохання на межі, варто подивитись, що ж назнімали кропивничани.

Поки у Харкові вулицями літали на снігоході, а в Одесі – на сноубордах, у Кропивницькому сміливо можна було витягати ковзани і так само "летіти" вулицею. Через порив нa водогоні у Кропивницькому зледенілa ціла вулиця Сєнчевa. Залило добряче, бо по вулиці-ковзанці навіть не могли рухатись автівки. Такий видався початок березня – слизький та підступний.

Полтава

Вхурделило і в Полтаві. Місто стало схожим на суцільну білу пляму. Комунальники працювали досить специфічно: розчищали основні дороги, а узбіччя та двори так і лишались завалені снігом.

Полтавці, яким набридло пересуватись кучугурами, написали меру міста Олександру Мамаю "послання" на стінах підземного переходу "Ламаючи ноги – дякуйте меру" – такий був напис на обдертій стіні переходу неподалік від медичної академії. Чи то "розвідка" донесла, чи то прибічники мера не витримали, але на наступний же день напис незграбно замалювали, через що малюнок став схожим на дуже невдале графіті.

Хмельницький

На Хмельниччині начальнику слідчого відділу поліції принесли хабар. Не багато не мало – в сумі хабар становив 29 тисяч гривень. Слідчий, дізнавшись про хабар, повідомив своє керівництво та місцеву прокуратуру. Гроші негайно вилучили, а у відношенні "хабародавця" вирішується питання щодо повідомлення про підозру та обрання особі запобіжного заходу.

У Старокостянтинові на Хмельниччині в одному з гарнізонних будинків офіцерів запрацював музей АТО. Серед експонатів – фотографії, прапори, боєприпаси, речі загиблих і живих героїв, маскувальні сітки, ящики від боєприпасів, артилерійські гільзи, осколки мін, реактивних систем залпового вогню "Град", "Смерч", прапори військових частин, добровольчих підрозділів. Ось так вражаюче виглядає один із експонатів.

Тернопіль

У Тернополі закликають взятись за віники. У Файному місті стартував двомісячник з благоустрою. За цей час комунальники повинні привести у належний стан території, які обслуговують, так, щоб навесні всі парки та алеї "заблищали".

Крим

В окупованому Криму дорожчають харчі. За даними Росстату, в січні 2018 року вартість продовольчого кошика в Севастополі складала 3 931 рубль. На другому місці - Краснодарський край, де набір продуктів в середньому вартує 3 914 рублів. Таке воно, недешеве окупаційне життя.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme