Чим жила Україна: Весілля у в’язниці, риболовля в ямі та полтавська Мамайада

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Весілля у в’язниці, ри…

Після багатоденної спеки українці переживають період дощів і згадують, чи відзначився тиждень. Детальніше про головні цікавинки – у дайджесті Depo.ua

Київ

На тижні у столиці не обійшлось без обвалів. Цього разу "втомився" автомобільний міст на Осокорках. Тут відвалилась частина шляхопроводу, яка влучно впала на автівку. Після інциденту сплили цікаві "підводні камені". Виявилось, що у бюджеті Києва ще восени 2018 року не знайшлося коштів на ремонт шляхопроводу біля станції метро "Осокорки". У березні цього року "Київавтошляхміст" вдруге замовив обстеження мосту за 1,15 млн грн. цього тижня міст не витримав і таки обвалився на машину. На щастя, обійшлося без жертв. В.о. директора "Київавтошляхмосту" Дмитрв Котлубея, якого призначили відповідальним за цей "епік фейл", звільнили.  Разом із тим, "Київавтодор" у квітні 2018 року замовила ТОВ "Інститут комплексного проектування об’єктів будівництва" проект капремонту Дніпровської Набережної від "Осокорків" до будинку №21 за 3,40 млн грн. Його мають надати до липня 2019 року. Тож є шанси, що скоро в столиці аварійних мостів стане менше. 

Окружний адміністративний суд Києва скасував перейменування проспектів Московського на Степана Бандери і Ватутіна на Романа Шухевича. Суд часково задовольнив позов ГО "Єврейська правозахисна група" та ГО "Антифашистська правозахисна ліга" до Київради та скасував відповідні перейменування. У суді пояснили, що проспекти Московський та Генерала Ватутіна начебто були перейменовані із порушенням процедури. Справу розглядали ще з серпня 2016 року. Мер Києва Віталій Кличко заявив, що вже готується апеляція  на рішення суду щодо перейменування. Тож, "серіал" продовжується, далі буде.

Не вщухають події на Протасовому яру, де забудовник затіяв будівництво висоток, а небайдужі кияни намагаються протистояти цьому. На місці протистояння із місцевими мешканцями та активістами "прописалися" тітушки. Активісти у спеціальній групі на Facebook "Захистимо Протасів яр" постійно інформують про події на скандальній локації, роблять стріми, але ситуація так і лишається у "підвішеному стані", хоч під самий кінець тижня на них і відреагував – нарешті – мер Кличко, заявивши, що забудовника попросили зупинитися і доопрацювати проект. Безстрокова акція продовжується, а що буде з Протасовим – покаже час.

На Майдані цього тижня з'явився новий арт-об'єкт "Трон сходу". Інсталяція створена з уламків танкової броні, частин підбитої техніки, кулеметних стрічок, снарядів, каністр та іншого військового спорядження, вага її становить понад 600 кг. "Залізний трон Сходу" вже продали на благодійному аукціоні за 150 тисяч гривень, отримані гроші пішли на допомогу українським військовим 72-ї і 128-ї бригад. "Трон" на Майдані перебуватиме ще кілька тижнів, а згодом його перевезуть в Запорізький обласний краєзнавчий музей, який і стане його постійним місцем знаходження.

Донбас

Хвилю обурення серед своїх прихильників на тижні викликав відомий співак, улюбленець жінок Павло Зібров. А обурились на нього ветерани АТО, варто було лише екс-нардепу Володимиру Струку викласти у мережу світлину, де екс-політик позує із Зібровим. Справа в тому, що Струка звинувачують у співпраці з "ЛНР" у 2014 році. Тож АТОвці нагадали Зіброву, що у Струка "руки по лікоть у крові", і що він є кримінальним авторитетом з 1990-х. А сам Струк під фото підписав, що Зібров – друг його фонду: "Друг нашого фонду, народний артист України Павло Зібров. З такими людьми Луганщина непереможна". Такий от музично-політичний парадокс.

У Станиці ЗСУ і "ЛНР", нарешті, почали розводити сили уздовж лінії розмежування. Процес розведення відбувався під пильним наглядом представників ОБСЄ, які стояли по обидві сторони. По сигналу ракет з нашої сторони та сторони бойовиків наші військові покинули визначені ОБСЄ позиції.  В ОБСЄ підтвердили розведення сил ООС та бойовиків біля Станиці Луганської. Але про те, коли закінчиться війна, говорити рано.

Схоже, на інформаційному фронті намітилася як не поразка, то відступ. Радіостанції "АрміяFM" доведеться припинити мовлення в ООС и на окупованих територіях. Все через закінчення терміну дозволу. Продовжити його треба було ще в травні, та Нацрада з питань телерадіомовлення цього не зробила. "Фішкою"  "АрміяFM" було те, що у колективі були повністю професійні військові та люди, які мають стосунок до військової справи. Що ж тепер слухатимуть українські солдати, які звикли до свого радіо, поки не відомо.

Львів

Понад 30 львівських випускників, що склали ЗНО на 200 балів, отримають премію від міста – по 5000 грн згідно спеціальної програми підтримки молод. Ті, хто набрав 400 балів, отримають 10 000 гривень, а за 600 балів з трьох предметів відповідно, дадуть "джек-пот" – міську премію у розмірі 20 000 гривень. Така сума пробуджує жагу до знань так, що навіть старшим знову хочеться у школу.

Ще на початку цього літа у Львові трапився скандал, в центрі якого опинилась працівниця пошти. Жінка відмовлялась обслуговувати клієнтів українською мовою. Нещодавно містянам стало відомо, що Ірина Іванова (саме так звати жінку, – Ред.), вирішила переїхати жити до Одеси. Керівництво "Укрпошти" повідомило, що рішення Іванової не пов’язане із скаргами на неї.

Львів'яни, як відомо, полюбляють гарну каву, смачну їжу і відпочинок. Відпочинок можуть довершити коти, які, зазвичай, розважають  хазяїв своїми котячими витівками. У місті надумали влаштувати перепис котів-безхатьок. Тварин рахуватимуть за алгоритмом, який розробили спільно з опікунами котів, а що з цього вийде, стане відомо після перепису, який завершиться 30 червня.

Дніпро

Все на світі потребує турботи. Навіть пам’ятники. Вони хоч і міцні, але якщо вчасно не потурбуватись про них, монумент зруйнується. У Кривому Розі через надмірну спеку та дощі у пам'ятника Богдану Хмельницькому відвалилася рука. Та сама, що з булавою. Люди одразу побачили в цьому знак, зрозуміло, що не добрий. Тож краще попереджати подібне і вчасно перевіряти монументи на збереженість, аніж потім латати та клеїти по частинах і заспокоювати людей.

Мер Дніпра Борис Філатов скинув зайву вагу – 30 кг – і таки вліз у комбінезон NASA. Схоже за все, аби скинути зайве, Філатову довелось відмовитись від багатьох пристрастей. "Суворий режим. Ні краплі алкоголю місяцями. Забути смак солодкого. Шість виснажливих тренувань на тиждень: біг, бокс і японський меч", – коротко і зрозуміло розкрив свої "дієтичні" секрети голов Дніпра.

Любителі одного найромантичніших атракціонів, колеса огляду, мають бути обачними. Насторожити їх має нещодавній випадок у Дніпрі, де у парку Глоби в одній з кабінок атракціону відвалилось днище. Під час інциденту атракціон функціонував, і на ньому були люди. На щастя, жертв і постраждалих вдалося уникнути. Після інциденту атракціон простояв з півгодини, після чого…. продовжив роботу. Але за кілька днів з власником атракціонів у парку Глоби розірвали договір через ту саму аварію на колесі огляду. Самі атракціони мають бути прибрані найближчим часом.

Одеса

У московському СІЗО "Лефортово" зіграли весілля. Одружилися полонений український моряк Віктор Беспальченко та його наречена, одеситка Тетяна Шевченко. Дівчина ще взимку почала вимагати у російських слідчих дозвіл на одруження і лише зараз його отримала. До ізолятора Тетяну привезли дипломати. Весілля проходило у СІЗО, проте наречені були святково одягнені і обмінялися обручками. Тюремні працівники заборонили всередині проводити зйомку. Після весілля Тетяна повідомила, що у них був лише розпис, а справжнє весілля буде вдома, коли чоловік повернеться з в'язниці.

Одесу можна відчувати по-різному. Хтось любить це робити на смак чи на запах, хтось якось по-своєму. А віднедавна легендарне місто можна відчути і на дотик. У місті вже встановили три мініатюри проекту "Одеса на дотик із заплющеними очима", реалізованого в рамках Громадської бюджету. Тепер люди з вадами зору зможуть на дотик ознайомитися з деталями відомих ледь не на весь світ архітектурних пам'яток.

Хтось скаже, що це нонсенс, але, факт лишається фактом: знаменитий Сорочинський ярмарок, який традиційно відбувався на Полтавщині в серпні, запрацював у червні в Одесі. У департаменті культури міста зазначили, що зараз Одеса є літньою столицею країни, тож, чому б, я кто кажуть, не поярмаркувати.

Харків

Харківських дівчат, які сідають за кермо, не вчить історія про Зайцеву. Нещодавно в одному з парків міста по пішохідних доріжках на іномарці їздила 14-річна дівчина. Патрульні викликали на місце батька та склали на нього протокол. Далі справу передадуть до суду.

Після спеки Харків освіжило дощами. "Перепало" харківській підземці, де затопило одну із станцій. Порив стався на вхідній трубі, з якої вода пройшла підземними комунікаціями та вилилася на платформу. Але довго терпіти незручності не довелось. Аварію ліквідували за 20 хвилин.

Запоріжжя

На українських курортах копи ледь не щодня затримують тих, хто полюбляє хильнути, а потім сісти за кермо. Нещодавно на Федотовій Косі у Кирилівці автоледі напідпитку заїхала прямісінько на пляж. І якби ж то просто заїхала. Автівка кілька разів перекинулася. В авто також сидів чоловік, який теж був нетверезим. З парочкою нетверезих все гаразд і літаючою автівкою, на щастя, нікого не зачепило.

Може, це знак, а може, просто випадок, але на центральному проспекті Запоріжжя розсипався білборд з політичною рекламою. Білборд ніби як зачепив автомобіль, що проїжджав повз. Через це деталі конструкції рухнули на тротуар, а також на автівку, яка була припаркована поруч. Ось така вона, політика разом з агітацією. Підступна.

Закарпаття

Чомусь у піснях співають про те, що червону руту не потрібно шукати вечорами, але, судячи з фото, ця квітка буяє так розкішно, що хочеться її віднайти хоча б раз лише заради того, аби помилуватись. І байдуже коли, вдень чи вночі. Цілі заквітчані галявини можна знайти на горі Піп Іван (висота понад 2 кілометри, – Ред.). Краса неймовірна! А рута, виявляється, рожева...

В Ужгороді двійко чоловіків, не довго думаючи, заїхали квадроциклами в річку Уж і влаштували там "покатушки".  Це дійство містяни могли спостерігати в самому центрі міста. Любителі водного катання навіть не спромоглись від'їхати куди подалі, катались прямісінько навпроти обласної прокуратури.

Прикарпаття

За кілька днів до Всесвітнього дня рибалки, який відзначають 27 червня, мешканці села Люча Косівського району Івано-Франківської області провели цікаву акцію. Намагаючись привернути увагу влади до проблеми бездоріжжя, чоловіки повиходили на дороги з вудками і, закинувши їх у "кратери" з водою, робили вигляд, що вони рибалять. Жартома селяни назвали своє заняття "рибалкою в ямах на дорозі", але, дивлячись на це дійство, більше плакати хочеться, ніж сміятись.

Кропивницький

У Кропивницькому стартували роботи з нанесення муралу на північний фасад обласного художнього музею. Картину Андрія Ліпатова будуть наносити досвідчені фахівці з Києва та Харкова. А судячи з того, як виглядає макет, готова робота має бути вражаючою.

Навесні та влітку на велосипеди пересідають не лише любителі "покатушок" під відкритим небом, а й поліція. Власне, патрулювання на двоколісних транспортних засобах має низку переваг у порівнянні з патрулюванням на авто. Велосипеди маневрені, тому кропивницькі копи роз’їжджають не лише у центрі міста, а й у парках, набережній річки Інгул та пішохідних зонах. Звісно, що на авто зручніше, але з велосипеда можна побачити багато таких речей, яких можна просто не помітити з вікна автівки.

Полтава

Схоже, що "ера Мамая" у Полтаві вже точно минула. У Касаційному адміністративному суді ухвалили рішення відмовити екс-меру Полтави Олександру Мамаю в поновленні на посаді. Але колишній очільник міста кроків назад робити не збирається: у минулому дайджесті ми писали, що після невдалих спроб поновитися на посаді Мамай вирішив боротися за депутатський мандат і зареєструвався кандидатом до Верховної ради по 144 округу. Полтавська "Мамайада" триває, далі буде.

Самих полтавців з самого початку тижня продовжують випробовувати на міцність. "Полтаваобленерго" знеструмило четвертий водозабір, у зв'язку з чим розпочалося відключення від електроенергії інших об'єктів водоканалу. Причиною відключення стали банальні борги за електроенергію. Тому без води на тижні лишились мікрорайони Сади - 1, 2, 3, Алмазний і Половки, а у "Полтававодоканалі" кажуть, що існує загроза припинення водопостачання по всьому місту.

Одружуватись нашвидку полюбляють і Полтавці. За 2,5 року з початку дії послуги "Шлюб за добу" нею скористались тисяча пар. Майже 700 пар уклали експрес-шлюб у Полтаві і понад 300 – у Кременчуці. Життя коротке і якщо справді хочеться одружитись, краще не відкладати це бажання у шафу.

Хмельницький

Під час експедиції на Кармалюковій горі, що на Хмельниччині, студенти виявили два старезні скелети, яким більше семи століть. Вже відомо, що це чоловічі скелети, причому це загиблі люди, а не поховання. Тіла датуються серединою ХІІІ ст., 1240-1250 рр. Роботи з розчистки місця знахідки тривають.

Іноді під час читання кримінальних новин стає моторошно, але трапляються "напівкримінальні" новини, коли у конфлікт, який міг би завершитись людською втратою, втручається хтось благородний і рятує жертву від нападника. Саме такий випадок трапився нещодавно у Хмельницькому, де оператор місцевого телеканалу примудрився затримати нападника з ножем. Інцидент стався в парку імені Чекмана, де неподалік колеса огляду чоловік напав з ножем на жінку і вже встиг порізати її в ділянці горла. Але на роботу парком йшов оператор каналу "TV7+" Михайло Золотарьов", який миттєво зорієнтувався та наказав чоловіку викинути ножа. І, видно, переконав – чи то словом, чи то ділом. От якби всі люди могли зупиняти нападників однією лише силою голосу, то, напевно, таке явище, як "нападник", віджило б своє.

Вінниця

У Вінниці на вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів велосипедну доріжку пофарбували у червоний колір. Історія б на цьому і завершилася, якби не ями. Все було б добре, та в деяких місцях "безпечна" доріжка проходила прямо по "кратерах" у асфальті, хоч і не глибоких. У соцмережах містяни почали критикувати доріжку і вже наступного дня ситуація покращилась. Після розголосу у соцмережах комунальники заасфальтували вибоїни. Але спочатку разом іх ямами під асфальтом опинилась і червона фарба, якою велодоріжки виділили для безпечності руху. Згодом по асфальту заново нанесли частину маркування, яку перекривав асфальт. Так що резонанс у соцмережах створює дива, як не крути.

Історія про вівчарку у Вінниці могла б стати сюжетом для драматичної короткометражки, якби не молодий вінницький патрульний. У поліцію подзвонили люди і розповіли, що хтось прив’язав до автомобіля собаку. Заявник повідомив, що собака просиділа прив’язаною до авто близько півдоби і голосно скавчала. Копи спробували все ж знайти власника тварини, але схоже, що той не збирався повертатись за нею. Так один із патрульних, не довго думаючи, взяв вівчарку собі на виховання і разом з колегами зараз думає над ім'ям для хвостатої.

І трохи новин про пташине життя. У лебединої пари, яка живе на озері біля центрального парку Вінниці, з’явилося  троє дитинчат. Малі та пухнасті лебедята плавають собі разом з мамою, а містяни підходять до озера, щоб роздивитися малих пухнастиків поближче і сфотографувати їх.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme