Чим жила Україна: "Нереальний КОПець", Ленін на смітнику та порятунок "Делфі"

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Нереальний КОПець", Л…

У передзимових клопотах та звичній буденності промайнув ще один тиждень у житті українців. Про найцікавіші події тижня, традиційно у дайджесті Depo.ua

Київ

Власники Kyiv Smart Card на тижні тупотіли ногами від роздратування. 19 листопада у деяких видах громадського транспорту неможливо було провалідувати цю картку. Валідатори не працювали у автобусі №114, який їхав від вулиці Милославської в бік залізничного вокзалу з самого ранку, а ще пасажири дратувались через те, що кондуктори вимагали в них купляти квитки, незважаючи на те, що на Kyiv Smart Card були поїздки. Та ж сама ситуація була у трамваї №18, що їхав з Контрактової площі в бік залізничного вокзалу близько 10 ранку – тут також не працював жоден валідатор.

Не сумно живеться водіям, яким доводиться їздити Столичним шосе. Нещодавно електронна система TruSign зафіксувала жахливе перевищення швидкості – одна автівка летіла зі швидкістю 222 км/годину. У Центрі організації дорожнього руху зітхають. Кажуть, результати моніторингу швидкості невтішні. Дозволений швидкісний режим порушили 19 556 транспортних засоби, а це – 67,8% від загальної кількості авто, які проїхали трасою за добу.

Оспівані в піснях столичні каштани несподівано для багатьох киян та гостей міста замінили на ялівець. Правда, зраділи цій вічнозеленій рослині геть не всі. У "Київзеленбуді" кажуть, що кущі ялівцю висадили тимчасово, а обіцяні колись платани висаджуватимуть після реконструкції Хрещатика. Так що доведеться киянам звикати до нових рослин, а поетам писати нові пісні про ялівець. 

Сонячний морозний ранок передостанньої п’ятниці листопада жителі вулиці Гончара пам’ятатимуть через вибух. В шахті ліфту вибухнув невідомий пристрій. На щастя, ніхто з людей не постраждав, але правоохоронцям роботи додалось.

Донбас

У Станиці Луганській на тижні відкрили відбудований пішохідний міст, ремонт якого тривав 4 місяці. З приводу такої події на лінію розмежування приїхав і президент Володимир Зеленський. Його зустрічали на українській стороні річки Сіверський Донець, на іншому ж боці річки зібралися пропагандисти "ЛНР", бойовики, а також представник окупантів на мінських переговорах Владислав Дейнего. Президент проінспектував роботи, спілкувався з людьми, але на питання про те, скільки коштували роботи по зведенню моста, так і не відповів.

Львів

Прокурори САП вручили  меру Львова Андрію Садовому підозру. Очільника міста звинувачують у зловживанні владою при виділенні ділянки під індустріальний парк у Рясному.  За словами Садового, у 2015-му Львів залучив інвестора – компанію СТР, від якої за землю було отримано 54 млн грн. Це було поле, на якому компанія мала б збудувати індустріальний парк. Відтоді це питання різними способами блокувалось. За той час CTP збудувала індустріальний парк в Румунії, в інших країнах.

У САП у свою чергу кажуть, що у 2015 році до правоохоронців звернулись понад 60 громадян із заявами про незаконне відчуження землі, яка їм належала.  Також, начебто, з'ясувалось, що земельна ділянка не належить територіальній громаді Львова. Тому Садовому обиратимуть запобіжний захід, а прокурори проситимуть встановити чималу заставу – 50 мільйонів гривень. Інакше – арешт. Хоча, цілком можливо, що цю історію Садовий може використати і собі на користь. Як саме – покажуть місцеві вибори-2020.

Церковне життя також не стоїть на місці. Нещодавно 38-річного отця Степана Суса зі Львова призначили єпископом Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ. Тепер Львів має у Києві наймолодшого єпископа. Для міста Лева це велика радість.

Також на тижні заговорили про унікальну операцію, яку збираються здійснити лікарі з Львівської лікарні ОХМАТДИТ. Тут готуються прооперувати однорічну дитину, що народилася і з чоловічими, і з жіночими статевими залозами. Батьки звернулись до медиків, коли дитині було 9 місяців. Лікарі побачили, що у дитини є матка, справа маткова труба веде до яєчника, а зліва – незрозуміла залоза. Її частинку скерували на дослідження у три різні лабораторії і отримали результат – це яєчко. Дитину оглядали багато спеціалістів, однак УЗД показало, що внутрішні жіночі органи у неї розвинені краще, тому вирішили зупинитись на жіночій статі. Цікаво, що і батьки сприймали дитину як дівчинку, і навіть обрали для неї жіноче ім’я. Під час операції лікарі планують видалити яєчко і зробити пластику зовнішніх статевих органів.

Дніпро

Відома модель з Дніпра Ганна Мінюкова продовжує шукати способи, як вразити підписників свого Instagram. Нещодавно вона виконала елемент з танцю на пілоні, використавши при цьому замість пілона дорожній знак. Судячи з допису до фото, дівчина досліджувала антикишеню для громадського транспорту але вирішила зробити це у досить оригінальний спосіб.

Зовсім неочікувано для всіх у Кривому Розі в одному з районів угледіли купу снігу, як охрестили – "загадковою". Люди дивуються, бо ніхто не знає, як сніг міг з'явитись на цьому місці, та ще й посеред зеленої трави.

У Дніпрі тим часом вдалось затримати підозрюваного у семи нападах на жінок. Це виявився 32-річний чоловік. Як стало відомо, перед затриманням він вдарив вагітну жінку. У злочинця був навіть свій "почерк": він бив жінок, а потім тікав.

Одеса

Одесити радіють: на тижні у перший рейс відправився "трамвай-велетень" виробництва КП "Одесміськелектротранс".  Трамвай, який має довжину 31 метр, буде виїжджати на маршрути двічі на день – вранці та ввечері, саме тоді, коли кількість пасажирів, що їдуть на роботу та з роботи найбільша. 

Але на цьому не все. На три маршрути в Одесі, що курсують на Котовського, вийдуть нові великі автобуси. Радує те, що транспорт дуже зручний, а ще - обладнаний кондиціонерами. Перші десять автобусів мають вийти на маршрути №№ 232, 242, 250 цьогоріч, а у найближчій перспективі перевізник збільшуватиме оновленого транспорту на цих та інших маршрутах.

На Одеській кіностудії урочисто розбили тарілку перед початком зйомок нової української комедії про копів. Головний герой, якого грає Дмитро Ступка, актора Богдана Ступки, за сценарієм повертається з Америки в Україну, де його відправляють служити до поліції. Там починаються різні випробування для розбещеного сина багатого чиновника. Його виховує "справжній" коп. Для зйомок знімальна група узяла на прокат Porshe яке, за сюжетом, використовують у своїй роботі копи. Прем'єра фільма має відбутися восени 2020 року.

П'ятниця могла б пролетіти тихо і спокійно, якби не обшуки. В Одеську мерію завітали працівники СБУ, ДБР і Генпрокуратури. Слідчі вилучили документи у департаменті фінансів і юридичному департаменті. Їх цікавила фінансова допомога, яку місто надавало КП "Теплопостачання міста Одеса". Пізніше стало відомо, що обшукують ще й приміщення департаменту з організації роботи міськради. Слідчі дії пов'язані з ТМО, а точніше, з погашенням за рахунок міського бюджету 200 млн боргу підприємства перед банком "Надра".

Неспокійно було і на морі. Поблизу Одеси сів на мілину танкер "Делфі". Власник якого спочатку не дозволяв екіпажу покидати судно. Далі вся ця історія почала розгортатись і почала нагадувати чимось сюжет із гостросюжетного кінофільму: танкер практично ліг на біг, з нього витікало паливо. Водолазам згодом вдалось врятувати усіх членів екіпажу - старшого механіка, матроса і капітана, який до того ж чогось запалив димову шашку. Водолазам довелось рятувати екіпаж танкеру уплав. Стан капітана викликає побоювання у лікарів. За наявною інформацією, танкер стояв баластом біля Одеси з травня 2019 року. Власником його є громадянин Великої Британії, порт прописки – у Румунії. Вийшло судно з Констанци.

Харків

У Харкові комунальники оскандалилися з назвою парку в центрі Харкова. У 50 метрах від пам’ятника встановили вказівник, на якому було написано "Міський сад ім. Т. Г. Шевченко". За правилами української мови, чоловічі прізвища на "-ко" відмінюються, тому на табличці мав бути напис "Міський сад ім. Т. Г. Шевченка".

Наступного дня дивні речі помітили у Telegram мера, де з'явився напис: "Там друге ще написала, з відео, воно популярніше вже". Однак до 18:42 допис був уже видалений, а на його місці з'явилося відео, на якому Кернес малює на піску у дитячому клубі та напис, вже зроблений від імені мера: "Гурток малювання піском у дитячому клубі "Висота". Не втримався".

 

Харківський університет імені В.Н. Каразіна відзначив 215-річчя. В рамках святкування в університеті оголосили конкурс постерів, присвячених річниці створення навчального закладу. Пам’ятник Василю Каразіну, що встановлений біля головного входу до університету, вдягнули у професорську мантію. Біля пам’ятника ректор університету Віль Бакіров нагородив переможців конкурсу постерів.

Запоріжжя

У курортній Кирилівці на Запоріжжі вирувала справжня стихія. Штормовий вітер підняв у морі високі хвилі, які затопили узбережжя. Бази відпочинку на першій лінії Федотової коси заливає водою. Над морем висіли страшні хмари свинцевого кольору, величезні хвилі підтоплювали будівлі. Словом, що тут розповідати. Краще один раз відео переглянути.

У концерні "Міські теплові мережі" відмітили, що на старті опалювального сезону сталося вдвічі менше аварій на тепломережах, ніж торік. Мова йде про 231 будинок – саме така кількість перебувала без тепла через аварії. Це майже вдвічі менше, ніж торік, коли без тепла у перший тиждень подачі опалення залишалися 431 будинок.

Моржі, знай собі, тішаться у холоднечу біля моря. Користувачка Instagram Оксана Сафронова поділилася відео, на якому "моржує" її батько. Купання в холодну погоду для її батька – звична справа. На відео чоловік спокійно прогулюється узбережжям, а потім плескається у морі.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Кто купается в море в ноябре, тот мой папа😅😂

Публикация от Oksi (@oksana_safronova)

 

Закарпаття

Бюст "вождя світового пролетаріату" виявили на одному з ужгородських смітників. Користувачка мережі, яка опублікувала фото, лише зазначила, що бюст Леніна помітила на Володимирській.

Мукачівці у свою чергу, затіяли "чайну справу". Вперше за 50 років вони долучилися до порятунку єдиної плантації чаю на Закарпатті. Ще здавна вірили, що закарпатським чаєм можна забезпечити всю України, але згодом насадження були практично знищені. Нині чайна плантація має статус заповідника, за нею доглядає місцевий лісгосп. Тут збереглись грузинський, кубинський, яванський, індійський та цейлонський сорти чаю. Ще влітку плантацію  розчистили від дерев, а нещодавно удобрили, перекопали й утеплили на зиму. Навесні можна буде поглянути на результати.

Прикарпаття

Бабуся Параска з села Раковець, що на Прикарпатті перетворила свій двір у шедевр. Потрапивши сюди, неодмінно відчуваєш себе героєм якоїсь казки. Хоча, схоже, бабусі просто так захотілось: пожити в казці.

 

Вінниця

У Козятині, на Вінниччині, у дворі Юхимчуків живе пара гусей, які вже разом біля 23 років. Гусей звати Марфуша та Андрюша. Пернаті поводять себе наче коти: від хазяїв не відходять, сидять на руках,  люблять, щоб їх гладили. Господарі пригадують, що молодого гусака їм подарували напередодні Різдва, але різати не наважилися. Назвали Андрюшею. Пару років він отак жив, нудьгував, поки господарям не подарували гуску. Так Марфуша та Андрюша живуть уже понад 23 роки, а власники сподіваються, що щаслива пара радуватиме їх ще довго і, можливо, їхні гуси стануть найстаршими свійськими птахами України.

Школа І-ІІ ступенів села Мирного на Вінниччині отримала сертифікат про те, що вона є одним з співавторів встановлення національного рекорду України "Найбільша кількість уроків добра". На початку жовтня учні та вчителі школи долучилися до проведення ІІ Всеукраїнського уроку добра про гуманне ставлення до тварин. Уроки добра було проведено в усіх класах школи. Учні на уроках виконували різні завдання, розв’язували кросворди про тварин, малювали, робили аплікації, вчителі вели бесіди про ставлення до тварин. Можливо, любові до братів менших після такої акції таки стане більше.

Унікальний спортивний седан Lotus Omega на Вінниччині простояв в ангарі близько 20 років. Автівку знайшли у занедбаному стані – за такий довгий час її майже розібрали. З машини зняли кілька деталей, які також можна було використати на деяких інших автомобілях марки "Опель". У коментарях під дописом захоплюються вінницькою знахідкою. Пишуть, що тираж цих автомобілів не перевищував 950 одиниць. В Україні відомо лише про одну таку автівку, яка знаходиться у Дніпрі. Також деякі дописувачі переконують, що бачили Lotus Omega в кузові універсал на одній зі столичних автостоянок. 

 Кропивницький

На сміттєвому полігоні у Кропивницькому з утилізацією листя допомагають американські хробаки. "Працюють" черв'яки на звільненій від сміття території "Екостайлу". Листя насипають у великі прямокутні загорожки (бурти). Там листям харчуються каліфорнійські черв'яки, тривалість життя яких триває біля 10-15 років. Весь цей час кожного дня вони з'їдають стільки ж маси, скільки самі важать. Каліфорнійські черв'яки активно переробляють українське листя в біогумус, який можна використовувати для вирощування овочів, квітів, дерев, як добриво в сільському господарстві. Тож, користі від них – хоч відбавляй.

Молодий моряк катера "Бердянськ" Андрій Артеменко тим часом одружився у Новоукраїнці. Молодята були вбрані у звичайний одяг, а церемонія пройшла без урочистостей та великої кількості людей. 

 

Хмельницький

Моторошна історія сколихнула інформпростір Хмельницього ще на початку тижня. Директор Хмельницького обласного архіву і колишній віцемер обласного центру Володимир Байдич тягнув собаку, прив’язану до авто, 1,5 км. Його зупинив солдат, який викликав поліцію. В цій історії вражає те, що Байдич є поважною в місті людиною, науковцем, автором та співавтором книг, тому такий вчинок геть не в’яжеться з образом нормальної поміркованої людини. Поліція відкрила кримінальне провадження стосовнопосадовця. Згодом стало відомо про долю собаки.

Після того, як Барсик (так звати чотирилапого – ред.), пройде лікування, він переселиться у приватний будинок, до нових господарів, які на нього вже з нетерпінням чекають.

Полтава

У селі Микільське на Полтавщині жителям почали надокучати собаки. Пси почали нападати на гусей у дворах місцевих. Копи розшукують цих собак, оскільки цілком можливо, що тварини домашні і просто втекли. 

На тижні депутата Кременчуцької райради Андрія Гаврилова знайшли застреленим у автівці. Його автівка була припаркована в районі кондитерської "Лукас", неподалік ліцею-інтернату №21. У салоні також виявили вогнепальну зброю. Правоохоронці розглядають версію самогубства. Слідство триває.

Листопад хоч ще й не завершився, але багато хто вже робить плани на Різдво та Новий рік. Цього року лісогосподарські підприємства Полтавщини планують продати біля 60,7 тисяч хвойних красунь. Наразі уже реалізовано понад 9 000 ялинок. Їх купляють підприємці. Невеличкі ялинки продають по 54 гривні, а дво-триметрові дерева вартують біля 96 гривень. Купити їх можна у лісгоспах або лісництвах.

Миколаїв

На тижні у порт Очакова повернулись українські кораблі – артилерійські катери "Бердянськ" та "Нікополь" і рейдовий буксир "Яни Капу", які торік захопила Росія.

Але варто нагадати передісторію, яка тягнеться з листопада 2018 року. Тоді 24 українських моряки були захоплені у полон, троє з них зазнали поранень. "Суд" у Криму заарештував їх та звинуватив у незаконному перетині російського кордону. Але у травні цього року  Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію негайно звільнити всіх моряків, а кораблі повернути Україні. 7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін, в рамках якого звільнили моряків. На цьому ж тижні повертали катери"Бердянськ" та "Нікополь" і буксир "Яни Капу", але українського берега вони дістались у геть розграбованому стані. На кораблях немає частини озброєння, відсутнє деяке обладнання. В свою чергу, за словами президента Володимира Зеленського, кораблі мають відремонтувати за три місяці, а щодо повернення деталей також звернуться до Росії.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme