Чим жила Україна: Епічні одеські ями, смачні медузи та чорнобильська горілка

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Епічні одеські ями, см…

Українці догулюють відпустки, політики набираються сил, аби "вистрелити" восени новими ідеями, а в дайджесті Depo.ua зібрані лише найцікавіші моменти цього тижня.

Київ

Після відпусток варто задуматись про "хліб насущний". Тобто, про життєво важливі речі, без яких в житті не обійтись. І не обов’язково про їжу. Це стосується і вічного питання плати за "комуналку". У "Київводоканалі" надумали скоригувати окремі складові тарифів на водопостачання та водовідведення. Нещодавно тут запропонували встановити тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів Києва у розмірі 21,593 грн (у т. ч. ПДВ 3,599 грн) за 1 куб. м, з них:
12,161 грн (у т. ч. ПДВ 2,027 грн) за 1 куб. м водопостачання;
9,432 грн (у т. ч. ПДВ 1,572 грн) за 1 куб. м водовідведення. Основними факторами для коригування тарифів на цей рік є зміни в законодавстві України. А закон є закон.

В продовження теми грошей. Тільки не справжніх. Киян попередили про фальшивки, які "гуляють" містом. Аби через неуважність не напустити самому собі туману в очі, людям показали, на які моменти потрібно звертати увагу.

З року в рік слово "Чорнобиль"  починає змінювати в асоціації людей від негативних до більш позитивних. Нещодавно команді науковців з Великої Британії та України вдалося виготовити експериментальний радіоактивно безпечний алкоголь з чорнобильської води та пшениці за методикою "homemade". Симпатична пляшка "АТОМІК", яка до того ж, оригінально запакована,  може стати неочікуваним подарунком тим, кому цікава тема Чорнобиля і тим, хто полюбляє завершувати робочий тиждень в компанії алкогольних гурманів.

Донбас

Вибори минули, але їх відлуння чутно й досі. Нещодавно у Покровську на Донеччині, на окрузі №50 в одному з будинків знайшли чотири бюлетені з позачергових виборів народних депутатів. Усі документи були заповнені одразу за трьох кандидатів. Поліція цей факт зафіксувала, кримінальну справу, як заведено, порушила. Але факт про те, що вибори в Україні були і лишаються одним з найнепередбачуваніших процесів, вкотре підтвердився. 

На тижні Україну сколихнуло від сумної звістки. Тиждень на Донбасі почався з нових обстрілів і втрат. Окупанти почали гатити поблизу Павлополя, через що загинули чотири українських бійці. Хлопців вбили пострілом з гранатомета, до якого була прикручена міна, що влучила прямо в окоп, де воїни ЗСУ проводили інженерне обладнання своїх позицій. Вже наступного дня із загиблими морпіхами попрощались, а на Чернігівщині за ними оголосили жалобу. Наймолодшому було 20 років, найстаршому – трохи більше 30.

Львів

На Львівщині чоловік отримав перший паспорт, коли йому виповнилось 34 роки. Сталось це тому, що у 16 років він потрапив до колонії. Пізніше він паспорта не отримав, бо відбував покарання у в'язниці за повторне скоєння крадіжок. Тобто, весь цей час йому було зовсім не до паспорта.

Влітку, коли люди марять про відпочинок, крадії тільки потирають руки в передчутті нових пограбувань. Нещодавно у Львові патрульний затримав злодія, який вдерся до квартири через вікно. І нічого б цікавого в цій новині не було, якби не драбина, з якою він, приставляючи її до балкону другого поверху, виглядав занадто підозріло. Патрульні були вже тут як тут, а злодій навіть вкрасти нічого не встиг.

Львів тим часом поповнився маленькими Арманами, Амадеями, Бартошами, Бориславами, Габріелями, Люками, Ринатами, Тимішами, Флоріанами, Яроборами, Аврорами, Аріями, Асканіями, Афінами, Беатами, Віринеями та Геленами. Ці та інші чудернацькі імена отримали львівські малюки від креативних батьків з початку цього року. В той самий час популярні ще кільканадцять років тому імена Валерій і Вячеслав у 2019 році статисти теж внесли до переліку найрідкісніших імен.

Дніпро

Породіллі Дніпра були в захваті, почувши, як хтось у дворі заграв на акордеоні. Як виявилось, концерт влаштував підліток на ім'я Данило з багатодітної родини, який таким чином хотів зробити подарунок мамі і лікарю. Тепер у родині є ще й новонароджений Ілля, а ще є сестри Олександра і Марія. Всі прийшли підтримати маму.

Мер Дніпра Борис Філатов продовжує відкриватись з нових, цікавих містянам сторін.  Нещодавно він зізнався, що має слабкість до етнічного одягу. Вже кілька років він ходить блошиними ринками, вишукуючи там старий одяг, вивчає тканини і вишивку, а також збирає етнічне взуття і головні убори. У мережі голова міста показав кілька етно-знахідок, чим привернув увагу саме жіночої частини читачів Facebook, яка не пошкодувала коментарів і лайків.

День в Нікополі міг би пройти непоміченим, якби не шалені танці одного молодика біля "вічного вогню". Дивний "ритуал" влаштував  невідомий чоловік, який прийшов до меморіалу, став на нього ногами і почав роздмухувати вогонь.  Після цього ліг і почав спалювати вінки, а згодом підвівся і почав танцювати. На кадрах видно, що повз проходила жінка, але це жодним чином не вплинуло на поведінку дивака. Чим закінчилась історія, поки що не відомо.

Одеса

В Одесі є такі дорожні ями, що "ямам Кличка" до них не далеко. Деволанівський узвіз після стихії став новою одеською "пам'яткою" і туристи, які полюбляють "треш-селфі", йдуть сюди заради крутих світлин. Високим людям ями в дорозі – по коліно, що вже казати про мініатюрних – такі стрибають з ями в яму, наче з окопу в окоп. Деволанівський узвіз і раніше  був не у найкращому стані,  але тепер глибина деяких вибоїн сягає вражаючої глибини.

Серпень – час щедрих врожаїв і конопляних також.  На тижні у районі села Новосельське Ренійського району правоохоронці виявили дві земельні ділянки, на яких росло біля 1,5 тисячі кущів коноплі. Хтось би заперечив, мовляв, що тут дивного, але вид зверху, зафіксований з коптера – просто для естетів.

На Одеській кіностудії робота не йде. Кипить! Тут знімають документальну телекомедію. Кажуть, телепродукт буде унікальним на всі 100%, бо актори серіалу грають самих себе під особистими іменами та прізвищами. За словами продюсера серіалу Бата Недича, в основу серіалу лягла історія про людей, які були популярні на території колишнього Радянського Союзу, а зараз більшість з них – безробітні, як деякі видатні оператори, режисери, сценаристи. "Иванова – 45" є спільним проектом Одеської кіностудії, ООО "Бібі сінема" та Першого городського телеканалу.

Не сидиться на місці і єнотам з одеського зоопарку. Тут нещодавно народився малюк-єнот, який на тижні дав всім зрозуміти, який він непосидючий. Пухнастий взявся подорожувати вольєром, штурмувати дерев’яні редути, а мама-єнотиха спостерігає за витівками малюка та намагається застерегти від небезпеки. Хоча шансів, що у вольєрі зоопарку може трапитись щось погане, погодьтеся, небагато.

Харків

У харківському саду ім. Шевченка почали монтувати бронзові скульптури співачки Клавдії Шульженко та композитора Ісака ДунаєвськогоІсака Йосиповича зобразили під час гри на роялі, а Клавдію Іванівну - з синьою хустинкою в руках. Офіційно композицію планують відкрити після 10 серпня. Зараз робітники закріплюють фігури. Всередині роялю мають висадити квіти.

Харківський художник Гамлет Зіньківський створив мурал у Мар'їнці, на Донеччині. Митець у якості об’єкта для творчості обрав пошкоджені внаслідок обстрілу залізні ворота. На муралі Зіньківського можна прочитати напис: "У нас війна будує країну". Мурал подарований бійцям 24-ї окремої механізованої бригади.

А харківські спортсмени, які так і рвуться до перемог. Наталія Жаркова встановила світовий і національний рекорди з фрідайвінгу на змаганнях у Гондурасі. Світовий рекорд Жаркова встановила в дисципліні СWT, пірнувши на глибину 91 м. Також дівчина подолала глибину в 100 метрів, пірнувши із моноластою. Лише шість жінок у світі пірнали на цю глибину до неї. Жаркова стала сьомою.

Запоріжжя

Запорізькі косулі вирішили поплавати у Дніпрі. Містяни, побачивши таке дійство, не могли втриматись, аби не зафільмувати і не закинути відео в Instagram.  Плили косулі граціозно, діставшись берега, швидко вистрибнули на пляж та зникли у кущах. Тут і слід їх простив.

 

У мелітопольському парку ім. Горького "оселилась" величезна жаба. Щоправда, не жива, а у вигляді скульптури. За словами директора парку Олега Обрезанова, жаба буде символізувати перший фонтан, що з'явився в парку у 1936 році. Для реставрації була придатна лише одна скульптура. Жабі зробили нові лапки, посадили її на лист латаття і пофарбували. Тепер вона красива, блискуча і з чорними плямами на спині.

Якщо минулого тижня південною частиною країни гуляли смерчі, то зараз у своєрідні "смерчі" скупчились комахи, які звиваються у цілі вихрі. Зараз у комах шлюбний період, або "період шлюбного льоту", під час якого вони масово вилітають для  спаровування. Цей період зазвичай триває з кінця червня по кінець серпня. Такими знаннями про поведінку безхребетних варто озброїтись не лише тим, хто подорожує запорізькою трасою.

Херсон

В еру блогерства чого лише люди не роблять заради лайків та коментарів. Мешканець Херсонщини Сергій Волошко записав для YouTube-блогу відео, на якому розповів про те, що медуз можна вживати в їжу. Гурман зняв відео-рецепт та розповів секрети та особливості приготування. Відео за п’ять днів набрало понад 26 тисяч переглядів.

Закарпаття

Виявилось, що кольоровий карпатський "мед" з Синевиру – не такий вже і мед. Нещодавні дослідження меду, який туристам продають біля Синевиру, показали, що він не відповідає нормам. За 100 грамів торговці просять 30 гривень. За день із одного прилавка продають від 60 до 100 банок. Туристи ж купують, наївно думаючи, що приїдуть в готель і будуть смакувати натуральним карпатським медом із чаєм, або ж везуть додому фальсифікат у якості гостинця рідним.

І попри несправжній мед краєвидами Закарпаття можна милуватись вічно. Вони чарують очі у будь-яку пору року. Наприклад, парк "Синевир" влітку стає місцем неспішних прогулянок туристів, куди люди їдуть за особливим відпочинком, аби набратися вражень в останній літній місяць. З осені парк набуває іншого шарму: осінньо-романтичного і це також приваблює не меншу кількість туристів.

Закарпатські зоозахисники взялись флешмобити. Суть акції  #НеГальмуйСтерилізуй, яку вони започаткували, напрочуд просто: треба виставити у Facebook фото стерилізованих домашніх улюбленців та трохи про них розповісти. Виявилося, що багато людей абсолютно не поінформовані про те, як можна зменшити кількість безпритульних тварин. Тому, флешмоб #НеГальмуйСтерилізуй  виявився дуже доречним.

Прикарпаття

22 прикарпатські правоохоронці на спеціальному тренінгу вивчили мову жестів.  Нові навички їм знадобляться для того, аби знаходити спільну мову з людьми, які мають порушення слуху. Враховуючи те, що у Івано-Франківській області проживає велика кількість людей з порушеннями слуху (в самому місті проживає більше тисячі людей, які не чують), копи зі знанням мови жестів будуть на вагу золота.

Вінниця

В оазу неймовірного п’янкого аромату троянд можна потрапити на Вінниччині, опинившись на трояндовому полі. Шість гектарів полів устелені трояндовими кущами у селі Некрасове. Фермер Олександр Дусанюк з партнерами "чаклує" над трояндами вже понад 15 років. Більшість квітів спеціально привезені з-за кордону.

Кому троянди, а кому – кубики. У Жмеринці на Вінниччині вперше відбулися змагання зі спідкубінгу – складання кубика Рубіка на швидкість. Змагались жмеринські школярі, а результати фіксував голова Вінницького клубу спідкубінгу. Юним рекордсменом із складання кубика 3х3 став Владислав Білоус, який впорався за 13 секунд. 

На Вінниччині лелека влаштував людям великий клопіт. Птах впав у димар школи, тож довелось провести цілу рятувальну операцію. Димар виявився довгим, тож птах, падаючи, підняв цілий стовп сажі, а по вузькій трубі піднятися самостійно не зміг. Розібравши перший цегляний ряд, люди побачили, що лелека живий, але чорний, як сажотрус. Діставати його було також не просто, бо птах почав кусатися. Але все-таки невдаху витягли з димаря. Лелека трохи походив, а потім перелетів на інший дах.

Кропивницький

Жартівники-мінувальники геть знахабніли. Через хибне повідомлення від жартівників про мінування потяга, який прямував з Дніпра до Києва, сталась затримка трьох пасажирських потягів на час від 30 хвилин до двох годин. Близько тисячі пасажирів довелось евакуювати з вагонів. Кінологи все перевірили, ніякої бомби не знайшли.

Гуляти весілля цікавіше і веселіше, коли воно подвійне. У Малій Висці  на Кропивниччині два брати, які брали участь у війні на Донбасі, відіграли саме таке весілля. З початку року на Кропивниччині одружилось 1835 пар, однак подвійне весілля гуляли в області вперше.

 

Полтава

Зміни дістались і полтавської міськради. Тут затвердили новий склад виконавчого комітету. Відтак, до нового виконкому входять Олександр Шамота, Ігор Федій, Олексій Чепурка, Тетяна Юрченко, Іван Сватенко, Сергій Рекотов, Дмитро Задворкін, Сергій Синягівський, Євген Нагорний, Анатолій Вертелецький, Владислав Шевченко, Дмитро Бурмака, Павло Рибка, Дмитро Гаврилко, Володимир Запара, Володимир Пишкін.  Рішення про утворення нового виконкому ухвалили голосами 26 депутатів.

У Полтаві з'явиться нова зручна зона для вигулу тварин. Вже укладено договір з підрядником, яким передбачено капітальний ремонт скверу по вулиці Петра Юрченка. Територію хочуть огородити високим парканом, обіцяють встановити снаряди для тренування пухнастих. Також тут будуть спеціальні доріжки, аби улюбленці бігали без повідків і намордників і раділи життю. Не забули і про пакетики для прибирання. Аби лише їх використовували за призначенням!

Нарешті, полтавські депутати передали Полтавський кадетський корпус на баланс держави.  Тож, варто очікувати, що проект  реставрації будівлі буде здійснено вже в цьому році. 

І про чемпіонів. Боксер Олександр Хижняк отримає відзнаку "Почесного громадянина Полтави". Рішення одноголосно ухвалили полтавські депутати.

Тернопіль

Земля продовжує відкривати свої скарби українцям.  Під час земляних робіт на території монастиря у Збаражі викопали скляну посудину з монетами міжвоєнного періоду 1923-1939 років. Скарб лежав на глибині приблизно одного метра. Після дослідження скарб вагою шість кілограмів, який складається із польських монет, поповнить запаси Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Хмельницький

Тим часом петиція про закриття зоокуточка у парку імені Чекмана за добу зібрала необхідну кількість підписів. За словами людей, які ініціювали закриття куточку, тварини тут у жахливому стані, хворі і кволі, лежать і тихенько чекають на порятунок. Харчуються гнилим м'ясом, а клітки тут геть прогнили. У зоокуточку можна побачити птаха з відбитим оком, з якого йде кров, овечок, які лежать майже нерухомо, черепах, які знаходяться в надто тісному басейні. Електронне звернення зібрало необхідні 500 підписів, тож його згодом передадуть на розгляд міського голови.

Бути водієм тролейбусу – ще той екстрим. У Хмельницькому водій переповненого тролейбуса перебував за кермом у процесі руху, коли отримав удар в голову. Сталось це через те, що один пасажир хотів вийти на світлофорі. Водій пояснив, що тролейбус – то не маршрутка. Розлючений пасажир несподівано залетів у кабіну, вдарив кулаком водія по окулярах і носу і дременув. Водій зміг доїхати до депо і лише після цього звернувся до медиків. У травмпункті у нього попередньо діагностували забої. 

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme