ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи вдасться екс-копу з Вінничини стати головним "антикорупційником" в Одесі

Активісти поки пручаються тому, щоб переможець конкурсу на посаду головного борця з корупцією на Одещині сів у робоче крісло
Depo.
18 січня 2017 09:30
ФОТО: depo.ua
Чи вдасться екс-копу з Вінничини стати головним "антикорупційником" в Одесі
Чи вдасться екс-копу з Вінничини стати головним "антикорупційником" в Одесі

Днями стало відомо, що за результатами конкурсу, Одеське управління НАБУ може очолити колишній силовик з Вінничини Дмитро Руденко.

У той же день, коли інформація стала відома широкому загалу, у соціальних мережах одесити почали жваво обговорювати, ким є цей Дмитро Руденко і, як-то кажуть, чиїх він буде.

Що є характерним для одеситів – одразу ж спрацювало "сарафанне радіо" і виявилося, що на посаду голови Одеського територіального управління НАБУ конкурсна комісія рекомендувала представника "старої" правоохоронної системи, стосовно якого було відкрите кримінальне провадження за статтею про перевищення службових повноважень. Ще у 2010-2011 роках, обіймаючи посаду начальника відділу слідчого управління УМВС України у Вінницькій області, Руденко брав участь в кримінальному переслідуванні керівника Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана у так званій "порносправі". Правозахисника тоді звинуватили в поширенні порнографії і нарузі над державними символами – йому закидали розповсюдження у Живому Журналі (належність сторінки саме Гройсману так і не була доведена) світлини статуетки чоловіка зі збудженим фалосом на предметі, схожому на брошуру з написом "Конституція України", публікацію ролика про російсійських діячів Віктора Шендеровича і Едуарда Лимонова, відомого під назвою "Катя Муму", і ще кілька подібних "гріхів".

Гройсмана, який активно виступав проти міліцейського свавілля, в результаті повністю виправдали, але закінчилося все трагічно - він несподівано помер за невідомих обставин під час поїздки до Києва за тиждень до оголошення вироку. Низка "дивовижностей" у рослідуванні обставин смерті також наштовхнула багатьох на висновки про те, що смерть не була випадковою, а близькі та друзі  Гроймана вважажають, що вона була насильницькою.

Руденко працює в правоохоронних органах з 2002 року. У нього дві вищі освіти. Одружений, виховує двох доньок. Крім того, він є керівником федерації футболу Вінниці і президентом футбольного клубу "Вінниця".

Згідно з декларацією, Руденко і його родина не бідують. Їм належать три квартири і три автомобілі: Toyota Camry 2006 року, Mercedes Е320 2002 року і Citroen C4 2012 року. Сім'я зберігає готівкою $106 тис.

Саме після оголошення результатів конкурсу на посаду голови управління НАБУ в Одесі, у якому Руденку вдалося отримати перемогу, одразу ж кілька правозахисних організацій закликали не призначати його. Так спілка з Прав Людини звернулася із закликом не допустити призначення Руденка як людини, "яка не має належних моральних якостей" і безпосередньо пов'язана з фабрикуванням замовного кримінального переслідування проти правозахисника.

Слід зазначити, що конкурс на посаду голови управління відомства в Одеській області проводиться вже втретє. І 17 січня 2017 року, Громадська рада при НАБУ рекомендувала директору НАБУ Артему Ситнику провести новий конкурс на посаду директора Одеського управління. А сам екс-поліцейський  Руденко після кількох спроб виправдатися покинув приміщення, у якому відбувалося засідання ради. 

Наразі правозахисників може тішити той факт, що кандидати на посаду ще мають проходити спецперевірку та поліграф, а остаточне рішення щодо їх призначення приймає директор НАБУ з урахуванням результатів конкурсу, а також інформації зі ЗМІ. І до рішення доведеться поставитися відповідально. Адже повноваження управління НАБУ в Одеській області поширюються не тільки на Одеську, а й Херсонську, Миколаївську та Кіровоградську області.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса