Локдаун з відкритим обличчям: Як проводять час жителі "червоної" Одеси (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Карантинні обмеження червоної зони в Одесі змусили її жителів більше часу проводити на свіжому повітрі, проте про маски пам'ятають не всі 

Ольга Циктор

Сонце, яке періодично радує одеситів, та закриття кав'ярень сприяли тому, що люди в місті стали більше часу проводити на свіжому повітрі. Підприємства та установи, роботу яких дозволили під час карантину в місті, здебільшого намагаються дотримуватись правил та обмежень та залучають до цього своїх клієнтів. Проте самі громадяни, якщо їх перестати контролювати й нагадувати про карантин, подекуди забувають про засоби безпеки та дистанцію. Як дотримуються в Одесі обмежень червоної зони, дізнавалося Depo.Одеса.

Рік тому в цей період в місті панували жорсткіші карантинні обмеження. Тоді закривали парки й інші зони відпочинку загального користування на відкритому повітрі. Сьогодні ж одесити вільно прогулюються зеленими зонами, пляжами, та займаються спортом. Великих скупчень людей немає – натомість громадяни гуляють сім'ями по двоє-троє. Побільшало людей і на Трасі здоров'я –здебільшого це студенти, котрі шукають собі розваг під час дистанційного навчання.

Не торкнувся карантин представників вуличної торгівлі – вони як працювали без масок, так і продовжують. Продають таким чином не лише фрукти-овочі, а й квіти та побутові дрібниці. На повітря вибрались й представники інших професій, зокрема, художники.

Фірми та установи, котрі працюють в карантин, побоюючись значних штрафів, вимагають від співробітників та клієнтів суворого дотримання правил. Черги з дотриманням дистанції надворі та обмежена кількість відвідувачів всередині – вже звичний для міста режим. 

Дозволили роботу на карантині продовольчим ринкам. У них завжди все стабільно. Менше третини людей можна зустріти в масках, дистанції переважно не дотримуються. Не поменшало біля ринків ні людей, ні машин.


Але найскладніше з дотриманням правил в міському транспорті. Якщо удень маршрутні автобуси напівпусті, то в часи пік, як розповідали містяни, встановлених правил (повинні бути зайняті лише сидячі місця) дотримуються тільки в електротранспорті –трамваях та тролейбусах. Це відбувається доволі суворо – кондуктори на зупинках виходять й називають кількість людей, котрі можуть зайти у вагон.

Проте така ситуація спричинила перевантаженість маршрутних автобусів, де й без цього часом було затісно. В маршрутках, як зазвичай, більшість людей без масок й пасажирів значно більше, аніж сидячих місць. Зате частина одеситів в цілях безпеки перейшла на велотранспорт.

Варто додати, що значна кількість порушень карантину населенням спричинена необізнаністю. Для людей, чиєї сфери діяльності карантин не торкнувся, від переходу Одеси до червоної зони не змінилось нічого. Деякі одесити навіть не знають, коли саме ввели чи повинні ввести карантин. Вершиною цього став діалог в маршрутці двох дівчат на другий день локдауну: " – А ти знала, що завтра в Одесі вводять карантин? – Та ні, його взагалі ж скасували!".

Читайте також: З дахом і лелеками: Якими зустрічають новий туристичний сезон руїни палацу Курісів на Одещині. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса