Через велику контрабанду цигарок, що виявили на баржі на Одещині, розпочали розслідування (ФОТО)

Співробітники СБУ, ДПС та ВБ АМПУ виявили на ліхтері, який віднесло до берега на Одещині, понад 9000 ящиків цигарок

Як повідомляє Depo.Одеса, заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк на своїй сторінці у Facebook повідомив подробиці стосовно вантажу, який виявили на баржі та його власників.

За словами чиновника, у понеділок, 11 листопада, буксир "Паралель", під прапором України, зазнав лиха у водах Чорного моря. Власником буксиру є Олена Петракова. Танкер "Аркадія" врятував шестерих членів екіпажу буксиру, які були на його борту.

"Як було встановлено пізніше, буксир тягнув за собою ліхтер UDP-DM-2309-УДП, власником якого є ПрАТ "УДП", а фрахтувальником з 18.06.2018 року ТОВ "Нота Шипінг" (Миколаїв). Під час шторму ліхтер був від'єднаний і його течією та хвилями штормового моря було віднесено до причалу 121 (між Одеським та Чорноморським МТП)", - розповів Лавренюк. Він зазначив, що сьогодні, 20 листопада, о 08:10 співробітники СБУ, ДПС та ВБ АМПУ розпочали догляд вмістимого ліхтера, та виявили понад 9000 ящиків цигарок.

"Встановлено, що завантаження даного ліхтера відбувалося на зовнішньому рейді, а прямував він до Очакова. Правоохоронці розпочали досудове розслідування", - повідомив заступник міністра та наголосив, що державні підприємства Мінінфраструктури, під час передачі в оренду, бербоут-чартер та у фрахт приватним компаніям своїх суден, не несуть відповідальності за вантаж, який вони перевозять. "Позиція балансоутримувача лише - збереження цілісності державного майна, підтримання його робочого стану та своєчасна оплата!" - зазначив чиновник.

Лавренюк додав, що у жовтні поточного року, УДП звернулося до фрахувальника про повернення ліхтера за відсутність оплати, проте безуспішно, бо фрахтувальник уникав зустрічей і не повідомляв місцезнаходження ліхтера. Через це був підготовлений позов до суду.

Depo.Одеса писав, що буксир "Паралель" зазнав лиха неподалік берегу Одеси. Врятований екіпаж на танкері "Аркадія" відправили до Очакова. Згодом з'ясувалося, що буксир тягнув баржу із контрабандними цигарками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса