Безкоштовні екскурсії, пісні Висоцького та інші цікавинки: Де провести вихідні в Одесі

Січень добігає кінця, попереду залишився лише один місяць зими, і вже скоро на більшість заходів проводитиметься на свіжому повітрі. А поки що одесити можуть відвідувати теплі театри, музеї та інші культурні місця Одеси

Depo.Одеса дізнавався, що цікавого відбуватиметься протягом вихідних, 26-27 січня, та склав невеличку добірку цікавих подій.

26 січня, субота

"Парадна Буковецького"

Музей "Парадна Буковецького" - це будинок відомого одеського художника Євгена Буковецького. Тут він жив, писав картини, зустрічався з художниками, письменниками, діячам культури. Там же була його майстерня. Особняк був побудований приблизно в 1898-1899 роках архітектором Бернардацці. Відвідувачам покажуть парадну залу, камінну зону, унікальні старовинні меблі, стелі 5 метрів заввишки та багато цікавих світлин. Для участі в екскурсії необхідна попередня запис за телефоном (067) 590-67-72.

Де: вул. Князівська, 27.

Коли: 17:00.

Вартість: 150 грн.

Художник та його кіт

У рамках благодійного науково-популярного циклу "Шрьодінгерфест" відбудеться лекція на тему художників та їхніх котів. Під час заходу можна буде дізнатися, хто з художників кинувся під автобус, щоб врятувати кота, а в лікарні насамперед поцікавився станом тварини; на чиєїй літографії виявили відбиток котячої лапки; хто годував всіх навколишніх кішок, писав їхні портрети і міняв твори на їжу; хто тримав вдома безхвостих котів заради економії. Про ці та інші цікаві факти розповість журналіст, перекладач, автор інтернет-виданняя "Артхив" Влад Маслов. Всі зібрані кошти підуть до волонтерського проекту "Котяче щастя". Для участі у заході необхідна попередня реєстрація, оскільки кількість місць обмежена.

Де: Бібліотека ім. Грушевського, вул. Троїцька, 49.

Коли: 16:00.

Вартість: free donation (кожен сам визначає розмір пожертви).

Відктриття проекту Art Fiction

Art Fiction - це новий напрямок, проголошений групою "МИР", в яку входять одеські художники Сергій Ануфрієв та Ігор Гусєв. "Art Fiction працює з проблематикою уяви і стверджує статус віртуальної, вигаданої реальності, що має велику ступінь свободи ніж "об'єктивна дійсність". Мистецтво виступає тут в ролі навігатора в підсвідомості, де образ набуває перебільшене значення: історія стає міфом, події - архетипами, художник - сталкером, а твір - гідом по тим куточках підсвідомості, де ще не налагоджена інфраструктура туризму", - йдеться в анонсі заходу. Виставка, яка відкривається 26 січня, триватиме до 24 лютого.

Де: Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Белінського, 5.

Коли: 18:00

Вартість: у день відкриття вхід вільний.

Weekend на Дерибасівскій

Щосуботи одеситів та гостей міста запрошують відвідати "Одеську ярмарку". Тут можна буде подивитися концерти, взяти участь у майстер-класах, тренінгах, поетичних батлах, переглянути виставки, послухати стендапи та зустрітися з цікавими людьми.

Де: Одеська ярмарка, вул. Дерибасівська, 25.

Коли: 16:00-19:00.

Вартість: безкоштовно.

27 січня

Дві безкоштовні екскурсії за вартістю однієї

В останню неділю місяця Одеський художній музей відкриває безкоштовно двері для відвідувачів. На поцінювачів прекрасного очікує виставка "Ексгумація". А хто втигне оглянути експозицію музею до 14:00, отримає бонус - безкоштовну екскурсію до Одеської національної публічної бібліотеки. Тут можна буде дізнатися багато цікавих фактів з історії закладу, побачити книги XIX століття з колекції Маразлі. Бажаючим піти до бібліотеки радять взяти з собою паспорт, щоб оформити тимчасовий читацький квиток, без якого туди не пустять.

Де: Одеський художній музей, вул. Софіївська, 5-а.

Коли: 10:30-17:30.

Вартість: безкоштовно.

Концерт, присвячений Володимиру Висоцькому

Народний артист України Олексій Горбунов представить камерний концерт "Висоцький", присвячений дню народження великого артиста. Глядачам обіцяють живий звук, затишну театральну обстановку, щирі емоції та спілкування з улюбленим артистом.

Де: Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеши, вул. Грецька, 48-а.

Коли: 19:00.

Вартість: 300-500 грн.

Фото на головній: pixabay.com

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса