Одещина без бюджету: Кого залишить без грошей скандальне рішення суду

Одеська область ризикує залишитися без бюджету через спритність громадського активіста і адміністративного суду

Одещина без бюджету: Кого залишить без г…

Одеський адміністративний суд ухвалив рішення про скасування бюджету Одеської області на 2017 рік неабияк "прикрасив" новинні стрічки в середу, 5 липня. Все ж таки не так часто в середині року область намагаються, хай і номінально, залишити без виділених на рік грошей.

Бюджетна епопея в регіоні триває з кінця 2016 року, коли виконуюча обов'язки голови Одеської обласної адміністрації Соломія Бобровська заявила, що Одеська ОДА має намір оскаржити в суді ряд рішень Одеської обласної ради, ухвалених під час сесії 23 грудня. З того часу аж до кінця березня 2017-го регіон жив без нового бюджету. Це означало, що всі статті фінансувалися за показниками 2016 року, а нові закупівлі не відбувалися. Лише в березні 2017 року був ухвалений новий бюджет та й після цього залишилася низка невирішених питань, які періодично спливали на поверхню.

Фото: УСІ

Слід зазначити, що ситуація з фінансуванням бюджету залишається вкрай складною через конфлікти всередині самої ради. Так, сесія обласної ради 8 червня була зірвана через те, що депутати відмовилися затверджувати порядок денний. Зокрема, група депутатів від "Опоблоку" звинуватила керівництво обласної ради в порушенні регламенту та фальсіфікаціях при голосуванні. Тому ухвалення змін до бюджету та фінансування деяких програм, в тому числі профтехучилищ, було заморожене. Вдалося провести сесію тільки 21 червня. І ось за декілька тижнів вистражданий бюджет скасували у суді, а з ним всі внесені зміни.

Ініціатор позову проти облради, громадський активіст и голова ГО "За прозору владу" Дмитро Кондратьєв пояснив свої дії тим, що рада затвердила бюджет в неналежні терміни, а саме за 20 днів не був оприлюднений кінцевий проект змін до бюджету, а також за три дні не будо внесено остаточних поправки.

"Ми не бачимо зараз проблем, і готові показати як ухвалити бюджет за всіма правилами у короткий термін. Це повинно бути прикладом для всіх рад, в тому числі Одеської міської, і не можна ігнорувати закони", - пояснив він.

Вражаючий потяг до законності. Заради якої, судячи з логіки подавача (який, згідно інформації в ЗМІ, має досить насичений "послужний список": свого часу він встиг побути в Координаційній раді одеського Євромайдану, потім - в "Силі людей", потім став палким прихильником Саакашвілі), область може і на голодній дієті посидіти.

Кондратьєв не зміг розповісти Depo.Одеса деталі рішення й чи був його позов задоволений в повній мірі чи частково, оскільки він поки не отримав рішення на руки. Втім, яким би воно не було, у області ще є і час, і можливість для маневру.

Фото: Вікна-Одеса

"Поки було прийнято рішення тільки першою інстанцією, і рада зможе його оскаржити в апеляційному суді", - прояснив ситуацію Depo.Одеса Заслужений юрист України Валерій Локайчук. За його словами, до рішення апеляційного суду область зможе й надалі користуватися грошима. Якщо ж апеляцію подано не буде, або вона не скасує рішення адміністративного суду, то кошти будуть використовуватися кошти за розписом попереднього року. Крім того, до моменту, поки рішення про скасування бюджету не стало чинним, рада має шанс ухвалити бюджет і працювати за ним.

В облраді вже відзвітували, що збираються оскаржити рішення, що залишає їх без бюджету. І мають надію, що бюджет все ж таки не буде скасований, оскільки зараз ведуться тендерні закупівлі на його основі. Якщо ж події будуть розвиватися не на користь ради, там, за даними наших джерел, вірять, що депутати зберуться на сесію і проголосують за новий кошторис. Між тим варто зупинитися на тому, чим же загрожує програш в апеляційному суді. В такому разі скасування бюджету може згорнути виконання всіх цільових програм, в тому числі, ремонтні роботи на соціальних об'єктах. В раді зазначили, що поки березневе рішення про бюджет діє, тому фінансування здійснюється в повному обсязі. В іншому випадку, в тому числі фінансування ПТУ, можуть бути згорнуті. Але залишаться всі захищенні статті фінансуватимуться на рівні показників 2016 року.

Фото: з відкритих джерел

Як приклад, на початку року, тобто до затвердження обласного бюджету не могли до квітня закупити препарати для онкохворих за цільовими програмами, а також неможливо було провести закупки для Одеської обласної клінічної лікарні та Одеського обласного перинатального центру. Мова йдеться, наприклад, про препарат "Куросурф", який життєво необхідний для недоношених малюків, які не в змозі самостійно дихати.

Поки рішення не прибуло до ради вона може витрачати гроші та проводити виплати як раніше. А от що стосується зборів сессії, то у голови ради, звісно ж, є більшість, але через певні конфлікти її не можна назвати стабільною, тому зі збором депутатів можуть виникнути проблеми. Та й яскравим прикладом "умовності більшості" є поді червня, коли не вдалося найти більшисть навіть для затвердження порядку денного.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme