Чи варто Одещині боятися зневоднення Дністра

Depo.Одеса з'ясували, чи є ймовірність екологічної катастрофи та пересихання водойм Одещини

Чи варто Одещині боятися зневоднення Дні…

Дністер - друга за величиною ріка України, в межах якої її довжина становить 705 км, бере свій початок в Карпатах, в Турківському районі Львівської області на висоті 900 м над рівнем моря, має 386 притоків, впадає в Дністровський лиман, який знаходиться на Одещині і з'єднаний з Чорним морем.

Не так давно обласне управління водних ресурсів Хмельницької області повідомило, що річка Дністер критично обміліла через цьогорічну посуху. Практично на усіх річках області фахівці відзначили найнижчі рівні води за багаторічний період спостережень. На Хмельниччіні обміліли річки, ставки, колодязі. У Дністрі рівень води зменшився більше ніж на сім метрів, а рівень Дністровського водосховища в районі села Устя Кам’янець-Подільського району становить 7,64 метра нижче норми.

Виникає питання, якщо одна з основних річок України так себе поводить на Хмельниччині, чи може це загрожувати зневодненням і Одещині, яка також виступає своєрідним провідником Дністра до Чорного моря?

Цього літа одеські екологи і громадськість також почали бити тривогу з приводу зневоднення деяких водойм, але основна увага приділяється Куяльницькому лиману, який розташований на північ від Одеси. Куяльник - один із старих грязьових курортів України, заснований у 1834 році. Вже сьогодні екологи розробляють схему зонування Куяльника для визнання його нацпарком.

Вчені констатують критичність екологічної ситуації на Куяльницькому лимані. Основна небезпека для лиману полягає в його поступовому пересиханні. Кошен рік рівень води в лимані знижується приблизно на 15 см. Середня глибина цього, відомого на весь світ, лиману становить 3 метри, тому навіть таке незначне, на перший погляд, зниження є досить серйозним. Як повідомляють екологи, через нестачу джерел, які живлять Куяльник, водойма фактично вмирає. Цього літа вода в лимані взагалі офарбувалася в рожевий колір. Але нажаль Дністер проходить зовсім в іншій частині Одеської області і не може хочь якось живити цю прекрасну за своїм виглядом та властивостями, водойму.

Depo.Одеса вдалося отримати коментар спеціалістів з Управляння водними ресурсами Одещини стосовно ймовірного пересихання, як інших водойм, так і самого Дністра . Як заявили в відомстві, рівень води в Дністрі і інших водоймах області знаходиться в межах сезонної норми. Є певні "стрибки" показників, але вони некритичні і нічим не загрожують. Наприклад, на цьому тиждні на території Одещини рівень води в Дністрі складав 64 см, а сьогодні вже 70 см, а ще через день показник може змінитися до іншої позначки. Тобто в регіоні ситуація вцілому спокійна, організації водопостачання в повній мірі це ніяк не загрожує. Ситуацію по Україні в цілому прокоментувати в Управлінні не змогли, пояснивщи, що вони відстежують стан водойм тільки в Одеській області.

Але не зважаючи на доволі оптимістичну інформацію від спеціалістів, хочеться зауважити, що якщо українці самі не захочуть зберегти природні багатства своєї країни, за них це не зробить ніхто, а вони самі стануть героями відомої приказки: "Пізно пити Боржомі, коли нирки відпали".

Все новости Одессы читайте на Depo.Одесса

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme