"Прокотили" Ройтбурда, потішили Радковського: Як пройшла перша сесія Одеської облради

В Одесі відбулося перше у 2018 році сесійне засідання Одеської обласної ради

"Прокотили" Ройтбурда, потішили Радковсь…

Під час сесії, яка нарешті відбулася у середу, 14 березня, депутати розглядали декілька проектів різноманітних програм, а також мали затвердити директора Одеського художнього музею. Depo.Одеса слідкував, як проходило сесійне засідання та які питання ухвалили або не вважають важливими депутати.

Скандальне рішення депутатського корпусу

Ще минулого року відомий український художник Олександр Ройтбурд став переможцем конкурсу на посаду директора Одеського художнього музею. На останній сесії, яка відбулася наприкінці 2017 року, депутати так і не вирішили питання про погодження його кандидатури. Проект рішення був винесений на першу сесію поточного року.

Фото: Facebook/Наталія Заболотна

Ще за пару тижнів до початку сесії проти Ройтбурда у Facebook розгорнулася справжня інформаційна кампанія. Спочатку депутат від "Опоблоку" Віталій Саутьонков на своїй сторінці у соцмережі позловтішався, що комісія облради з питань культури не підтримала кандидатуру Ройтбурда. "Не знаю цю людину особисто. Не знаю, хороший він персонаж чи поганий. Не знаю, "режисер" він чи просто хитрий провокатор, який користується снобізмом і нерозбірливістю натовпу. Не знаю. Але впевнений в одному: посаду директора такого важливого для всієї області установи повинна займати людина господарська, розважлива, холоднокровна і, найголовніше, не заангажована на користь тих чи інших політичних сил. Мистецтво і культура вище політики", - заявив "опоблоківець".

Далі - більше. Художника звинуватили в порнографії, бо на одній із своїх картин він написав анальний статевий акт. Як вважають поціновувачі традиційного мистецтва, це є не припустимим.

А днями у соцмережах було поширено "експертний висновок", в якому стверджувалося, що Ройтбурд нібито малює свої картини лайном. Під "документом" стояв підпис реставратора першої категорії Ольги Куцан, яка працює в Одеському музеї східного та західного мистецтва. Причому висновок був оформлений на бланку музею. Експерт начебто оцінювала картину Ройтбурда "Молитва".

Проте користувачі соцмережі досить швидко розібрали цей "вкид" і спростували надану в ньому інформацію. А пізніше з'явилося і офіційне повідомлення музею про те, що така картина для оцінювання не надходила і експертиза не призначалася. Зазначена ж експертка-реставраторка написала пояснювальну записку, мовляв, проводила огляд картини у приватному порядку.

Зауважимо, що Олександр Ройтбурд, у свою чергу, заявив, що взагалі не писав картину, яку начебто перевіряла реставраторка.

Проте виведення на чисту воду тих, хто лив на Ройтбурда бруд, художнику не допомогло. Депутатський корпус не підтримав його кандидатуру на посаду голови музею. З 84 депутатів лише 28 віддали свої голоси за Ройтбурда. Зараз шанувальники художника закликають голову Одеської ОДА Максима Степанова втрутитися в ситуацію та призначити Ройтбурда на посаду хоча б не директором, а виконуючим обов'язки.

Гроші йдуть до грошей

Питання про призначення доплати першому заступнику Одеської облради Олегу Радковському, на відміну від обрання директора Художнього музею, не викликало суперечок у депутатському корпусі. На сесію був винесений проект рішення, згідно з яким пропонувалося встановити чиновнику надбавку у розмірі 15% від заробітної плати за вислугу років. Депутати тут же більшістю голосів підтримали цю пропозицію та ухвалили: надати надбавку з 1 січня 2018 року. І нічого, що на календарі вже середина березня. Бухгалтерія все одно зробить перерахунок.

Зазначимо, що Олег Радковський вважається одним із найбагатіших чиновників Одещини. Згідно з електронною декларацією за 2017 рік, яку він подав днями, за рік на посаді першого заступника Одеської облради він заробив 256 тисяч гривень. Проте це, як то кажуть, крапля в морі у порівнянні з його статками. Лише готівкою він має 14,5 млн грн та $100 000, і це лише задекларовані гроші. Крім того, ще 512 тисяч гривень він позичив в "Укргазбанку" в якості кредиту. Також перший заступник голови облради задекларував велетенську квартиру в Одесі (400 кв. м) вартістю 2,7 млн грн, а також шість елітних годинників фірм Rolex, IWC та Сartier.

Родина Радковських

Фото: Таймер

Не бідує і його дружина, співачка Наталія Радковська: вона задекларувала шубу від Louis Vuitton, прикраси від Damiani, De Grisogono, Вoucheron, Сartier, а крім цього – земельну ділянку площею 907 кв. м, квартиру в Одесі площею 146,8 кв. м і вартістю 4,8 млн грн, а також автомобіль Porsche Cayenne 2008 року випуску. При цьому у статті доходів у Радковської значиться лише державна допомога з виховання дитини.

Кошти на розвиток області

Під час сесії депутати ухвалили зміни до обласного бюджету на 2018 рік. Майже 448 мільйонів гривень, закладені в бюджет розвитку, були розподілені на різні цілі. Частина грошей буде спрямована на капітальний ремонт Березівського притулку, школи олімпійського резерву "Олімпієць", реставрацію Українського театру, розширення приміщень школи в селі Новоєлизаветівка Ширяївського району тощо.

Також передбачено фінансування обласних програм, в тому числі комплексної програми "Культура Одещини" на 2017-2019 роки, чим забезпечиться охорона будівель Державного архіву Одеської області. Окрім того, фінансування отримають обласні програми "Безпечна Одещина", "Електронна Одещина" та "Молодь Одещини", які будуть реалізовуватися протягом 2018-2020 років.

Окрім того, облрада погодила виділення коштів для порятунку Куяльницького лиману: на поточний рік виділено 7,8 млн грн, причому частина цієї суми, 1,1 млн грн, буде витрачена на скасування заборгованності перед дослідниками за 2017 рік. Планується, що у 2018 році дослідження стану Куяльницького лиману продовжиться, зокрема будуть паспортизовані водокористувачі та створено реєстр гідротехнічних споруд. Також вчені досліджуватимуть якість морської води, що вливається у Куяльник.

Вулиці Аміни Окуєвої та героїв АТО

Неодноразово на сесійні засідання виносилося питання про вшанування пам'яті Героїв України, що полягли за незалежність держави. Проте жодного разу у депутатського корпусу це питання не викликало підтримки. Наприклад, у листопаді минулого року під час сесійного засідання депутати не підтримали ініціативу депутата Олеся Вітряного, який пропонував назвати на Одещині вулиці ім'ям Аміни Окуєвої. Вона народилася в Одесі, навчалася у нашому місті у медичному університеті, а під час Революції Гідності однією з перших пішла захищати країну. Аміну Окуєву було вбито 30 жовтня під Києвом, коли вона їхала у машині зі своїм чоловіком Адамом Осмаєвим.

На Одещині можуть з'явитися вулиці, названі на честь Аміни Окуєвої

Під час сесії депутати врешті решт підтримали проект рішення, яким звертаються до керівників населених пунктів Одещини з проханням увічнити пам'ять загиблих героїв, що мешкали на території області. Загалом у переліку 102 імені, в тому числі, і ім'я Аміни Окуєвої.

Загалом перша в цьому році сесія тривала близько п'яти годин, враховуючи невеличку перерву, після якої до сесійної зали повернулися не всі депутати, а на чверть менше: на початку було зареєстровано 81 депутат, а після перерви – вже 60.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme