Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ

Depo.ua продовжує серію матеріалів, присвячених новітнім видам озброєнь, які застосовує українська армія у зоні АТО

Війна на Сході України оголила безліч глибинних проблем української армії, починаючи від незадовільного рівня речового і продуктового забезпечення і закінчуючи застарілою важкою зброєю і проблемами з координацією між військовими підрозділами.

Сьогодні мова піде про речове забезпечення бійців, точніше про військовий одяг.

Почнемо з того, що на даний момент у розпорядженні армії є кілька видів військової маскувальної форми, які мають свої кодові назви залежно від малюнків на тканині: "Дубки", "Піксель", "Британка", "Бундес", тощо.

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 1Порівняння різних видів камуфляжу в українській армії

Така варіативність - це добре, але є з українською формою кілька серйозних проблем. По-перше, всі ці види одягу не є одягом винятково української армії, їх можна вільно придбати будь-кому, що ускладнює розпізнавання "свій-чужий" у військах.

По-друге, через недосконалість технічних документів і самого процесу забезпечення одягом військових, було вже принаймні кілька скандалів, пов'язаних із неякісним і невідповідним до потреб солдат одягом, пошитим виробниками.

Варто згадати хоча б нещодавню історію, коли СБУ викрила факти постачання підрозділам Національної гвардії непридатної для використання військової форми на суму 42 мільйони 200 тисяч гривень. Тоді експертиза встановила що використання літньої форми, наданої виробником, може спричинити перегрів організму бійця та призвести до захворювань, пов'язаних з порушеннями гігієни, а зимовий варіант форми не забезпечуватиме необхідний рівень теплового захисту.

Рівень якості тканини, яку нещодавно закупили для Збройних сил України

За вирішення проблем із одягом взялася група волонтерів на чолі з керівником фонду "Крила Фенікса", радником президента України Юрієм Бірюковим.

Вони розробили нові технічні умови матеріального забезпечення бійців для Міністерства оборони, відповідно до яких тепер будуть здійснюватися закупівлі речового забезпечення.

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 2

Нова форма "Варан-ЗСУ", яку випробовують у 79-ій десантній бригаді

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 3

Ця ж група волонтерів розробила і перший унікальний варіант маскувального одягу для бійців, який зараз випробовують у 79-ій десантній бригаді. Цей одяг отримав назву "Варан" і буде вироблятися винятково на замовлення Міністерства оборони і для Збройних сил України.

Бюджет цього проекту склав 770 тисяч гривень.

У проекті закладено пошиття перших 800 комплектів: кітель, брюки, панама, "мазепинка" та кавер для каски.

Як говорять волонтери, унікальність "Варана" полягатиме ще в тому, що форма буде пошиватися за індивідуальними розмірами бійця, а не за старими лекалами.

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 4

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 5

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 6

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 6

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 7

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 8

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 9

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 10

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 11

Крім того, це цілком український проект, у якому використовується українська тканина, камуфляж є унікальним і водночас адаптованим для будь-якої місцевості. Ще одна особливість маскувальних властивостей "Варана" - поліпшені властивості маскування в інфрачервоному спектрі приладів нічного бачення.

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 12

Маскувальні властивості форми "Варан"

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 13

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 14

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 15

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 16

Бійця у новій формі не "бачить" навіть прилад нічного бачення

Сам одяг є універсальним і всесезонним, має великі кишені зі зручним доступом, еластичні вставки на колінах, широкий пояс, а тканина, з якої він пошитий, не плавиться, дихає і не викликає алергії, а також є стійкою до прання.

Зброя Укропів: Одяг-невидимка для ЗСУ - Фото 17Тканина, з якої виготовляється "Варан"

Крім того, індивідуальний покрій, за підрахунками волонтерів, дозволяє заощадити близько метра тканини на кожному комплекті, і як результат, суттєво зекономити кошти на його виробництво.

Хоча закладена в бюджет вартість одного такого комплекту чимала - 960 грн. Якісні речі не бувають дешевими.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Мітки: #Україна