Пристрасті навколо зонінгу: В Одесі суд перегляне раніше ухвалене рішення

Касаційний адміністративний суд в складі Верховного суду України направив позов одеських активістів Олега Михайлика і Михайла Кузоконя про визнання плану зонування територій Одеси незаконним на розгляд суду першої інстанції

Про це повідомив Михайло Кузаконь на своїй сторінці в Facebook, передає кореспондент Depo.Одеса.

За словами громадського діяча, дворічна боротьба завершилася тимчасовою перемогою. "Судові процеси в одеських судах, які повністю заангажовані, завершилися логічним вироком Касаційного суду, і теперь все починається знову", – заявив Михайло Кузаконь.

У той же час, в юридичному департаменті Одеси прокоментували ситуацію щодо зонінгу. "Безпосередньо містобудівна документація під назвою "Зонінг міста Одеси" є чинною та не скасованою", – наголосили у департаменті та пояснили, чого саме стосувалося рішення, яке вчора, 15 жовтня, ухвалив Верховний суд: "Верховним Судом було ухвалено рішення за результатами розгляду двох касаційних скарг: касаційну скаргу подала безпосередньо Одеська міська рада, яка була відповідачем у цій справі, і касаційну скаргу подали позивачі – фізичні особи. Позивачі подали касаційну скаргу у зв’язку з тим, що вони були незгодні з вирішенням справи по суті, а саме з тим, що зонінг міста Одеси не був скасований в судовому порядку. Одеська міська рада, зі свого боку, незважаючи на те ,що по суті рішення було ухвалено на користь Одеської міської ради, теж подала касаційну скаргу на рішення суду Апеляційної інстанції у зв’язку з тим, що міська рада не погодилась з мотивувальною частиною судового рішення: а саме, з висновками суду щодо того, що містобудівна документація є нормативно-правовим актом". В мерії вважають, що така позиція не відповідає закону, тому в касаційній скарзі просила виключити з тексту суду Апеляційної інстанції те обґрунтування, на якому мотивується рішення судової інстанції. 
 
За результатами розгляду двох касаційних скарг Верховний Суд задовольнив дві скарги частково та повернув справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
 
Зазначимо, що активісти подали позов ще у 2016 році – вони вважають, що план зонування територій, який фактично благословив забудову Одеси багатоповерхівками, був прийнятий із процедурними порушеннями.

Нагадаємо, скандальний зонінг в Одесі затвердили 42 голосами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"