З'явилися результати аналізів людей, яких госпіталізували на Одещині із "сибіркою"

На даний час лабораторно підтверджений один випадок захворювання на сибірську виразку, в інших чотирьох пацієнтів діагноз не підтвердився

Минулої суботи, 29 вересня до інфекційного відділення Саратської центральної районної лікарні з підозрою на захворювання сибірською виразкою було госпіталізували п'ять людей. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на заступницю директора департаменту охорони здоров'я Одеської ОДА Оксану Рокунець-Сорочан.

"У процесі встановлення попереднього діагнозу виявлено, що всі постраждалі перебували в одному приватному домогосподарстві. Ймовірно, зараження відбулося під час забою худоби з ознаками хвороби, розділу та вживання її м'яса. Відтак, усі відібрані матеріали від хворих було направлено до ДЗ "Центр громадського здоров'я МОЗ України" міста Києва для проведення лабораторної діагностики (ПЛР). Наразі отримано позитивний результат щодо одного хворого. Стан здоров'я всіх пацієнтів задовільний, вони отримують відповідне лікування антибіотиками широкого спектру дії. Ситуація контрольована", - зазначила Оксана Рокунець-Сорочан.

Випадок захворювання на сибірку стався у селі Міняйлівка Саратського району. В прес-службі Одеської ОДА повіломили, що одразу після виявлення підозри на захворювання сибіркою в РДА провели кілька позачергових засідань комісії з питань ТЕБ та НС. В епізоотичному вогнищі виконали заключну дезінфекцію, а залишки м'яса утилізували згідно з нормативами.

Зараз вже виставлено шість карантинних постів на під'їздах до села. Поліцейські, рятувальники та нацгвардійці протягом 14 днів контролюватимуть виконання тимчасової заборони на реалізацію місцевої м'ясо-молочної сировини.

З профілактичною метою проводиться медичне обстеження мешканців села Міняйлівка та найближчих населених пунктів, а також інформаційно-роз'яснювальна робота.

Довідка

Сибірка — це гостра інфекційна хвороба, збудником якої є спороутворююча бактерія Bacillus anthracis. Ця інфекція відноситься до зоонозів, тобто людина інфікується або від зараженої тварини або від контакту зі шкірою та вовною. Сибірка не передається від людини до людини. Збудники сибірки чутливі до антибіотиків. При найменшій підозрі на будь-яку форму зараження потрібна негайна госпіталізація.

Нагадаємо, на Одещині п'ятеро людей захворіли на "сибірку". За попередньою інформацією люди заразилися від домашньої корови.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса