Битва за ректорський кабінет в одеському "Медині": Влада змінюється кожного дня
Вже другий тиждень Одеський національний медичний універститет перебуває у стані дев'ятибального шторму – у виші заправляють два ректори, які ллють один на одного бруд, захоплюють кабінети та міняють замки на дверях
- Одеса
-
8 вересня 2018 14:00

На стороні нового керівника Костянтина Аймедова стоїть Мінстерство охорони здоров'я України, яке його і призначило, а от "всесильного" Валерія Запорожана, звільненого з посади, підтримують суди та значна частина колектива, що звикла до майже вічного ректора. Depo.Одеса розбирався у ситуації, що склалася в Одеському медуніверситеті.
Законні та незаконні керівники
Криза в медуніверситеті почалась більш ніж два місяці тому, після того, як 17 липня глава МОЗ Уляна Супрун підписала наказ про звільнення ректора Валерія Запорожана, який керував ВНЗ з 1994 року. Причина - Запорожан, один із засновників "Партії регіонів", не допустив перевіряючих від міністерства. Незабаром очільниця Мінохоронздоров'я оголосила конкурс на посаду ректора, паралельно розпочала роботу комісія з перевірки роботи навчального закладу та його керівництва. Тимчасовим ректором призначили Костянтина Аймедова.
Однак сам звільнений ректор і його прихильники здаватися не стали і пішли на жорстке протистояння, аби заблокувати роботу нової адміністрації. У підсумку, 29 серпня київський Окружний адміністративний суд заборонив виконувати обов'язки ректора ОНМедУ Костянтину Аймедову. За місяць до того Печерський районний суд Києва заборонив Міністерству охорони здоров‘я оголошувати конкурс на заміщення посади ректора Одеського національного медичного університету. Рішенням Окружного адміністративного суду Києва також було зупинено рішення про звільнення Валерія Запорожана та про виконання обов'язків ректора Аймедова до виборів ректора в установленому порядку.
Після цього у виша фактично з'явився ще один керівник: обов'язки керівника навчального закладу на час відлучення нового проректора було доручено виконувати проректору Владлені Дубініній, звільненій з посади за Запорожана і відновленій за Аймедова. Але буквально за декілька днів по тому у суді група іноземних студентів домоглася визначення, яким обмежено її повноваження на новому робочому місці. Після цього в п'ятницю, 31 серпня, Запорожан був "переобраний" главою вченої ради вищого навчального закладу, а на засіданні трудового колективу, який в МОЗ вважають незаконним, обрали нового тимчасового керівника трудового колективу Юрія Сухіна.
Таким чином, зараз фактично дві людини паралельно керують ВНЗ на різних посадах. З одного боку, в своєму кабінеті проректора працює Владлена Дубініна. У неї зберігається печатка та право першого підпису в казначействі вишу та низка документів. З іншого боку, на колектив впливає Валерій Запорожан, який на цьому тижні в прямому сенсі перейшов у наступ: у п'ятницю, 7 вересня, він намагався захопити кабінет Дубініної, але не встиг цього зробити, бо до медуніверу приїхала поліція. Щоправда, якихось серйозних наслідків приїзд правоохоронців не мав: Запорожана просто вивели з вишу, після чого він спокійно поїхав.
Тим не менш, його послідовники зуміли відкрити двері кабінету ректора та замінили замок. Тепер на свої місце не може потрапити Владлена Дубінина. Вона називає призначення Сухіна та "реінкарнацію" Запорожана рейдерством. "Захопити владу рейдерським чином в держустанові, ось як це (призначення Сухіна, - Ред.) трактується. Свої права на владу треба документально довести, а таких документів немає", - прокоментувала вона.
Зі свого боку, другий тимчасовий ректор Юрій Сухін - той, якого обрав трудовий колектив - називає свою офіційну посаду такою, яка дає право керувати колективом. Він вже внесений до реєстру юридичних і фізичних осіб "керуючим" університету згідно із записом держадміністратора - ймовірно, Саратського району. У той же час, легітимність зборів, які його "піднесли", у МОЗ вважають незаконним.
На підставі яких документів були внесені зміни, адже не було ні судового рішення, ні наказу МОЗ - засновника вузу, - невідомо. "Ми написали звернення до поліції, СБУ і прокуратури з приводу незаконних дій адміністратора", - зазначила Дубініна.
Мільйонні розтрати
Між тим, днями Держаудитслужба опублікувала результати фінансової перевірки діяльності Одеського національного медичного університету за період з 1 травня 2015 року по 1 липня 2018 року. Це може нанести додатковий удар по Запорожану. За вказаний період аудитори виявили порушень у виші на 27,3 мільйона гривень.
Зокрема, через недотримання університетом законодавства під час реконструкції, капітального та поточного ремонтів держбюджету завдали збитків на 2,1 мільйона гривень. Також навчальний заклад прийняв у підрядних організацій обсяги будівельно-монтажних робіт, які фактично не були виконані, хоча оплачені у повному обсязі, на 1,4 мільйона гривень. Під час ревізії аудитори також встановили, що на період перебування штатних працівників університету в оплачуваних щорічних відпустках чи на час хвороби, відділом кадрів на ці посади за відсутності у відповідних структурних підрозділах вакантних посад, приймалися в штат інші особи з виплатою їм посадових окладів, надбавок та компенсації невикористаної відпустки, чим завдали збитків бюджету на 1,3 мільйона гривень. Результати ревізії передали до головного слідчого управління Нацполіції України.
Студенти навчаються, викладачі вагаються
В університеті тим часом продовжується навчальний процес, який проходить чітко і без зривів, тобто війна ректорів на студентах не відображається. Щодо викладацього складу, то тут відбувається бродіння: більша частина підтримує Запорожана, менша – Аймедова, а деякі кафедри зайняли нейтральну позицію. "Багато хто з викладачів підтримують зміни, але запропоновані МОЗ кадри – це не той варіант. Скоріше за все, всі ці події – це спроба зірвати вибори ректора, що мають відбутися в жовтні. Дубініна не є конкурентом Запорожану, але, можливо, за таких обставин обидва не будуть брати участь, і на ректора виведуть якусь третю особу", - заявило наше джерело у ВНЗ. Тож поки що невідомо, що буде далі, і чия влада візьме верх.
Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса
Всі новини на одному каналі в Google News
- 19:45 В Одесі затримали іноземця, який застрелив у Києві власника СТО ФОТО Відео
- 12:13В Одесі 13-річна агентка РФ разом з матір'ю вчинила ряд диверсій на замовлення ворога
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 08:36Внаслідок нічної атаки в Одесі загинув чоловік. Є руйнування
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 11:43В Одесі підірвали авто військового (ФОТО) ФОТО
- 21:33На Одещині чоловік кинув гранату у двір сусідки
- 15:09 росіяни атакували балістикою припортову інфраструктуру Одеси: є загиблі
- 09:01Внаслідок атаки БпЛА в Одесі пошкоджено багатоповерхівку. Поранено 5 людей, з них двоє дітей ФОТО
- 15:12Дискримінація і спотворення конкуренції: порти Одеса та Чорноморськ поскаржилися міністру Кулебі на тарифи Укрзалізниці
- 12:48Правоохоронці перекрили наркотрафік героїну з Туреччини
- 10:35Лікарка-реабілітолог та працівник залізниці з Одеси коригували атаки ворога по регіону та Силам оборони ФОТО
- 12:23В Україні стартували жнива
- 10:25Один дрон локаційно втрачений, решта - збиті: Нічна робота ППО
- 09:19Росія знову атакувала Одесу. Є загиблі та постраждалі (ВІДЕО) Відео
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 12:29Під час нічної атаки на Одещину до знищення ворожих БпЛА долучилися моряки-прикордонники
- 09:58Вночі російські дрони атакували Вилкове на Одещині
- 19:33У Білгород-Дністровському завершились пошуково-рятувальні роботи на місці російської атаки по навчальному закладу