ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

З Одеси відправилася експедиція, яка проведе дослідження екології Чорного моря

Науковці вдруге будуть вивчати екологічні проблеми

Depo.
29 серпня 2017 12:13
ФОТО: depo.ua

Увечері 28 серпня від причалу Одеського порту стартувала міжнародна експедиція з дослідження екології Чорного моря. Про це пише Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Одеського морського порту.

Науковці будуть визначати ступень і ареали забруднення Чорного моря, вплив забруднюючих речовин на стан популяцій морських ссавців, зокрема дельфінів. Це друга експедиція на науково-дослідному судні MARE NIGRUM (прапор Румунії) в рамках міжнародного проекту EMBLAS, в якій крім українських і грузинських екологів беруть участь експерти з країн ЄС.

"Ми покладаємо великі надії на другу експедицію, завдання якої із застосуванням європейських методик оцінити екостани морських глибин… Одне із завдань експедиції - з'ясувати, наскільки людина і природні чинники впливають на стан моря", - зазначив директор УкрНЦЕМ Віктор Коморін. За його словами, перед науковцями стоїть ще одне, не менш важливе завдання, - дослідження сміття не тільки на поверхні моря, але і мікропластіка, що знаходиться в донних відкладеннях

"Завдяки проекту EMBLAS у нас є можливість досліджувати всі Чорне море - від Одеси до Батумі і зрозуміти, в якому стані воно знаходиться. В ході експедиції буде пройдено близько 1700 миль (понад 3 тис. км), відібрано понад 1000 проб води і донних відкладень. Дослідження цих проб дозволить доповнити висновки, зроблені учасниками першої експедиції. Крім того, ми отримаємо нові дані розчиненого у воді екологічного ДНК, інші унікальні аналізи", - додав він.

За підсумками першої експедиції, що відбулася у минулому році була складена карта Чорного моря із зазначенням точок, де була найбільша концентрація хімічних речовин. "Під час цієї експедиції належить з'ясувати, наскільки це небезпечно для країн Чорноморського узбережжя і Євросоюзу, на якій глибині розкладаються ці хімічні сполуки, море саме очищає себе чи ні. В рамках проекту ми розширили базу даних, яку створює Міністерство екології та природних ресурсів України", - розповів керівник проекту EMBLAS Ярослав Слободник.

Експедиція триватиме до 7 вересня. 6 вересня MARE NIGRUM зайде до Одеси для передачі в лабораторію частини проб. Решта проби будуть доставлені 7 серпня в Констанцу. Потім отриманий матеріал передадуть в лабораторії Європи.

Нагадаємо, в акваторії Одеського порту з'явилися велечезні плями.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса