Якими рекордами дивували жителі Одещини Україну і світ в 2017-му (ФОТО, ВІДЕО)
В Одесі та області були встановлені десятки рекордів, які потрапили до Національного реєстру рекордів України, а на один об'єкт звернули увагу навіть представники Книги Гіннесса
Depo.Одеса вирішив пригадати, чим прославилася Одещина протягом 2017 року.
Рекорди на Миколая
Зовсім нещодавно, 19 грудня, на день Святого Миколая, у райцентрі Доброслав за один день зафіксували одразу три рекорди: найбільші в Україні парад Святих Миколаїв, новорічну ялинку з олівців та пам'ятник Біблії. До параду залучилися 815 мешканців селища – від дітлахів до літніх людей. Зауважимо, що минулого року доброславці теж вийшли на парад Миколаїв – тоді представники Реєстру рекордів України нарахували 673 учасників.
Вулицями Доброслава пройшли понад 800 Святих Миколаїв
Фото: Facebook/Людмила Прокопечко
Ялинку з олівців теж будували майже всім Доброславом. Коли у ініціаторів акції не вистачало матеріалу, вони звернулися у соцмережах до мешканців селища з проханням про допомогу і завдяки цьому новорічну красуню вдалося завершити. Загалом на ялинку використали 23 124 олівці.
На ялинку олівці збирали всім селищем
Фото: Facebook/Людмила Прокопечко
Що стосується найбільшої Біблії, то її встановили у селищі ще у листопаді, але реєстрацію рекорду провели теж 19 грудня. Офіційно цей арт-об'єкт називається "Десять заповідей". Автори об'єкту — скульптор Віталій Квак і коваль Освальдо Іскерго Фрага.
Представник Національного реєстру рекордів провела вимірювання розмірів книги
Фото: Facebook/Людмила Прокопечко
Слід додати, що доброславськими рекордсменами зацікавилися навіть іноземні ЗМІ.
Гігантські смаколики
Вражала Одещина і рекордними за розмірами ласощами. Останнє досягнення було зафіксоване теж у день Святого Миколаїва – Гігантський 3D-пряник вагою понад півтони та розміром у 18 квадратних метрів. Виготовили смаколик одеські кондитери, а презентація та фіксація рекорду відбулася під час міського свята на Думській площі. Виріб не випадково назвали саме 3D-пряником, бо це не звичайний випечений смаколик, а величезна інсталяція, яка представляє собою містечко з будинками, деревами та іншими міськими об'єктами.
Пряникова Одеса привела у захват гостей свята
Фото: Департамент культури та туризму Одської міськради
А найвищою фігурою із ласощів став двометровий кухар, якого у липні виготовили кондитери однієї одеської майстерні, розташованої у центрі міста. На створення шоколадного гіганта було використано майже 40 кілограмів ласощів. Щоб створити таку величезну фігуру, майстри ліпили окремо кожну частину тіла, а потім з'єднували деталі у єдину "людину". Реєстрацію рекорду провели у Всесвітній день шоколаду, 11 липня.
Цей кухар має "зріст" 2 м 4 см
Фото: Думська
Ще один смаколик, який вразив Україну, – величезний торт-яйце, виготовлений майстрами Роздільної напередодні Великодня. Висота "писанки" сягає 180 см, ширина -120 см, а вага – 850 кг.
Таку писанку в Україні ще ніхто не виготовляв
Нагадаємо ще один рекорд, пов'язаний з їжею: у Балті на День міста, 6 жовтня, накрили найбільший святковий стіл. До встановлення рекорду залучилися господині з усього міста. Довжина святкового столу, на якому стояли національні страви, сягала понад 140 метрів.
Величезні статуї
Майже рік тому, у січні 2017-го, у місті Подільську зліпили сніговика заввишки у 7 метрів. На його виготовлення було використано близько трьох тонн снігу.
Зліпила сніговика молодь Подільська
Фото: Соцмережі
А ось наступний витвір – статуя чабана 16,43 метра заввишки – зацікавила представників Книги рекордів Гіннесса. Для виготовлення гігантського пастуха у бесарабському селі Фрумушиця-Нова було використано 152 кубометри лабрадорита – високоякісного матеріалу, який використовується в монументальній архітектурі. Чабана у Фрумушиці-Новій встановили не у 2017 році, а раніше, проте представникам Книги рекордів Гіннессу знадобилося чимало часу, щоб пересвідчитися, що український чабан є дійсно найвищим у світі.
Автором найвищої статуї пастуха є засновник комплексу Фрумушика-Нова Олександр Паларьєв
Фото: Книга рекордів Гіннесса
Спортсмени-рекордсмени
Чотирирічний одесит Дмитро Кузьмінов у віці трьох років і дев'яти місяців потрапив до Книги рекордів України як наймолодший тенісист країни. Після цього хлопчика запросили до Сполучених Штатів. А почав займатися тенісом Дмитрик ще у два роки.
У теніс Дмитрик прийшов коли йому було два роки
Фото: Думська
Священик-силач з села Кубей Болградського району Віктор Кочмар на міжнародному чемпіонаті II BEAST CHAMPIONSHIP, що проходив в Києві, підняв штангу 83 кг на біцепс стоячи, тим самим встановивши рекорд України.
У День фізкультури і спорту, 9 вересня, був встановлений ще один спортивний рекорд – найбільша кількість учасників з виконання вправи "планка". Біля пам'ятнику Дюку представники Реєстру рекордів України нарахували 777 людей різного віку, які протрималися у планці 10 секунд.
І малі і дорослі справилися зі завданням
Фото: Пушкінська
Фото на головній Facebook/Людмила Прокопечко
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса