Політична Одеса: "Погані Гени", злиті соратники та хитрість Урбанського

Перша половина 2019 року ось-ось мине, тож є гарна нагода підвести політичні підсумки цього часового відрізку. Тим більше, що в Одесі вже відбулося чимало цікавих подій, які свідчать про системні зсуви в одеському політикумі

Політична Одеса: "Погані Гени", злиті со…

Depo.Одеса розбирався у тому, яка політична ситуація на даний час склалася в Одесі та чим переймаються одеські політики та чиновники різних рівнів.

Безумовно, ті чи інші політичні події, які зараз відбуваються в Одесі, напряму пов’язані із президентськими виборами, що кардинально змінили розклад сил та сформували нову повістку для людей, які займаються політикою. Багато хто з політиків "перевзувся" та перефарбувався на льоту і готовий продовжувати свою кар'єру з тими, хто допоможе їм отримати владу. Головною подією, звичайно, став вихід партії мера Геннадія Труханова на всеукраїнський рівень. Саме на базі "Довіряй ділам" була сформована так звана "партія мерів", яку очолили міський голова Харкова Геннадій Кернес та власне сам Труханов. У народі в неї швиденько з’явилася назва "погані Гени". Заради виходу на всеукраїнський рівень одеський мер дозволив перекласти назву партії на українську та замінити червоно-білі кольори на модні нині зелено-жовті.

Логотиа партії Труханова-Кернеса змінив кольори Фото: Facebook/Довіряй ділам

Таким чином, з'явилася партія в кольорах Одеси та Харкова, куди включили купу мерів інших міст – від Донеччини та Закарпаття. "Довіряй ділам" задекларувала самостійний похід до Верховної Ради, проте перші ж соціологічні опитування швиденько охолодили запал "поганих ген" – "Довіряй ділам" не набирає навіть 1%. Саме тому почалися переговори із іншими політичними силами на предмет об’єднання. Причому йшлося про входження союзників до складу "довіряйок", але врешті решт все завершилося пшиком, тобто поглинанням одесько-харківської політичної сили "Опозиційним блоком". Труханов отримав високе четверте місце у списку, яким він, вочевидь, користуватися не буде, адже і раніше заявляв, що за будь-яких результатів виборів залишиться на посаді мера Одеси. 

У Харкові провели об'єднаний з'їзд "Довіряй ділам" / Фото: Facebook/Довіряй ділам

Таким чином, спроба Труханова вивести свою партію на всеукраїнський рівень завершилася неоднозначно. З одного боку, чисто одеський бренд пішов по країні та став відомий в усіх регіонах, з іншого – "Довіряй ділам" швидко розчинилася в "Опозиційному блоці", розчарувавши багатьох симпатиків з Одеси і Харкова. Які мріяли про власну оновлену політичну силу, а не на поглинання із сумнівними перспективами, адже за результатами соцопитувань "Опозиційний блок" навіть посилений "поганими генами", в Верховну Раду не потрапляє. 

Також слід зазначити, що черговий похід Геннадія Труханова у велику політику (раніше він обирався народним депутатом від "Партіїї регіонів") знову звів його із колишніми однопартійцями. Ще у березні під час візитів колишнього президента одеський мер соловейком співав про те, що з усім, пов’язаним із діяльністю Петра Порошенка, в Одесі все добре, а теперь знов йде у лавах тих, хто був в опозиції до колишнього Гаранта, та ще й має відверту проросійську позицію. Раніше у мережі "гуляла" інформація, що до списку "Довіряй ділам" потрапили колишні екс-регіонали Сергій Ківалов, Антон Кісе, Віталій Барвіненко та інші. Проте згодом, видно, кандидати подивилися на рейтинги партії двох Ген та зрозуміли, що їм нічого "не світить", якщо підуть під прапорами "довіряйок", та один за одним почали реєструватися на парламентські вибори у якості самовисуванців. Хоча плани у Труханова були великі. Наприклад, у Приморскому районі Одеси від команди мера мав балотуватись голова Приморської райадміністрації Марат Корольов, проте в останній момент його "зняли", щоб розчистити місце Ківалову. Останній вже подав до ЦВК документи, але не від партії "Довіряй ділам", а як самовисуванець. Така сама ситуація і в Малиновському районі, де молодого, активного та рейтингового Олександра Шеремета "принесли в жертву" нардепу Геннадію Чекіті, який теж пішов до Ради у якості самовисуванця.

Ківалов подав документи у ЦВК як самовисуванець/ Фото: Facebook/Сергій Ківалов

На останній сесії Одеської обласної ради депутати запропонували голові Анатолію Урбанському залишити свою посаду, на що той заявив, що депутати займаються популізмом та продовжив вести сесію. І хоча раніше подейкували, що Урбанський піде у Раду під знаменами  "Довіряй ділам", він, як і інші кандидати, подав до ЦВК документи у якості самовисуванця. Варто зауважити, що останні півроку він не проводив засідань облради, щоб не отримати від депутатів "гарбуза", тобто недовіри – інформація про це активно обговорюється не лише у журналістському середовищі, але й у політикумі.

Серйозні зміни є й серед представників демократичного табору. Наступні вибори мають представити виборцеві нову політичну силу – партію Святослава Вакарчука "Голос". Якщо на національному рівні ця структура активно набирає бали, то на регіональному її позиції поки що досить хиткі. В той же час, інші партії активно посилюються. Так, "Українська стратегія Володимира Гройсмана" отримала дуже сильний багнет"" – депутата міської ради Анну Позднякову, яка раніше входила до складу "Самопомлочі". Одна з найактивніших депутаток міськради раніше заявила, що залишає політсилу Андрія Садового через відсутність політичних перспектив. 

В той же час, інший колишній представник "Самопомочі" Олександ Борняков очолив обласний виборчий штаб партії "Голос" – він був обраний депутатом міськради, був її лідером та добровільно залишив цей пост заради навчання у Сполучених Штатах Америки. Отримавши диплом, повернувся і тепер формує команду "Голосу". Можна очікувати, що до структури Вакарчука примкнуть відомі одеські демократи-майцданівці.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme