"Пахлава, креветки, пиво": Як заробити влітку в Одесі, не маючи фаху

Хтось до Південної Пальміри їде влітку на відпочинок, а хтось - на заробітки. Нерідко і самі одесити, зокрема студенти та школярі, підшукують на літній час якусь роботу

"Пахлава, креветки, пиво": Як заробити в…

Сайти оголошень майорять різноманітними пропозиціями: потрібні офіціанти; люди, що роздаватимуть флаєри, "топтуни" по морському узбережжі, які викрикуватимуть: "Пахлава, креветки, кукурудза, пиво…" Depo.Одеса поцікавився, скільки платять за таку роботу та чи платять взагалі.

Без офіціозу

Ні для кого не секрет, що часто роботодавці офіційно не працевлаштовують не тільки сезонних працівників, але і людей, котрі роками працюють на підприємстві. Так що треба бути готовим до того, що ніхто запис до трудової книжки не робитиме і податки за робітника не платитиме. Звичайно, це незаконно, проте якщо робота потрібна, а діватися нема куди, треба бути готовим до того, що обіцяних грошей ніхто не заплатить. Та й на майбутню пенсію це ніяк не вплине. Тому перш ніж погоджуватися на роботу, варто почитати хоча б відгуки на форумах про роботодавця або ж поспілкуватися з людьми, які вже працюють чи працювали на цій роботі.

У таких випадках, коли працевлаштування неофіційне, краще договоритися на щоденну або щотижневу виплату зарплатні. Принаймні, якщо робітника начальник і "кине", то буде не так образливо.

Від реалізатора до бармена

Часто на сезону роботу необхідні працівники, які не мають спеціального фаху, - це, наприклад, стосується реалізаторів, офіціантів, промоутерів та інших. Проте нерідко роботодавці вимагають від кандидатів мати певний досвід роботи. Якщо ж такого досвіду немає, то і на високу плату сподіватися не доводиться.

Depo.Одеса проаналізував оголошення з різноманітних сайтів. Ось яку зарплатню пропонують працівникам в Одесі.

Один з найпопулярніших напрямів в оголошеннях - робота у ресторанному бізнесі. Офіціантам, поварам, барменам та іншим робітникам кухні пропонують сезонну роботу з житлом та харчуванням під час робочих змін. При цьому роботодавці обіцяють добре платити: так, повару пропонують від 300 гривень на день до 20 тисяч на місяць, а його помічнику - 4,5-6 тисяч за місяць. Зарплатня офіціанта складає від 200 грн на день до 10-20 тисяч на місяць, посудомийкою можна влаштуватися за 6-10 тисяч гривень за місяць, а бармену пропонують до 15 тисяч гривень за місяць роботи.

Триває набір і покоївок до різноманітних готелів, які пропонують зарплатню у розмірі 4-9 тисяч гривень на місяць. На пару тисяч більше обіцяють платити адміністраторам.

Біч-боям, які з ранку до ночі працюватимуть на пляжі, обіцяють платити від 300 гривень за зміну, а реалізаторам кукурудзи, пахлави та інших смаколиків зазвичай платять залежно від кількості проданого товару, тому за день можна заробити і 100 гривень, і 300, а за словами авторів оголошень, наполегливіші навіть отримують 500-1000 гривень за зміну. Проте це скільки і як треба бігати, щоб заробити ці гроші - не кажуть.

Попрацювати аніматором можна за 4-6 тисяч грн/міс., а можна знайти роботу і за 8-12 тисяч.

Ось ще декілька вакансій, які Depo.Одеса знайшов на просторах Інтернету. Наприклад, деяким роботодавцям потрібен працівник на фотозону, що має уявлення про роботу дзеркальних фотоапаратів і навички у фотографії. За роботу на Дерибасівській платити обіцяють 8-20 тисяч гривень. Актору, що працюватиме у квест-кімнаті, залежно від кількості ігор, готові виплачувати 5-10 тисяч грн/міс. Промоутеру, який роздаватиме флаєри та спілкуватиметься з туристами, деякі роботодавці обіцяють 100 гривень за годину, інші до - 6-8,5 тисячі на місяць.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme