Як у Путіна вирішили розкачувати Одещину болгарами

Посіпакам російського режиму українська Одещина не дає спокійно спати

Як у Путіна вирішили розкачувати Одещину…

Сьогодні видання, володіння яким приписують відомому своєю палкою пристрастю до Росії та Путіна одеському екс-нардепу Ігорю Маркову,  оприлюднило інформацію про те, що, нібито, один з "провідних" кандидатів в президенти Болгарії, екс-головнокомандувач ВПС країни Румен Радєв підтримав ініціативу болгарської громади України про створення в Одеській області територіальної автономії болгар. Як зазначило видання Маркова, Радєва переконаний, що його співвітчизники зараз зазнають нападок від радикально налаштованих українських націоналістів.

Щоправда, повідомлення про якісь конфлікти націоналістів з представниками болгарської общини ніде не проходили. До того ж, підтвердження слів Радєва в болгарському сегменті Інтернету також не знайшлося, але стало відомо, що цей новоспечений політик зовсім не є "одним з основних кандидатів на пост президента Болгарії", як про це пише одеське видання. Так, він і відомий своїми заявами, але як одіозний і, до тогож, зовсім не "прохідний" політик.

Раніше генерал Радєв заявляв, що Болгарія зробила стратегічну помилку, оголосивши Росію "ворогом в тій чи іншій мірі". За словами політика, "Болгарії необхідно мати незалежну позицію у зовнішній політиці, Болгарія повинна слідувати своїм інтересам". Саме ця заява зробила його більш-менш відомим та породила "глибоку занепокоєність" у Вашингтоні і Брюсселі щодо здатності Росії впливати на політику в області енергетики і оборони у східній частині Євросоюзу.

Але тут слід повернутися до України і звернути увагу на те, хто може стояти за такими "новинами" з-за кордону. Як вже повідомлялося, за легендою, ініціаторами створення в Одеській області територіальної автономії  болгар стала болгарська громада України. А президентом Асоціації болгар України є ніхто інший, як одеський нардеп Антон Кіссе, відомий своєю жагою до об’єднання з Росією. Скажімо, нещодавно він, не зважаючи на окупацію Росією Криму та ведення нею бойових дій на українському Донбасі, взагалі закликав Кабмін і ВР до відновлення економічних зв'язків з країною-агресором.

Ймовірно, заява представнків болгарської громади України про права на територіальну автономію в Бесарабії "для захисту власних інтересів" є саме заслугою Кіссе. В очі кидається і те, що "московські друзі", які традиційно приділяють багато уваги Одесі та області, підтримуючи будь-які сепаратистські ініціативи в регіоні, вирішили і сьогодні не міняти тактику, яку запровадив їхній покровитель Володимир Путін – волати на увесь Всесвіт про "ущємлєніє" російсько-, болгаро-, чи ще якихось мовних верств населення. Не дивно, що найгучніше пісні про світле майбутнє і дружбу з Росією співають саме проросійсько налаштовані політики Одещини.

Примітно, що ще кілька років тому у Путіна планувалося створення "Бессарабської народної республіки" на Одещині, створення якої пов'язували з іменем депутата від групи "Відродження" Віталієм Барвіненком. Але тоді спецслужби України спрацювали на випередження, затримавши колишню помічницю Барвіненка, журналістку та піарницю Олену Гліщінську (Романову) після другого форуму "народної ради Бессарабії", який відбувся в одеському ресторані "Монте Крісто".

Як тоді зазначало місцеве видання "Южный курьер", під час огляду змісту телефону Гліщінської у особистому листуванні було виявлено спілкування з замовниками з Москви. Пізніше, завдяки наданій інформації Держприкордонслужби, з'ясувалося, що Гліщінська зі своїм керівником виїжджали до Москви. Враховуючи політичні відносини між Росією та Україною, цей факт наводить на роздуми про те, що ці двоє отримували в російській столиці інструкції, а не їздили домовлятися про встановлення миру. В СБУ навіть є інформація про отримання помічницею нардепа Барвіненко 10 тисяч доларів на розвиток проекту "Бессарабська Республіка". З часом росіяни обміняли Гліщінську на українських громадян. Здавалося б, для чого Росії громадянка України, і чому вона варта обміну на кількох українців, які потрапили на Росії під репресії путінського режиму...

Після того, як росіянам не вдалося заснувати "Бесарабську республіку" у південному регіоні України, який, слід звернути увагу, межує з підконтрольним Росії Придністров'ям, прихильники "русского міра" серед народних депутатів України з Одещини, немов доморощені кулінари, всіма силами намагаються просунути місцевому населенню ідеї сепаратизму під різними "соусами". Одним з таких проектів є проект створення "економічної зони порто-франко" на Одещині. У Ківалова навіть створили депутатську групу для просування ідей "порто-франко" в Одесі, тим самим фактично не приховуючи бажання дестабілізувати ситуацію не тільки в Одесі, але й в Миколаєві і Херсоні. І знову ж таки: у цій групі засвітилися доволі одіозні русофіли Одещини – нардепи Микола Скорик, Олександр Пресман, Вадим Рабинович. В перших лавах там же стоїть і Кіссе, який, судячи з усього, вирішив паралельно просувати свій проект відокремлення Одещини чи хоча б її частини.

Хоча у Порошенка майже звели нанівець ініціативу екс-"регіоналів", нібито доручивши профільним міністрам - фінансів, економіки та інфраструктури – у "визначений законодавством час" вивчити суть питання, сьогодні ми все-одно бачимо, що місцеві "князьки" залюбки зроблять все можливе, аби стати повноправними Захарченками та Плотницькими в Одеському регіоні.

Якщо бути відвертим, то у цих планів навряд чи є майбутнє, але з оглядом на систематичність у вкиданнях подібних проектів "порто-франкістів" та "автономщиків" в маси, владі, щоб не втратити доволі ласий одеський регіон, слід хоча б іноді звертати увагу на поведінку місцевих латентних сепаратистів і жорстко припиняти навіть словесні зазіхання на цілісність України. А всім "ущемльонним" хочеться порадити їхати на Росію і там засновувати свої "автономії".

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme