Літаючий корок, фейєрверки та оковита: Як не потрапити від новорічного столу до лікарні

Новий рік для лікарів свято, тілько коли вони у цей день вихідні, а ті, хто чергують у лікарнях та травмпунктах, вимушені приймати святкувальників із різними діагнозами та ставити їх на ноги

Літаючий корок, фейєрверки та оковита: Я…

Всі свята, а особливо Новий рік, українці люблять відзначати з великою кількістю їжі та алкоголю, після якого багато хто вважає себе якщо не Суперменом, то уж точно якоюсь людиною зі сверхздібностями. Вдаривши у голову, оковита нерідко присипляє мозок і штовхає людину на різноманітні подвиги. Аби зустріти Новий рік без шкоди для свого здоров'я, варто притримуватися декілька не складних порад. А коли вже щось трапилося, не зволікати, а надавати допомогу постраждалому та, у разі необхідності, звертатися до медиків. Depo.Одеса підготував невеличку добірку слушних порад на всякі випадки.

Не в бров, а в глаз

Нерідко до лікарень у новорічну ніч потрапляють люди, яким поцілив в око корок від шампанського. І причина тому - проста необережність. Тож, відкорковуючи пляшку пінного напою треба намагатися не направляти її у бік своїх рідних та друзів і тим паче цілити у себе. Краще зробити дірку у стелі, ніж залишити когось без ока.

Порада. Коли корок вдарив в око рекошетом, не треба терти його, достатньо промити і дати йому спокій. Коли ж є набряк, кровотеча, або травми ока, варто поквапитися та викликати "швидку".

Не все корисно, що до рота полізло

Кожна господиня намагається цими днями приготувати щось особливе і, головне, побільше. На новорічному столі купа жирного, смаженого та гострого, на яке люди накидаються, як з голодного краю. Навіть ті, що до цього притримувалися здорового харчування або вимушені були сидіти на дієті, призначеній лікарем, кажуть: "Один раз живемо, чому й б ні", і накладають повні тарілки олів'є, какчкаи з яблуками та інших смаколиків. Проте така обжерливість не рідко закінчується лікарняним ліжком, кілометровими чергами до аптек та літрами ліків, які заливають у тіло бажаючих гарно поїсти.

Порада. Святкуючи, варто знати міру. Медики радять не вживати багато жирної їжі і коли лікар призначив дієтичне харчування, то притримуватися його навіть у новорічну ніч. У час Інтернету можна знайти різноманітні рецепти страв, які можуть прикрасити святковий стіл. А коли вже таки стало зле, не треба чекати, коли закінчаться святкові дні, можна і зараз звертатися по допому до медиків.

"Фейєрверк" діагнозів

Не запустити у новорічну ніч фейєрверк або салют багато хто вважає моветоном. Проте нерідко нещасні випадки трапляються саме під час запуску піротехнічних засобів. Це й опіки, й різноманітні травми, наприклад, відірвані пальці, й інші різні "приємності".

Порада. Фахівці ДСНС наголошують, що такі атрибути свята варто купляти тільки у спеціалізованих точках продажу. Окрім того, перед запуском фейєрверку треба обов'язково читати інструкцію. Немає на упаковці інструкції - не ризикуйте, навіть не купляйте такі товари. Коли таки стався нещасний випадок, варто одразу звертатися до медиків.

Похмільний ранок

З приводу похмілля існує чимало анекдотів та жартів, але тим, хто вночі перебрав оковитої, не до сміху.

Порада. Щоб зменшити наслідки нічного гуляння або навіть попередити їх, медики радять обов'язково заїдати і не багато пити спиртних напоїв. Боротися з похмільям важко, бо голова гудить, як церковний колокол, і не хочеться нічого робити, але є таке слово - "треба". По-перше, медики радять пити побільше негазованої рідини, це може бути сік, розсіл. По-друге, можна прийняти знеболювальне або спеціальні ліки, які допоможуть організму перебороти цей стан. По-третє, варто з'їсти чогось, наприклад, тепленького супчику.

Фото на головній: pixabay.com

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme