ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Яблучний Спас святкують в Одесі

Великий день святкують православні одесити
Depo.
19 серпня 2015 13:20
ФОТО: depo.ua
Яблучний Спас святкують в Одесі
Яблучний Спас святкують в Одесі

Сьогодні, 19 серпня, у православних свято - Яблучний Спас. По церковному ж календарі це велике двунадесяте свято - Преображення Господнього, пише Depo.Одеса.

Яблучним Спас називають тому, що у Візантії в цей день освячували колосся пшениці та виноградні грона - ті плоди, які під час літургії втілюються в Тіло і Кров Христові. У більш північних країнах же освячення винограду було замінено освяченням яблук. Звідси свято отримало назву "Яблучний Спас".

Дозрівання плодів - образ майбутнього перетворення світу. Освячуючи плоди в день Преображення, Церква висловлює сподівання, що всі земні труди висвітлені благодаттю Божою. За традицією і зараз на Преображення Господнє наприкінці Божественної літургії здійснюється освячення яблук та інших плодів.

Цим і займаються сьогодні православні одесити - святкують та освячують плоди та квіти. За традицією в цей день також пекли пироги з яблуками, варили яблучне варення, компоти, пригощали рідних, близьких, сиріт, незаможних. Лише потім їли приготоване самі.

Більше новин з життя одеситів можна знайти на Depo.Одеса