Відомий угорський марафонець добіг з Німеччини до Одещини

Спортсмен розпочав свій забіг 21 вересня біля витоків Дунаю і весь цей час біжить уздовж річки

Depo.
7 грудня 2017 09:00
ФОТО: depo.ua

Марафонець з Угорщини Пал Гідвейгі-Устош 5 грудня перетнув український кордон в Одеській області. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на "Траса Е-95".

47-річний легкоатлет займається спортом з 12 років. За його спиною - близько 70 супер-марафонів.

"Нам подзвонили з посольства Угорщини в Україні і попросили зустріти марафонця", - заявив Михайло Куванжі, голова сільської ради Орлівки Ренійського району, куди Гідвейгі-Устош добіг 5 грудня до заходу сонця.

Громадянина Угорщини хлібом-сіллю зустріли учні Орловської загальноосвітньої школи.

Спортсмен відразу знайшов спільну мову з жителями села, де в більшості своїй живуть молдавани. Як виявилося, Гідвейгі-Устош народився і виріс в Румунії.

"Мета забігу - привернути увагу світової спільноти до екологічних проблем басейну річки Дунай, яка об'єднує 14 країн Європи", - сказав марафонець. Спортсмен і його соратники кажуть, що Дунай - це стратегічна ріка, яку треба розвивати, вибудовуючи добросусідські партнерські відносини.

Учні та викладачі Орловської школи подивилися фільм про марафоні, що розповідає, як спортсмена зустрічали в країнах Дунайського басейну.

"У свою чергу ми розповіли гостю про наш екологічний парк "Картал", який нещодавно відкрився у селі Орлівка. Це проект спрямований на збереження унікальної екосистеми Українського Придунав'я та розвиток туризму", - зазначив Куванжі.

Спортсмен має намір завершити дистанцію 8 грудня місті Вилкове, де Дунай впадає в Чорне море.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса