Великий та жахливий пластик України: Глобальне протистояння

Целофанові пакети, телефони, ноутбуки, побутова техніка, автомобілі, аксесуари... Практично все, що нас оточує, в тій чи іншій мірі складається з пластика

І настав той момент, коли природа вже не в змозі його "переварити". Мільйони і мільярди тон пластикових відходів забруднюють повітря, моря і океани, міста і лісу. Вони отруюють тварин і рослини, багато з яких вже знаходяться на межі вимирання через пластик, а заодно і нас з вами. І ми боремося з пластикової загрозою, хоча б розділяючи сміття на органіку і неорганіки. Але хіба цього достатньо для перемоги над глобальною проблемою! А що для цього роблять великі корпорації? У Європі та США з цього приводу накопичився вже колосальний досвід. І Україні саме час його використовувати.

Як на Заході?

Ось лише деякі європейські та американські компанії, які активно борються з пластиковими відходами та використовують їх на благо навколишнього середовища.

  • Henkel. До 2020 року компанія планує виробляти 75% своєї продукції з переробленого пластика, тим самим знизивши до мінімуму шкоду для навколишнього середовища.
  • LEGO. Компанія, яка виробляє до 75 мільярдів елементів дитячих конструкторів щорічно, планує до 2030 року перейти на 100% обсяг переробленого пластика при виробництві своїх іграшок.
  • KYOCERA. Це сучасна компанія, яка заснувала кілька заводів для переробки використаних картриджів від принтерів і факсів. Це допоможе зменшити кількість пластику, що відправляється на сміттєві звалища, як мінімум на 10%.
  • Coca-Cola. Вже сьогодні 35% пластика, що використовується при створенні тари і упаковки всім відомого напою від світового бренду Кока-Кола, може перероблятися. До 2020-го року ця цифра має збільшитися до 40%, а до 2030-го року бренд планує перейти на 100% використання вторинного пластика.

Як у нас?

Однією з перших приклад екологічної свідомості українському бізнесу продемонструвала компанія "Сітка Захід". Це найбільший в країні виробник секційних огорож, сітки рабиці, маньє,  канілірованої сітки та іншої продукції огорож з металу. І все це робиться з використанням ... переробленого пластику. На підприємстві отримують бездоганне полімерне покриття, дають друге життя пластиковим відходам і створюють продукт, який більше не зможе нашкодити ні природі, ні людині. І ще це економічно вигідно!

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme