ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Великий Фонтан продовжують забудовувати

Тепер у рамках проекту будівництва з'явилися дві 32-поверхові будівлі
Depo.
11 листопада 2015 19:30
ФОТО: depo.ua
Великий Фонтан продовжують забудовувати
Великий Фонтан продовжують забудовувати

В Одесі на Великому Фонтані замість однієї висотки збираються побудувати дві - в 32 поверхи, пише Depo.Одеса з посиланням на "Вікна Одеса".

Містобудівна рада при муніципальному управлінні архітектури сьогодні схвалила зміни до детального плану території (ДПТ ) в межах вулиць Каманіна, Літературної, Новоберегової, Червоних зорь, провулка Червоних зорь і Фонтанської дороги.

Замовником проекту виступило управління архітектури , розробник ДПТ - ТОВ "Майстер Груп", інвестор - фірма "Будова".

Початковий детальний план території був затверджений на засіданні дорадчого органу 1 квітня цього року. 

Як пояснив автор проекту архітектор Микола Базан, необхідність коригування викликана тим, що інвестор придбав ще одну ділянку, що прилягає до проектованої території.

На ній сьогодні знаходиться невикористана 5-поверхова будівля гуртожитку Юридичної академії. В результаті площа інвестиційного об'єкта збільшилася майже в 2,5 рази - з 0,79 га до 1,7 га. Це дало можливість "оптимізувати об'ємно-планувальне рішення у бік зменшення площі забудови та антропогенного навантаження".

Новий проект передбачає будівництво не одного 3-секційного 24-поверхової будівлі, а двох окремо стоячих 32-поверхових будівель.

В результаті площа забудови складе 0,328 га (приблизно одна п'ята від загальної лощадей ділянки) замість 0,216 га, площа озеленення - 0,756 га (замість 0,268 га). Кількість квартир збільшиться з 540 до 802.

Більшість з них - 450 - будуть однокімнатними, 288 - двокімнатними, 64 - трикімнатними. Розраховані будинку на 2 тис. 5 жителів (замість 1 тис. 100). Загальна площа квартир складе 58,9 тис. кв. м замість 44 тис. 967 кв. м.

Підземний паркінг розрахований на 388 машиномісць для мешканців і 89 - гостьових. При цьому передбачені варіанти збільшення кількості машиномісць. Також архітектор передбачив модернізацію окремих ділянок дорожньо- транспортної системи та організацію велосипедного руху - від 5 ст. Великого Фонтану по вул. Червоних зорь або по кордонів провулку і центральній алеї скверу Шклярука до Траси Здоров'я.

Члени містобудівної ради позитивно відгукнулися про даний проект.

Сергій Графів назвав його "потрібним і правильним рішенням", Володимир Глазирін висловив думку, що ці будівлі "поліпшать морський фасад міста", а рецензент В'ячеслав Зірчук вважає, що новий проект краще попереднього.

Разом з тим, на засідання прийшли власники малоповерхових будівель, розташованих на ділянці, висловилися про проект негативно. Вони вважають, що 32-поверхові будівлі "задавлять" їхній будинок. Члени містобудівної ради запропонували одеситам обговорити це питання на громадських слуханнях.

Більше актуальних новин з життя одеситів можна прочитати на Depo.Одеса