В Українській Бессарабії розквітли червонокнижні квіти
Зазвичай пізньоцвіт анкарський розквітає у лютому, проте, за словами фахівців, судячи із стану квітів, деякі з них почали квітнути ще у грудні
Біолог та співробітник Нацпарку "Тузлівські лимани" Іван Русєв на своїй сторінці у Facebook розповів про те, що на території парку розквітла рідкісна унікальна квітка, занесена у Червону книгу України. Про це повідомляє Depo.Одеса.
Пізньоцвіт анкарський або, як його називають місцеві, брандушки, є одним із найранніших эфемероїдів. Екологи помітили квіти у басейні річки Когильник, неподалік Татарбунар. "Раніше у цих краях ми його реєстрували, тільки починаючи з лютого. А судячи зі стану деяких квіток, можна зробити висновок, що вони заквітли ще наприкінці грудня 2019 року", – пише Русєв.
"Основна загроза рослині – антропогенна трансформація місць його зростання, випас, розорювання і лісорозведення на степових ділянках, надмірне рекреаційне навантаження, збирання з метою продажу, викопування клубнелуковиць. Через протизаконну оранку близько 80% степових ділянок в НПП "Тузлівські лимани", вона зникла. Хоча 30 років тому ми реєстрували цю рослину у прибережних зонах Тузлівських лиманів", – додав еколог.
Нагадаємо, на початку січня в Одесі розквітли проліски та календула.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса