В Одесу на художню виставку "Вразливий стан" приїде директор Британської Ради 

Дев'ять митців із України та Великої Британії покажуть свої роботи у Музеї сучасного мистецтва Одеси з 22 лютого по 31 березня

Планується, що на виставку приїде директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на організаторів.

Назва виставки "Вразливий стан" апелює до політичного, емоційного й соціального контексту, який відображають роботи дев'ятьох митців із України та Великої Британії (Анни Кахіані, Ніколая Карабіновича, Вікторії Миронюк, Дани Венеції, Хелен Фленеган, Джайміні Патель, Мартіма Рамоша, Рікардо Матлакаса, Сюзанни Старк).

Виставка проходить у рамках програми "SWAP: UK/Ukraine". З 2016 року програма має на меті поєднати художників з обох країн та підтримувати їхній розвиток у міжнародному середовищі. Також програма надає художникам час на дослідження й вивчення мистецьких традицій Великої Британії та України.

"Третій рік поспіль завдяки співпраці з нашими партнерами у Великій Британії й Україні нам вдається створювати калейдоскоп взаємовпливів, обмінів і співпраці між культурними середовищами двох країн. На наш погляд, мистецькі дослідження, рефлексії та демонстрація художніми засобами здатності до діалогу й порозуміння між людьми надзвичайно важливі у наш час активних соціально-політичних змін", – вважає директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс.

Куратори виставки зазначають: "Всі учасники у своїх роботах апелюють до стану вразливості, непевності, тривожного очікування змін. Амплітуда цих переживань охоплює як тілесний досвід, емоції, приховані травми, так і глобальні геополітичні виклики: мілітаризацію, відмежування. На виставці буде представлено: відео інсталяції, звукові композиції, графічні твори, тексти, об'єкти, фотографії. Дехто використовував для художніх рефлексій власне тіло, а комусь навіть довелось створити макет танку".
Зазначимо, що серед митців з України, є одеський художник Ніколай Карабінович (нар. 1988). Він працює з відео, текстом, звуком і перформативними практиками. Значний інтерес Карабіновича — у зіткненнях між новими націоналістичними рухами та суперечностями в історичних наративах. Ще один важливий напрямок його роботи — робота з музичним архівом для дослідження змін політичного, історичного і соціального контексту сучасності. Ніколай перебував на резиденції в Ліверпулі протягом листопада-грудня 2018 року.

Виставки відкриється 22 лютого о 19:00 у Музеї сучасного мистецтва Одеси (вул. Белінського, 5). Подальший графік роботи виставки: середа - субота: 12:00-19:00, неділя: 12:00-18:00; понеділок-вівтороки - музей зачинено. Вхід безкоштовний.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Мітки: #виставка