ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В одеському обласному притулку "Світанок" умови проживання дітей визнали катастрофічними (ФОТО)

Брудні вихованці, нестача персоналу, смітник на подвір'ї та купу інших порушень побачили члени інспекції під час перевірки дитячого закладу

Depo.
12 липня 2018 19:49
ФОТО: depo.ua

Сьогодні, 12 липня, відбулася перевірка одеського обласного притулку для дятей світанок. Як повідомляє Depo.Одеса, про висновки перевірки на своїй сторінці у Facebook написав радник голови Одеськоi ОДА з питань захисту прав дітей Артем Поланський.

В області розпочалася перевірка дитячих інстуційних закладів. Одним із перших монітори перевірили обласний притулок "Світанок".

"На жаль, думка всіх членів моніторингу одноголосна - катастрофа", - йдеться у його дописі. Поланський зазначив, що про ситуацію, яка склалася у притулку, було негайно повідомлено керівництво області з проханням вжити оперативних заходів. За його словами, у понеділок, 16 липня, відбудеться екстренна зустріч заступника голови Одеської ОДА з усіма залученими в діяльність притулку. "Мені щиро шкода, що обласний притулок, який підпорядковується обласній службі у справах дітей, прийшов в такий занепад. Установа, яка повинна бути зразково-показовим для всієї області, в дикій кризі", - зазначив радник та розповів подробиці стану притулку та умов, в яких мешкають там діти.

За його словами, на даний час у притулку проживають 44 дитини, з них 17 статусних і 26 з серйозними порушеннями термінів перебування, у деяких термін перебування закінчився понад рік тому. На дві групи працює лише один вихователь. "Звільнився психолог, звільняється дієт-сестра, звільняється бухгалтер. Одна няня на весь притулок, приходить о 16:00. Один кухар, який готує на 46 дітей (без помічників! Нарізати, приготувати, прибрати), щодня і без вихідних і свят. Були дні коли доводилося готувати і вихователям", - розповідає Поланський.

Він зазначив, що діти у притулку - брудні, а у кімнатах брудно та не прибрано. Немає іграшок, навіть у малих діточок. Також відсутні рушники та туалетний папір.

"Робота з дітьми не ведеться ніяка. За п'ять годин, проведених в притулку, постійно бачили дітей без нагляду. Тепер мені не дивно, чому стільки "втікачів" саме з цього притулку. Повна безконтрольність за діями дітей, наприклад одну з дівчаток через паркан споїли алкоголем бездомні, внаслідок чого та отруїлася", - пише Поланський. Окрім того багато дітей мають травми. У притулку відсутня техніка безпеки: малеча бігає коло автомобіля, що привозить продукти, а на території притулку - напіввідкриті люки та інше. "Безпосередньо на території притулку гори сміття, людських фекалій, порожніх банок з під алкоголю, недопалків", - жахається радник голови ОДА.

Також Поланський розповів про благодійну допомогу, яка надходить до "Світанку". Її багато, проте по документам вона проводиться дуже дивно. "Наприклад, печиво ставиться на прихід по 1 гривні за кг, нова постільна білизна - по 10 гривень. Склади забиті, при цьому діти брудні, а постільну білизну не змінювалося з 2009 року", - пише він. Окрім того, за його словами, десятки іграшок розкидані по всій території притулку в перемішку зі сміттям і відходами життєдіяльності.

Монітори знайшли недоліки й у протипожежній безпеці: вони побачили лише один вогнегасник та порожній пожежний щит. Викликає здивування і те, як надають дітям медичну допомогу: в аптечці знайшли ліки з просроченим терміном.

Depo.Одеса писав, що з одеського притулку "Світанок" наприкінці червня втекла 16-річна дівчина. Перед цим з притулку неодноразово тікали сестри-підлітки.

Очільник Одеської ОДА Максим Степанов минулого року без попередження завітав до дитячого притулку у Березівці та був шокований побаченим. Тоді він оголосив, що дитячі заклади в області перевірять. Дітей відселили до "Світанку", а у березівському притулку розпочали капітальний ремонт.

Більше за життя Одеси та області читайте на Depo.Одеса

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook