В одеській школі-інтернаті діти не отримують необхідне медичне забезпечення

Регіональний представник Уповноваженого в Одеській області спільно з громадським монітором здійснили моніторинговий візит до загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 6 міста Одеси

Під час візиту з'ясувалося, що у закладі існують системні проблеми, від розв'язання яких залежить отримання дітьми належного рівня реабілітаційних послуг. Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Зокрема, в школі-інтернаті немає лікаря-ортопеда, а обласна дитяча клінічна лікарня не бажає укладати угоду з адміністрацією школи-інтернату на обслуговування дітей, вихованців інтернату дитячими лікарями-ортопедами. Зі слів директора інтернату, батьки дітей, які навчаються в інтернаті, за особисті кошти забезпечують консультації дитячого лікаря-ортопеда в інтернаті за потребою та на період поглибленого медичного огляду, що проводиться один раз на рік.

При цьому, для навчання в навчальному закладі батькам необхідно надати довідку з висновками медико-психологічної консультації, лікарів вузької спеціалізації (лікарів-ортопедів) медично-профілактичних закладів за місцем проживання, у якій чітко вказується необхідність навчання дитини саме в цьому навчальному закладі.

Ще одна проблема пов'язана з відсутністю лікаря-фізіотерапевта. У прес-службі зазначили, що низька заробітна платня не сприяє наявності кваліфікованих кадрів для дітей, які потребують лікування та реабілітації у санаторній школі-інтернаті.

Моніторингова група дійшла висновку, що відсутність достатньої кількості кваліфікованих медичних фахівців у загальноосвітній санаторній школі-інтернаті погіршує ситуацію з медичним супроводом дітей, які потребують необхідної спеціальної реабілітації.

За результатами візиту будуть підготовлені акти реагування до Міністерства освіти та науки та Одеської обласної державної адміністрації.

Проте монітори звернули увагу і на позитивні сторони: дітям створено задовільні умови для навчання та реабілітації; з вихованцями у позаурочний час працюють лікар та медичні сестри, інструктори ЛФК, масажисти; надаються фізіопроцедури, що допомагають дітям перемагати сколіози, лордози, порушення опорно-рухового апарату. У школі-інтернаті облаштовано чотири кабінети для масажу, кабінет для фізіопроцедур, в якому функціонують 18 секцій з апаратами різних фізіотерапевтичних напрямків, Є стоматологічний кабінет із сучасним обладнанням, три зали-кабінети для занять ЛФК. Проведено капітальний ремонт та реконструкція великого спортивного залу із сучасним спортивним обладнанням.

Depo.Одеса писав, що в одеських школах встановлений за державні кошти Wi-Fi переховують від учнів.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme