Від Вагнера до Глюка: Чим насолодитися в "Оксамитовий сезон" в Одеській опері

Фестиваль опери та балету збере на дев'ять днів в Одесі зірок світового значення, які представлять на суд глядачів чимало витворів мистецтва

Від Вагнера до Глюка: Чим насолодитися в…
Фото: opera.odessa.ua

У п'ятницю, 30 вересня, розпочинається V Фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері – 2019". Серед гостей: фестивалю Національна опера України з балетом "За двома зайцями"; Національна опера Ізраїлю – вперше на сцені Одеського оперного театру з концертною програмою; зоряні імена артистів з Італії, Англії, Австралії та Німеччини у виставах "Турандот", "Мадам Баттерфляй", "Орфей і Еврідіка"  та у масштабному та яскравому концерті зірок балету просто неба. На одеситів та гостей міста чекають прем’єри, мистецькі відкриття, зустрічі із зірками та багато музики. Depo.Одеса дізнавався, коли та що відбуватиметься. 

30 серпня, п'ятниця 

Відкриття фестивалю "Оксамитовий фестиваль в Одеській опері". Цього дня відбудеться прем'єра опери Р. Вагнера "Лоенгрін" за участю солістів опери, хору та оркестру театру. З цією оперою композитор зробив "перші кроки" в формуванні оперної реформи, які втілилися в повній мірі в тетралогії "Кільце нібелунга".  "Лоенгрін" – перша опера, в котрій Вагнер повністю відмовився від номерної будови епізодів (традиційних арій, дуетів та ін.), замінивши їх сценами наскрізного розвитку. Традиційні арії Вагнер замінює монологами, розповідями; дуети – діалогами, а також вводить систему лейтмотивів, що звучать як в сольних партіях, так і в оркестрі. Вперше композитор замість великої увертюри, використовує коротку прелюдію.

Коли: 18:30. 

31 серпня, субота

Лауреат міжнародних конкурсів піаністів, професор Борис Блох (Німеччина) виконає фортепіанні твори Ф. Ліста, Ф. Шопена, С. Рахманінова у рамках концерту "В силуетах зали: погляд зі сцени". Камерну атмосферу заходу підкреслить обмежена кількість глядачів, що розташовуватимуться на сцені поряд із солістом. 

Коли: 18:00.

1 вересня, неділя

На Театральній площі Одеси, просто неба, відбудеться Odessa ballet-gala "Сlassic&modern" за участю зірок світового балетного мистецтва – солістки Австралійського балету Мельбурна Наталії Куш, провідного соліста American Ballet Theatre, Royal Opera House, Bayerische Staatsoper, Dutch National Ballet Метью Голдінга, солістів Національної опери України – заслуженої артистки України Наталії Мацак, Сергія Кривоконя, провідних артистів балету, хору та оркестру театру.

У програмі – фрагменти з балетів, класичні та сучасні хореографічні мініатюри.

Коли: 20:00.

6 вересня, п'ятниця

Одеський опериний театр представляє прем’єру 209-го театрального сезону – оперу Дж. Пуччіні  "Мадам Баттерфляй".  Партію Чіо-Чіо-сан у фестивальній виставі виконає солістка Національної опери України, народна артистка України Лілія Гревцова. 

Коли: 18:30. 

8 вересня, неділя

На сцені Оперного театру вперше виступатимуть солісти Національної опери Ізраїлю. У концерті братимуть участь провідні солісти театру Алла Василевицькі, Вероніка Брок, Шай Блох; солісти та  оркестр Одеської опери. У програмі концерту прозвучать арії та дуети з відомих опер, романси, народні пісні.

Коли: 18:30.

11 вересня, середа

В Оперному театрі у виконанні артистів балету, солістів опери, хору та оркестру театру відбудеться прем’єра 209-го театрального сезону – балет на музику А. Хачатуряна  "Маскарад".  "Нове "прочитання" балету "Маскарад" відбувається зі змінами у художньому (сценографія та костюми) і хореографічному рішенні, адже новий час потребує використання новітніх технологій, сучасного театрального  рішення – це, в першу чергу, використання фантастичних можливостей "magic mirror" (магічного дзеркала), нитяної завіси, які театр придбав для цієї вистави, з пепрспективою використання в інших постановках", – зазначили у пресслужбі Оперного.

Коли: 18:30

13 вересня, п'ятниця

Глядачі матимуть можливість послухати оперу К. В Глюка "Орфей і Еврідіка" – твір, поява якого ознаменувала початок оперної реформи у XVIII ст. і стала особливою віхою в історії світового мистецтва.  Партію Орфея виконає італійський співак, контр-тенор Раффаеле Пе, якого британська газета "The Times" визнала найкращим серед італійських контр-тенорів сьогодення. Раффаеле є серед найобдарованіших співаків у репертуарі від Recitar Cantando до оперних творів XVIII ст. 

Коли: 18:30.

14 вересня, субота

В Одеській опері виступатимуть артисти Національної опери України з балетом "За двома зайцями" – балетна версія п’єси Михайла Старицького, музика відомого сучасного українського композитора Юрія Шевченка. Масштабні гастролі Національної опери України у рамках Фестивалю мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері" стануть непересічною подією, адже майже 200 артистів з Києва виступатимуть на одеській сцені. 

Коли: 18:30.

15 вересня, неділя

У день закриття фестивалю одеситам та гостям міста покажуть оперу Дж. Пуччіні "Турандот" у постановці німецького режисера Крістіана фон Гьотца. Ця вистава – найскладніша з усіх опер Пуччіні. Вона важка у виконанні, партії двох головних героїв розраховані на видатні голоси. Арія Калафа "Nessum Dorma" ("Ніхто не засне") з останнього акта опери є одним зі стандартів вокального мистецтва для тенорів. Разом з тим, "за чарівністю мелодики, яскравістю і свіжістю гармонії, блиском оркестру, драматизмом, багатством музичної драматургії це – своєрідна енциклопедія музичної майстерності", зазначили у пресслужбі. У виставі братимуть участю відомі італійські виконавці Тіціана Карузо (Турандот), Міна Ямазакі (Ліу), солісти опери, хор, оркестру театру та дитячий хор "Перлини Одеси".

Коли: 18:30.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook