UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Одеській ОДА оприлюднили хронологію подій з аварійним танкером "Делфі"

Голова Одеської ОДА Максим Куций розповів про події навколо танкеру "Делфі" за період з 15 листопада по 28 листопада

В Одеській ОДА оприлюднили хронологію по…

Хронологію подій з аварійним танкером "Делфі" очільник Одещини Максим Куций опублікував на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.Одеса.

У документі йдеться про те, що ще 15 листопада поточного року про танкер-бункирувальник "Делфі"  (під прапором Молдови) надійшла інформація до порту "Південний".  У повідомленні йшлося про те, що танкер перебував у морі з порушенням правил безпеки мореплавства, а також технічний стан судна є незадовільним. Наступного дня танкер перевірили прикордонники та не знайшли порушень прикордонних правил. В той же час, з'ясувалося, що з 14 листопада судно втратило правий якір і стояло лише на лівому. Палива для роботи дизель-генератора на танкері вистачило б лише до 18 листопада, а провізії та питної води – до 1 грудня. На танкері перебували три члени екіпажу, всі громадяни України.

20 листопада о 18:47 судно подало сигнал MAYDAY, який прийняло СКЦ Одеса. За вісім хвилин по тому сигнал SOS з танкеру прийняли у порту "Південний", а о 19 годині створили оперативний аварійний штаб, який почав відслідковувати долю судна. Капітану "Делфі" запропонували допомогу, від якої він відмовився. 

У ніч проти 21 листопада з порту в Очакові вийшов буксир "Gea", який мав відбуксувати аварійний танкер. О 5 ранку він прийшов на місце стоянки "Делфі" та почалися роботи із заведення буксирного канату та його закріплення на танкері, проте канат намотався на гвинт і рятувальну операцію довелося відкласти. У той же час біля танкера перебували пошуково-рятувальні катери. 

"Потім події розвивалися більш стрімко, судно стало знеструмленим. Буксири порту Південний надалі пропонували допомогу. Але капітан так само відмовлявся", – розповів Максим Куций та додав, що врешті решт команда була врятована.

Згідно зі звітом, станом на 28 листопада, виток мазуту призупинений. Екологи щодня моніторять стан морської води у районі аварії танкера. Навколо "Делфі" встановлено 300 метрів бонового огородження, яке допомогає запобігти розповсюдженню нафтопродуктів.

Нагадаємо, вночі 21 листопада стало відомо, що у берегів Одеси зазнає лиха судно. З цього приводу в Одеській ОДА вранці зібрали оперативний штаб. Також з'ясувалося, що судно, що сіло на мілину, виявилося "сірим", власник забороняє екіпажу залишати танкер. Одеські водолази евакуювали весь екіпаж танкера.

Навколо аварійного танкеру "Делфі" на узбережжі Одеси встановили 300-метрове бонове огородження.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme