В одеських храмах, підпорядкованих Москві, залякують парафіян

В православних храмах Московського патріархату збирають підписи з вимогою не передавати Свято-Пантелеймонівський монастир Вселенському патріарху Варфоломію
 

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на парафіян.

Списки збирають у церковних лавках, а віруючим кажуть, що буцімто за договором між українським президентом Петром Порошенко та Вселенським патріархом Варфоломієм, Константинополю можуть відійти одеські церкви.

За джерелами Depo.Одеса, "ноги ростуть" з проросійських ЗМІ. Так, ще 26 грудня на сайті "Вести" вийшла новина "Варфоломію передадуть Межигір'я Януковича та десятки храмів по всій країні", яку масово передрукували російські ЗМІ, розганяючи "зраду". Суть "статті" - президент України Петро Порошенко нібито має намір передати в підпорядкування Константинополю більш десяти православних храмів за те, що Вселенський патріарх Варфоломій надає Томос про автокефалію. У списку - Одеський Свято-Пантелеймонівський чоловічий монастир. Однак парафіянам кажуть, що апетити ростуть - можуть забрати і інші храми.

В Одеській єпархії цю ситуацію не коментують, але священики дійсно закаляні. "Ми не знаємо, про що конкретно домовились Порошенко та Варфоломій, тому не виключаємо можливості, що наші храми відберуть", - розповів Depo.Одеса один з одеських кліриків, який попросив не називати його ім'я.

Фото: monasteries.org.ua

Нагадаємо, на Одещині деякі храми Московського патріархату готові перейти до Православної церкви України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса