ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Одесі впродовж року відзначатимуть сторіччя української революції (ФОТО)

У форматі лекцій науковці розкажуть одеситам, яким цікава українська історія, про різні історичні періоди в минулому України
Depo.
11 січня 2017 15:58
ФОТО: depo.ua
В Одесі впродовж року відзначатимуть сторіччя української революції (ФОТО)
В Одесі впродовж року відзначатимуть сторіччя української революції (ФОТО)

Як передає Depo.Одеса з посиланням на офіційний сайт Українського інституту національної пам'яті, в Одесі прочитають низку лекцій до сторіччя української революції та випустять тематичні календарі.

Просвітницький проект, що розпочався у грудні 2016-го й триватиме впродовж року, спільно реалізують відділ соціокультурної діяльності Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.С. Грушевського та громадська організація "Одесі-600".

В Одесі впродовж року відзначатимуть сторіччя української революції (ФОТО)   - фото 1

У форматі лекцій науковці розкажуть одеситам, яким цікава українська історія, про різні історичні періоди в минулому України, або ж про окремі події чи особистості.

В Одесі впродовж року відзначатимуть сторіччя української революції (ФОТО)   - фото 2

Першу лекцію "Відповідь на запитання: скільки років Одесі?! (спроба абстрагуватися від політики)" прочитав 20 грудня доктор історичних наук, професор кафедри історії України Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Тарас Гончарук. Наступна відбудеться у 20-х числах січня. Її прочитає відомий дослідник, кандидат історичних наук Віктор Савченко. Тема доповіді - "Масони і революція".

В Одесі впродовж року відзначатимуть сторіччя української революції (ФОТО)   - фото 3

На кожен місяць року запланована одна лекція. Серед лекторів – професор, завідувач кафедри історії України ОНУ імені І.І. Мечникова Олена Бачинська, фахівець у галузі археології та історії архітектури, кандидат історичних наук Андрій Красножон.

В Одесі впродовж року відзначатимуть сторіччя української революції (ФОТО)   - фото 4

Також співробітники бібліотеки за підтримки ГО "Одесі-600" планують видати серію календарів із портретами й короткими розповідями про політичних і громадських діячів, які брали участь у подіях Української революції 1917-1921 років в Одесі. До першого – уже виданого – випуску увійшли такі постаті, як Петро Климович, Іван Липа, Іван Луценко, Всеволод Змієнко, Михайло Омелянович-Павленко, Володимир Чехівський, Сергій Шелухін, Євген Чикаленко.

В Одесі впродовж року відзначатимуть сторіччя української революції (ФОТО)   - фото 5

Ідея належить професорові Тарасу Гончаруку. Він разом із доктором історичних наук, професором кафедри історії України історичного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова Т. Вінцковським і кандидатом історичних наук І.  Стамболом є авторами анотаційних текстів. Дизайнерське оформлення художниці Ірини Макарчук.

В Одесі впродовж року відзначатимуть сторіччя української революції (ФОТО)   - фото 6

Презентують календарі в Одеській національній науковій бібліотеці у березні цього року.

В Одесі впродовж року відзначатимуть сторіччя української революції (ФОТО)   - фото 7

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса