ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Одесі визначили чемпіона черед "гуглістів"

Турнір з пошуку інформації проводять вже четвертий рік поспіль
Depo.
18 квітня 2016 10:35
ФОТО: depo.ua
В Одесі визначили чемпіона черед "гуглістів"
В Одесі визначили чемпіона черед "гуглістів"

Кіберзнатоків і спритних користувачів пошукових систем визначали в Одеській національній академії харчових технологій, пише Depo.Одес з посиланням на "048.ua".

В Одеській національній академії харчових технологій провели турнір з пошуку інформації в Інтернеті. Учасникам змагань потрібно було за 2 години знайти відповіді на 17 запитань. Свої сили у вирішенні завдань і пошуку інформації спробували 58 студентів.

Кращим "гуглістом" став студент 4 курсу факультету інформаційних технологій і кібербезпеки Вадим Кота: він зумів знайти відповіді на 15 питань з 17. Кращий "кіберзнаток" за відмінний результат отримав приз - зовнішній накопичувач ємністю в 500 Gb.

Турнір проводять вже четвертий рік поспіль. Ініціатором і постійним організатором виступає кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки. Змагання кіберзнатоков і пошукачів - унікальне для Одеси. Чемпіон з пошуку інформації в Інтернеті повинен вирішити логічні задачки, і тільки в результаті цього, отримавши орієнтири, може шукати в мережі остаточну відповідь. При визначенні переможця враховується і швидкість виконання завдань, і точність рішення.

"Головна мета проведення такого турніру - спонукати студентів до розвитку, розвивати пошукові та логічні навички, вміння будувати пошукові запити. Багато студентів після турніру самостійно поглиблюють свої знання в тих питаннях, які не змогли розгадати, що дозволяє сподіватися на розширення їх кругозору", - розповів старший викладач кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки Денис Попков.

Завдання - непрості, каверзні.

"Гуглістам" потрібно відповісти на запитання з різних галузей: географія, література, техніка, історія. Кожне питання прописаний так, що кінцеву відповідь визначався по ланцюгу проміжних пошукових запитів.

Для прикладу наведемо один з питань:

"Є місце на планеті, звідки "янкі" дивляться на землі країни горілки, ведмедів і багатьох національностей з відстані в 4 кілометри, при цьому там у них ціле поселення з будинками і технікою. У формі який геометричної фігури побудований вертолітний майданчик у цьому поселенні?"

Хід рішення повинен бути наступним: янкі - значить, мова про США, горілка і ведмеді - про Росію. Потім ті, хто не пам'ятають напевно шкільний курс географії, по карті визначають місце на земній кулі, яке підходить під зазначені параметри. Виявляється, в Беренговом протоці є острова Діміона - один належить Росії, а інший - США. Відстань між ними становить 4 кілометри. А далі потрібно використовувати сервіс Google для перегляду космічних зйомок і при наближенні острова, що належить США, розгледіти вертолітний майданчик у формі хреста (або плюса).

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса