ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Одесі та області очікуються масові перейменування вулиць

В цьому місяці закінчуються півроку, відведені законом про декомунізацію на перейменування назв населених пунктів, вулиць, провулків та інших об'єктів
Depo.
4 листопада 2015 08:23
ФОТО: depo.ua
В Одесі та області очікуються масові перейменування вулиць
В Одесі та області очікуються масові перейменування вулиць

В цьому місяці, 21 листопада, закінчуються півроку, відведені законом про декомунізацію на перейменування назв населених пунктів, вулиць, провулків та інших об'єктів, пише Depo.Одеса з посиланяям на "Вести".

І якщо в області процес з горем навпіл рухається, то в Одесі явно запізнюються. На думку фахівців, чиновники спробують спустити на гальмах втілення закону в життя, і в кінцевому рахунку цим займеться Верховна Рада.

На Одещині під дію закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки" перейменуванню піддано51 село, три райцентру (Червоні окни, Фрунзівка, Комінтернівське) і два великих міста - Котовськ та Іллічівськ. У самій Одесі ситуація значно простіша, оскільки ще в 90-х мер Едуард Гурвіц повернув більшості вулиць старі назви, а комуністичні нещадно ліквідував. 

В області, де перейменовувати потрібно набагато більше, процес декомунізації йде значно швидше. Відбуваються ініціативні слухання, люди гаряче обговорюють варіанти. Так, частина жителів Червонознам'янки Іванівського району зажадала анулювати результати слухань, які вирішили перейменувати село в Катаржина. На їхню думку, молдавський гетьман Катаржі - негідна фігура. А ось жителі села Жовтневе Любашівського району мирно постановили іменувати його Вишневим. В п'ятницю, 6 листопада, громадські слухання повинні визначити долю Котовська, а ось дивні спроби перейменувати Білгород-Дністровський в Аккерман провалилися - люди не підтримали необов'язкову ініціативу.

Більше новин Одеси та Одещини читайте на Depo.Одеса.