ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Одесі розпочався навчальний семінар для суддів та журналістів

В Одесі розпочався перший з чотирьох навчальних семінарів для суддів та журнаоістів
Depo.
28 вересня 2015 18:33
ФОТО: depo.ua
В Одесі розпочався навчальний семінар для суддів та журналістів
В Одесі розпочався навчальний семінар для суддів та журналістів

У Одесі 28 вересня розпочався перший з чотирьох навчальних семінарів для суддів. Навчання журналістів проходитиме з 24 вересня по 8 жовтня в п'яти містах: Одеса, Київ, Львів, Дніпропетровськ і Харків, пише Depo.Одеса з посиланням на "Одесса Медиа".

Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба реалізує близько сорока проектів, які стосуються широкого спектру питань. У тому числі виборів до місцевих рад-2015. Серед цих проектів, наприклад, семінари-тренінги для журналістів і суддею, онлайн навчання членів виборчих комісій, підготовка соціальних роликів для виборців про майбутні вибори та багато іншого.

"Довіра суспільства до виборів, як до інструменту впливу на владу, є ключовим елементом стабільності в країні. Саме тому у виборчий період роль відповідальної журналістики є особливо важливою, адже ЗМІ можуть допомогти роз'яснити специфіку виборчих процесів, а також допомогти людям зробити свідомий вибір", - вважає Верба.

В Україні на майбутніх виборах на виборчих дільницях буде працювати близько півмільйона людей. Мало хто з них знайомий з Законом "Про місцеві вибори". Більше того, практика минулих років показує, що за кілька днів до виборів склад комісій може помінятися на 60%. Це може призвести до ситуації, коли на дільницях працюватимуть абсолютно підготовлені люди.

Щоб швидко й якісно навчити членів комісій, вже найближчими днями координатор проектів ОБСЄ запустить сайт, що містить промо-ролики, відео лекції, схеми, тексти та анімацію про особливості виборчого процесу, а також посилання на законодавство та постанови Центральної виборчої комісії, які можна буде використовувати в роботі на ділянці.

Інші новини з життя Одеси читайте на Depo.Одеса.