В Одесі розпочали святкувати Хануку
На Приморському бульварі перед пам'ятником Дюку запалили ханукію
У неділю, 2 грудня, розпочалися святкові заходи на честь єврейського свята Хануки, повідомляє Depo.Одеса.
На Приморському бульварі традиційно встановили ханукію, щоб якомога більше жителів міста дізналися про свято. Під час заходу лунали пісні, гостей свята пригощали смаколиками, тут же можна було подивитися виступ учнів єврейської школи.
Як повідомив Depo.Одеса прес-секретар єврейської громади Одеси Берл Капулкін, святкові заходи триватимуть декілька днів. Зокрема, 9 грудня, одесити та гості міста зможуть відвідати святковий ярмарок розваг "Ханукаленд", який відбудеться у приміщенні "Укрпошти" на вул. Садовій, 10.
Довідка. Ханука - "освячення", "новосілля". Це єврейське свято чуда, свято перемоги у війні між святістю і нечистотою. В часи Другого Храму маленька Юдея стала провінцією елліністичної Сирії, в якій правили нащадки Селевка. Селевкидів не влаштовувало, що євреї живуть відособлено і не піддаються впливу панівної елліністичної культури. Спочатку хитрістю, а потім і силоміць вони намагаються насадити свою культуру. Врешті-решт загарбники вторглися до Храму, спаплюжили його, принесли на жертовник свиню, зарізали її і внесли кров свині у святая святих храму.
Метитиягу і 5 його синів з династії Хасмонеїв почали повстання і здобули перемогу. Євреї прийшли до Храму, очистили жертівник, вирізьбили з дерева нову менору (храмовий світильник). Але вони знайшли лише один дзбан не опоганеної загарбниками олії та запалили світильник. І Всевишній зробив диво — олії вистачило на 8 днів горіння — час, необхідний для виготовлення нової олії.
На честь цього чуда щороку в єврейських домівках запалюють ханукальні світильники. Ставлять ханукіот (світильники) на найвидніших місцях, щоб усі бачили й усі пам'ятали про диво, що сотворив Всевишній.
Свічки запалюють протягом 8 днів, щодня додаючи по одній. Свічі встановлюють справа наліво, а запалюють зліва направо. Запалені на початку вечора, незадовго до заходу сонця, свічі повинні горіти не менше 30 хвилин після настання темряви. У п'ятницю їх запалюють раніше суботніх свіч. Світильник розташовують навпроти мезузи, при вході в кімнату, де зазвичай збираються всі члени родини. Не можна використовувати світло ханукальних свіч для роботи, читання тощо.
Нагадаємо, минулого року Хануку почали святкувати 12 грудня.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Одеса